Ще ми тръгне ли GTA V ?? Въпрос.

Дискусии свързани с всякакви игри.
Аватар
Waterhand
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 8
Регистриран на: 12 Окт 2016, 14:29

Ще ми тръгне ли GTA V ?? Въпрос.

Мнение от Waterhand » 07 Ное 2017, 21:02

Здравейте,
от много време се интересувам и се чудя дали GTA V ще ми тръгне.Питал съм много хора и всеки ми дава различно мнение, един ми казва, че ще тръгне, друг, че няма, и това ме обърква..Нуждая се от мненията на хора, които горе-долу разбират от тези неща, защото все пак не искам да си бъгвам компютъра, а и ми се налага да изтрия една готина игра, за да го направя, но ще си заслужава, ако знам, че петицата ще тръгне без да лагва..

Малко информация..
На лаптоп съм, не е много нов, на няколко години е, ето ви и снимка с параметрите му, те са най-важни..
https://imgur.com/a/nc6EF

Наистина много ще се радвам ако сте откровени и не ме лъжете(ако има някои с такива намерения)

Аватар
1fRaNkkK
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 776
Регистриран на: 09 Окт 2016, 15:21
Се отблагодари: 8 пъти
Получена благодарност: 55 пъти

Ще ми тръгне ли GTA V ?? Въпрос.

Мнение от 1fRaNkkK » 07 Ное 2017, 21:21

Не тези са най-важни, занапред при искане на мнение относно компютъра ти ще е добре да използваш програмата Speccy и така да дадеш снимка.

Колкото до играта - GTA V на лаптоп не е добра идея, особено с този процесор. Може да погледнеш минималните изисквания тук: https://www.systemrequirementslab.com/c ... to-v/12455
За да кажем с точност ни трябва информация относно графичната ти карта.

На кратко: Ако плануваш да играеш GTA V на лаптопа, недей, просто не си струва ще имаш проблеми със прегравянето. Без графичната карта не мога да кажа с точност, но дори да имаш gtx 1080 ti не мисля, че ще компенсира процесора ти.

Аватар
TheRedShoko
Извън линия
Модератор
Модератор
Мнения: 1016
Регистриран на: 06 Окт 2016, 07:42
Местоположение: Бургас
Се отблагодари: 5 пъти
Получена благодарност: 84 пъти

Ще ми тръгне ли GTA V ?? Въпрос.

Мнение от TheRedShoko » 07 Ное 2017, 23:35

Като си затвориш очитебза процесора, 4GB RAM са недостатъчни (знам го от личен опит). Аз съм с последна гемерация i5 + вградено видео и я подкарах с лаг. При 4GB ми крашваше играта поради недостиг на памет. С 12GB рам, този процесор и видео, изкарах 40fps. Силно се съмнявам да успееш да я подкараш с повече от 10fps. На въпроса ще я подкарам ли - ще я подкараш, но няма да можеш да се насладиш на играта.

Аватар
LoShIaA
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 323
Регистриран на: 20 Окт 2016, 14:44
Местоположение: Стара Загора
Се отблагодари: 120 пъти
Получена благодарност: 9 пъти

Ще ми тръгне ли GTA V ?? Въпрос.

Мнение от LoShIaA » 08 Ное 2017, 13:59

Моя лаптоп го взех като започнах висшето си образование през 2012 година. Взех Asus G75VW, който струваше луди пари тогава. Компютъра разполага с HDD (не SSD), достатъчно рам, която вече осъзнавам, че не си е заслужавало да се взима (32гб), процесор Intel i7-3610 и графична карта nvidia geforce gtx 670M. Сега 5 години по-късно лаптопа е фурия, зарежда за около 20 секунди след стартиране до начален екран, поддържам го, почиствам го редовно (като го разглобявам), правят му се периодични преинсталации и почистване на целия хард дикс с програми, които трият файловете невидими за нашето око. Използвам винаги най-новите драйвъри. Но стигаме до въпроса с игрането на хубавите игри. Още след закупуването понеже изискванията на игрите бяха доста по-ниски, вентилаторите работиха добре (лаптопа се води геимърска серия и имай предвид, че има брутално охлаждане за времето си, но не е водно) тогава нямаше никакви проблеми, но постепенно през годиниките самото охлаждане почва да работи по-мудно не се въртят толкова добре самите перки както първоначално и се започнаха проблеми с охлаждането колкото и да го чистя. След като излезна GTA V я изтеглих и покривах нейните препоръчителни изисквания, но просто беше невъзможно да я играя на най-високите и ефекти, така че не помня с точност, но сигурно съм играл с по ниски от тези, който тя е заложила при отварянето й. И тогава след 30 тина минути играта почваше да сече и маже, защото лаптопа не можеше да се охлади както трябва. И мислъта ми след целия този лукум е, че лаптоп за мощни игри, който няма брутално охлаждане (може би водно не знам там как са проблемите с прегряването) няма как след около 30 до 60 минути възможно и по-малко самата игра да не почне да маже и насича. Тоест какъвто и да е лаптопа като характеристики без хубаво охлаждане за тези части той е кръгла нула. Много съм мислил да извадя всичко от него и да го сложа в една голяма кутия + някой друг вентилатор и просто да използвам отделна мишка, клавиатура и монитор, защото дори и най-малката аерация на въздуха ще е много в плюс отколкото да седи в тази малка кутийка, в която той е наврян и вътре е като печна, но спрях да играя игри и нямам проблеми с него. В крайна сметка и да подкараш играта няма да имаш нужното охлаждане за да играеш. Дори и с 10 фпс да я подкараш смятай, че след 5 - 10 минути вероятността да ти се изключи компютъра е голяма. Също така като гледам рамта, която си дал няма да е достатъчна и може да те изхвърли с грешка за недостатъчно рам, защото освен 4 гб, който изисква играта ти имаш минимум 1 гб използван от тази рам за системните програми и ОС (минимум 1 гб). Процесора ти също е под минималните изисквания най общо казано твоя е двуядрен, а се изисква четириядрен, а щом си с двуядрен и с 4гб рам тогава или си с вградено видео или някое, което пак е недостатъчно (следвам простата логика). Така, че ако се навиеш просто пробвай да я подкараш на лаптопа нищо няма да му стане освен или да не тръгне играта или ако тръгне да се изключи от прегряване. Колкото до другата игра винаги можеш да си я инсталираш.

Аватар
Scorpions95
Извън линия
Рекламатор
Рекламатор
Мнения: 1780
Регистриран на: 07 Фев 2017, 19:16
Местоположение: НЯКЪДЕ СИ
Се отблагодари: 149 пъти
Получена благодарност: 38 пъти
Обратна връзка:

Ще ми тръгне ли GTA V ?? Въпрос.

Мнение от Scorpions95 » 10 Ное 2017, 13:39

МНЕНИЕТО Е СКРИТО ОТ СТРАНА НА МОДЕРАТОР! ЦЪКНИ ВЪРХУ ЛЕНТАТА ЗА ДА ГО ПРЕГЛЕДАШ.
Последно промяна от 1fRaNkkK на 10 Ное 2017, 15:40, променено общо 1 път.
Причина: Безмислен Коментар/Спам - изобщо четеш ли темата/мнениеята? Получаваш предупреждение, защото това не е първата ти издънка.
Имаш сайт и искаш да му направиш скромен дом?
тогава не се колебай, просто закупи своят хостинг от ТУК и аз ше се погрижа да бъде в добри ръце, на изгодна цена :gamer1:

Изображение

Аватар
du4e
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 5
Регистриран на: 31 Мар 2018, 17:33

Ще ми тръгне ли GTA V ?? Въпрос.

Мнение от du4e » 31 Мар 2018, 17:42

МНЕНИЕТО Е СКРИТО ОТ СТРАНА НА МОДЕРАТОР! ЦЪКНИ ВЪРХУ ЛЕНТАТА ЗА ДА ГО ПРЕГЛЕДАШ.
Последно промяна от hackera457 на 31 Мар 2018, 18:54, променено общо 2 пъти.
Причина: Излишен отговор/СПАМ!

Заключено
  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Обратно към “Игри”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта