Картата не може да се изтегли от сървара?

Всякакви дискусии свързани с програмата за изработка на карти - Valve Hammer Editor.
Аватар
Maverick
Извън линия
Рекламатор
Рекламатор
Мнения: 254
Регистриран на: 22 Окт 2016, 17:05
Местоположение: 93.123.18.81:27017
Се отблагодари: 34 пъти
Получена благодарност: 14 пъти
Обратна връзка:

Картата не може да се изтегли от сървара?

Мнение от Maverick » 11 Апр 2018, 15:54

Здравейте, днес пробвахме map който един от главните админите направи за сървара, но за жалост има някакъв проблем с изтеглянето от сървара от играчите с това съобщение.
Изображение
Ако обаче я имат изтеглена си влизат нормално и може да се играе без проблем.
Някой знае ли от как може да се оправи това или от какво може да е?

Аватар
cgozzie
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 1318
Регистриран на: 13 Окт 2016, 22:10
Местоположение: Варна
Се отблагодари: 244 пъти
Получена благодарност: 42 пъти

Картата не може да се изтегли от сървара?

Мнение от cgozzie » 11 Апр 2018, 17:47

Самата карта какво садържа не си дал информация,мисля че ти трябва test2.res файла в който да направиш това давам ти пример картата ти е test2.bsp правиш 1 res файл с името на картата test2.res отваряш после файла с нотепад или там каквато ползваш и вътре пишеш това test2.wad
сейваш и файла го слагаш при картите.Но има и друго незнам каква ти е картата садържа ли gfx/sprites/models/sound това също е важно.Това е всичко което трябва да направиш за да може да не ти крашва сървъра на тази карта и самите играчи като влизат да нямат проблем дано съм ти помогнал.
Изображение

Аватар
zEu
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 6
Регистриран на: 20 Апр 2018, 20:07

Картата не може да се изтегли от сървара?

Мнение от zEu » 21 Апр 2018, 11:40

Явно си излезнал от сървъра като изтегля.. Ресни си CS-то и ще се оправи, ако не другите варианти @cgozzie ти е обяснил.

Аватар
Devil_In_I
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 39
Регистриран на: 16 Дек 2017, 12:17
Местоположение: Тук, там

Картата не може да се изтегли от сървара?

Мнение от Devil_In_I » 21 Апр 2018, 13:07

Това ми изглежда на "изтрий файла и пусни да тегли наново" случая :). Случва се често при изпращане файловете бъгясват, сложете отново мапа и ако трябва го компилирайте наново (като го слагате изтрийте папката където е бил и направете нова, слагайте после всичките мапове пак в нея). Изключваме случая с corrupted мапа, щом е тръгнал на тия дето си го имат.
___________________________________________________666

_____________________________________________.__Roses are dead,
________________________________________________violets are few,
______________________________________________the person you love,
___________________________________________Never thinks of you!

Аватар
illusion
Извън линия
Developer
Developer
Мнения: 1796
Регистриран на: 27 Ное 2016, 17:47
Местоположение: CraftVision
Се отблагодари: 151 пъти
Получена благодарност: 358 пъти
Обратна връзка:

Картата не може да се изтегли от сървара?

Мнение от illusion » 21 Апр 2018, 13:46

sv_downloadurl може би?

Аватар
Punch*
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 143
Регистриран на: 15 Фев 2018, 20:12
Получена благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Картата не може да се изтегли от сървара?

Мнение от Punch* » 21 Апр 2018, 14:24

И аз имах същия проблем. Трябва да погледнеш в sv_downloadurl да ли е там файла , ако не е там пиши на хостера да ти го слагат.

Аватар
Maverick
Извън линия
Рекламатор
Рекламатор
Мнения: 254
Регистриран на: 22 Окт 2016, 17:05
Местоположение: 93.123.18.81:27017
Се отблагодари: 34 пъти
Получена благодарност: 14 пъти
Обратна връзка:

Картата не може да се изтегли от сървара?

Мнение от Maverick » 22 Апр 2018, 09:14

Не не е в sv_downloadurl, но това според мен не би трябвало да има значение нали би трябвало се тегли от сървара директно.
Самата карта какво садържа не си дал информация,мисля че ти трябва test2.res файла в който да направиш това давам ти пример картата ти е test2.bsp правиш 1 res файл с името на картата test2.res отваряш после файла с нотепад или там каквато ползваш и вътре пишеш това test2.wad
сейваш и файла го слагаш при картите.Но има и друго незнам каква ти е картата садържа ли gfx/sprites/models/sound това също е важно.Това е всичко което трябва да направиш за да може да не ти крашва сървъра на тази карта и самите играчи като влизат да нямат проблем дано съм ти помогнал.
Да това го пробвахме също, но намяше особенен успех.
Явно си излезнал от сървъра като изтегля.. Ресни си CS-то и ще се оправи, ако не другите варианти @cgozzie ти е обяснил.
Не, то ние пробвахме толкова много варианти, че тва просто невъзможно да е случаят.
Това ми изглежда на "изтрий файла и пусни да тегли наново" случая :). Случва се често при изпращане файловете бъгясват, сложете отново мапа и ако трябва го компилирайте наново (като го слагате изтрийте папката където е бил и направете нова, слагайте после всичките мапове пак в нея). Изключваме случая с corrupted мапа, щом е тръгнал на тия дето си го имат.
Е да ама тя тази папка (maps) си е доста голяма около 1 gb. :mad:

Пробвахме също и като маха определени неща (къщи) от самия мап и тогава стана, но се появи друг бъг. Мапа се изтегля и след 2,3 минути се сменя картата на друга автоматично и то винаги, привидно без никаква причина. :confused:

Аватар
OciXCrom
Извън линия
Администратор
Администратор
Мнения: 7206
Регистриран на: 06 Окт 2016, 19:20
Местоположение: /resetscore
Се отблагодари: 117 пъти
Получена благодарност: 1295 пъти
Обратна връзка:

Картата не може да се изтегли от сървара?

Мнение от OciXCrom » 22 Апр 2018, 14:49

Не не е в sv_downloadurl, но това според мен не би трябвало да има значение нали би трябвало се тегли от сървара директно.
При gameservers.bg нещата задължително трябва да са качени на downloadurl. Изтеглянето от сървъра е изключено.

Аватар
Maverick
Извън линия
Рекламатор
Рекламатор
Мнения: 254
Регистриран на: 22 Окт 2016, 17:05
Местоположение: 93.123.18.81:27017
Се отблагодари: 34 пъти
Получена благодарност: 14 пъти
Обратна връзка:

Картата не може да се изтегли от сървара?

Мнение от Maverick » 23 Май 2018, 10:24

OciXCrom™ написа: 22 Апр 2018, 14:49
Не не е в sv_downloadurl, но това според мен не би трябвало да има значение нали би трябвало се тегли от сървара директно.
При gameservers.bg нещата задължително трябва да са качени на downloadurl. Изтеглянето от сървъра е изключено.
Да точно това се оказа проблема. След като я качиха в sv-dl-a си се изтегли и всичко беше точно. Благодаря за помоща. :clap:

Заключено
  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Обратно към “Valve Hammer Editor”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта