Counter-Strike 1.6
CS1.BG | DUST2 NOSHTA GARMI [RANKED PLAY] #1
45.144.155.113:27015
de_dust2
Играчи: 30/32
de_dust2
Counter-Strike 1.6
Cs-PlovdiV.com - Aim Attack 93.123.16.4:27022 aim_aztec Играчи: 0/16

Превозно средство управляващо се с Е

Уроци за Valve Hammer Editor.
Аватар
aHaJLruH
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 138
Регистриран на: 13 Окт 2016, 12:33
Местоположение: София
Се отблагодари: 12 пъти
Получена благодарност: 42 пъти

Превозно средство управляващо се с Е

Мнение от aHaJLruH » 13 Окт 2016, 22:24

В този урок ще разберете как се правят количките на които се возите в някои игри на JB. За целта си направете нещо подобно на количка или шейна. Моето прилича до някаква степен на кола. :D
Стъпка 1:В червено може да я видите на 3D камерата. [Задължително : Като правите колата гледайте на графиката top x/y колата ви да е в позиция с предницата на ляво и задницата на дясно в противен случай като я карате вместо напред ще върви настрани!]

Изображение
Стъпка 2:Както е така някъде в средата на превозното средство направете малко квадратче с текстура "ORIGIN".

Изображение
Стъпка 3:Маркирайте цялата кола заедно с квадратчето "Origin" и натиснете "CNTRL + T" като му задавате следните стойности :

Код за потвърждение: Избери целия код

[Class] : func_vehicle
[Name] : По-избор (при мен е slakk)
[First stop target] : пишете пак името от по-горе 
[Sound] : Има избор от 7 възможности. (звукът на колата като я запалите)
[Speed] : Мисля, че към 200-250 е добре.
[Damage on crush] : Колко кръв да взима при удар с играч.
Изображение
Стъпка 4:Сега следва да направим и кормилото с което да се управлява колата. От където искате да се пали направете квадратче с текстура "Aatrigger". След като го направите му задайте "Class : func_vehiclecontrols и Vehicle Name : както го написахте преди малко [slakk].

Изображение
Стъпка 5:Накрая маркирайте и кормилото и колата и натиснете "CNTRL + T". Като го направите ще ви попита коя функция да зададете. Натиснете OK на "func_vehicle" и сте готови с количката си.

Изображение


Ако не ви се получи или имате някакви въпроси ми пишете на ЛС или в темата!!!

Обратно към “VHE Уроци”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта