Become VIP Plus

Одобрените от нас плъгини. Моля, докладвайте ако забележите бъг с някой от плъгините в този раздел.
Аватар
OciXCrom
Извън линия
Администратор
Администратор
Мнения: 7206
Регистриран на: 06 Окт 2016, 19:20
Местоположение: /resetscore
Се отблагодари: 117 пъти
Получена благодарност: 1295 пъти
Обратна връзка:

Become VIP Plus

Мнение от OciXCrom » 02 Яну 2019, 20:31

JackEyedJones написа: 02 Яну 2019, 20:30 При plugin_end() да се изпълни nvault_prune(_, _, _) ?
Тази функция се извиква в края на мапа. Той иска при restart на сървъра който се прави веднъж в деня.

Аватар
iv69
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 744
Регистриран на: 17 Мар 2018, 15:34
Се отблагодари: 214 пъти
Получена благодарност: 39 пъти

Become VIP Plus

Мнение от iv69 » 02 Яну 2019, 20:41

OciXCrom написа: 02 Яну 2019, 20:25 Няма как правилно да се засече дали сървърът е рестариран или картата се е сменила, дали е крашнало или пък някой админ е написал restart. По-скоро скриптът който рестартира сървъра автоматично да се направи да променя името на настройката VAULT_FILE което ще рестартира убийствата. Обаче не виждам много смисъл в тази идея.
Идеята ми бе, че при този случай, всеки играч достигнал VIP-статуса, през деня(или в началото на деня...) - ще е мотивиран да играе през оставащата част от деня ПОВЕЧЕ И ПО-ДЪЛГО В СЪРВЪРА, за да се "наслади" още повече на "заработените" с игра от него VIP-ФЛАГОВЕ(тоест екстри).... , като едновременно с това няма те(ЕКСТРИТЕ) да остават ВЕЧНИ, както е в случая сега... Не знам, може наистина да е трудно или невъзможно, но според мен идеята си струваше ???
А за рестарта -не знам изобщо на какъв принцип става- просто имам там такава опция (препоръчителна) , да мога във всеки един ден от седмицата и всеки един час от деня (то ми е оформено като табличка...) - да му "насрочвам" рестарт.... Хоста ми препоръчва минимум един рестарт дневно за добра работа на сървъра.... А иначе, това си е заложено в самите настройки на сървъра и не знам на какъв принцип и с каква команда става .... Те тука геймхостовете са доста доста напреднали... :) Но нищо , ако не става здраве да е :) !!!

Аватар
JackEyedJones
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 399
Регистриран на: 10 Сеп 2018, 17:26
Местоположение: Plovdiv, Bulgaria, Europe, Entire World
Се отблагодари: 4 пъти
Получена благодарност: 69 пъти
Обратна връзка:

Become VIP Plus

Мнение от JackEyedJones » 02 Яну 2019, 20:48

При край на картата да се проверява часа и ако е след 23 ч. преди полунощ да изпълнява nvault_prune ?

Аватар
iv69
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 744
Регистриран на: 17 Мар 2018, 15:34
Се отблагодари: 214 пъти
Получена благодарност: 39 пъти

Become VIP Plus

Мнение от iv69 » 02 Яну 2019, 22:25

JackEyedJones написа: 02 Яну 2019, 20:48 При край на картата да се проверява часа и ако е след 23 ч. преди полунощ да изпълнява nvault_prune ?
ъхъ, ми хубаво, ама аз не съм скриптър, и за съжаление не разбирам грам от това което предлагаш... Можеш ли да напишеш кода по този начин... Да проверява след всеки край на картата за предполагам "точно време" и ако може някак си - със квар ли как , не знам, да се описва в колко часа да изпълнява nvault_prune ? Или това предполагам е адресирано до Оцикс ? :clap:

Аватар
JackEyedJones
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 399
Регистриран на: 10 Сеп 2018, 17:26
Местоположение: Plovdiv, Bulgaria, Europe, Entire World
Се отблагодари: 4 пъти
Получена благодарност: 69 пъти
Обратна връзка:

Become VIP Plus

Мнение от JackEyedJones » 02 Яну 2019, 23:45

Не беше адресат точно към него, просто идея. Написана макар, че забравих брояча за мненията, както да е.
Не съм запознат точно с тези функции за проверка на часа, сменят се платформи, нейтивите се променят, но бих го направил поне така, както го написах.
Може да се направи с цвар, да. Но е по-добре с диапазон, масив. new const и enum. За повече разнообразяване. Или ако е с цвар, да се разбие на определените часове, може би 2 или 3 часа отделни. Или само един, пак става.

Аватар
JackEyedJones
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 399
Регистриран на: 10 Сеп 2018, 17:26
Местоположение: Plovdiv, Bulgaria, Europe, Entire World
Се отблагодари: 4 пъти
Получена благодарност: 69 пъти
Обратна връзка:

Become VIP Plus

Мнение от JackEyedJones » 11 Яну 2019, 19:22

Някой срещал ли е проблем със запазването на статистиките ? Тоест изгубване или рестартиране на убийствата от самосебеси.

Аватар
OciXCrom
Извън линия
Администратор
Администратор
Мнения: 7206
Регистриран на: 06 Окт 2016, 19:20
Местоположение: /resetscore
Се отблагодари: 117 пъти
Получена благодарност: 1295 пъти
Обратна връзка:

Become VIP Plus

Мнение от OciXCrom » 13 Яну 2019, 00:44

JackEyedJones написа: 11 Яну 2019, 19:22 Някой срещал ли е проблем със запазването на статистиките ? Тоест изгубване или рестартиране на убийствата от самосебеси.
Ако имаш такъв проблем, опитай да заместиш функцията client_authorized с client_connect. Поне аз никога не съм имал проблем при ползване на втората. Ако се оправи по този начин, ще обновя плъгина.

Аватар
JackEyedJones
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 399
Регистриран на: 10 Сеп 2018, 17:26
Местоположение: Plovdiv, Bulgaria, Europe, Entire World
Се отблагодари: 4 пъти
Получена благодарност: 69 пъти
Обратна връзка:

Become VIP Plus

Мнение от JackEyedJones » 13 Яну 2019, 11:31

Ще се замести едното с другото и ще се пробва. Обмислян ли е съб-плъгин с който можем посредством чат команда да се отваря меню показващо кой колко убийства има до момента и съответно с чат команда да се проверява статистиката на съответен играч персонално, съответно на онлайн и offline такъв. Подобно на /xplist в Ранк системата.

Аватар
iv69
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 744
Регистриран на: 17 Мар 2018, 15:34
Се отблагодари: 214 пъти
Получена благодарност: 39 пъти

Become VIP Plus

Мнение от iv69 » 23 Мар 2019, 18:01

OciXCrom написа: 02 Яну 2019, 20:31
JackEyedJones написа: 02 Яну 2019, 20:30 При plugin_end() да се изпълни nvault_prune(_, _, _) ?
Тази функция се извиква в края на мапа. Той иска при restart на сървъра който се прави веднъж в деня.
Оцикс,
Много ми се иска да ползвам плъгина, но както се вижда и в коментариите ми - не ме устройва идеята при достигане на "определения праг"на убийства - играча да получава "ПЕРМАНЕНТНО" - или завинаги VIP... затова се чудя, ще може ли да се добави например опция(която - който иска, да може да си я активира) със която да се следи достигане на втори "праг" от убийства от VIP-играча - и след като бъде достигнат - плъгина да започва "броенето" за VIP отново ?
Примерно: както ако нов влязъл играч достигне 500убийства - и придобие VIP , така, след неговите следващи 500убийства (тоест когато натрупа 1000 убийства) - да се "занулява"статистиката му и да се губят VIPправата -и броенето да започва пак отначало ...? Мисля, че плъгина така, ще има малко по-голяма вариабилност и ще има по-голям интерес към него, след такъв "ъпдейт" ???
Благодаря !

Аватар
glmmlg
Извън линия
Foreigner
Foreigner
Мнения: 31
Регистриран на: 20 Фев 2019, 21:51
Се отблагодари: 6 пъти
Получена благодарност: 2 пъти

Become VIP Plus

Мнение от glmmlg » 31 Мар 2019, 22:11

Hellow here its a bug on save kills on Nickname. So i will take first name (test) connect on server make 3 kills , than disconnect change name to other one like (asdasda) after this connect again to the server make 1 kill and than disconnect again , change back your name in to (test) and join again to the server your kills its back to 0 :).

Публикувай отговор

Обратно към “Одобрени плъгини”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 15 госта