Проблем с fps на OpenGL - MODE

В този раздел можете да задавате всякакви въпроси свързани със самата игра или сървъри за нея в случай, че въпросът ви не се отнася за AMXX.
Правила на форума
ВАЖНО

В този раздел се пускат теми само и единствено свързани с играта или сървъри за нея в случай, че темата не се отнася за AMXX. Ако темата ви е свързана с AMXX или плъгини за AMXX, пуснете я в този раздел.
Аватар
atmax
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 492
Регистриран на: 22 Мар 2018, 15:06
Се отблагодари: 37 пъти
Получена благодарност: 43 пъти

Проблем с fps на OpenGL - MODE

Мнение от atmax » 22 Фев 2020, 18:10

Не съм голям "Разбирач", но пък съм помогнал на някои хора с фпс-а. Например за хората с 60fps могат да опитат това:
Вече в едно мое мнение бях написал как става номера с reinstall на desktop драйверите, при което на някои им се появява контролен панел откъдето могат да изберат High Performance mode. След това могат спокойно да проверят за Refresh rate-а, защото повечето случаи седи на 60Hz но всъщност може и повече. Също из нета има толкова много tutorial-и на които показват как се оправят някои проблеми на OpenGL.
Rest in peace my friend I always will remember you! 🖤👊

Аватар
Siska
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 771
Регистриран на: 03 Дек 2019, 22:29
Местоположение: Bedrock
Се отблагодари: 157 пъти
Получена благодарност: 48 пъти
Обратна връзка:

Проблем с fps на OpenGL - MODE

Мнение от Siska » 22 Фев 2020, 19:06

mi0 написа: 22 Фев 2020, 17:07
ur mama написа: 29 Яну 2019, 12:40 Инсталирай си DirectX
Този коментар е най-хубав... Човека ясно казва, че ползва OpenGL mode, а не D3D(Което е варянт на по-стари версии на играта.)
Съответно това няма да помогне.
Siska написа: 22 Фев 2020, 14:18 Моят отговор : По-стар драйвер може да не помага винаги , но помага във 99.9 процента от случаите при проблема със 60 фпс.
Siska написа: 22 Фев 2020, 14:18 Ще помоля , който няма опит с тези неща да не си въобразява , че разбира и само да обърква хората. Хубаво е да искате да помогнете , но преди това малко повече стажец се иска. :tnx:
Понеже ти самият не виждам да имаш опит, ще те светна аз.
Защо проблемът може да е в драйвърите? Защото OpenGL е точно там.
Трябва ли да ползваш стари драйвъри? Никога. Поради простата причина, че драйвърите са точно OpenGL, DirectX и тем подобни Graphics API-и, трябва винаги да upgrade-ваш до по-нови. Идеята на update-а е да направи нещо по-добро, а не по-лошо.
Кажи каква ти е видео картата, много е вероятно тя да е проблема.
Аз не съм точно наясно, как работи Software mode-а, но предполагам е по CPU based и точно за това имаш повече FPS
Отностно ping-а. Точно в CS ping-а не е фактор за FPS-a
С новите драйвери едно оправят , друго развалят. Много хора имаха проблем с нови драйвери на NVidia и steam. При слагане на по-стария драйвер 60 фпс отново стана 100. Другото всичкото е ясно и няма нужда да се повтаря по два пъти. Нямам никакви проблеми с фпс или пинг и няма как да имам. Човек от едно разбира от друго не разбира. Нали затова се събираме да си помагаме. Аз поне давам някакви варианти , които са помогнали на много хора, а всичко останало , което виждам е да отричате горе написаното. А това си е чист спам. Като не можеш да помогнеш с нищо , то поне не отричай методите , които са помогнали на други хора. Ако продължаваме да спамим най-много да ни се скарат модераторите.

Добавено преди 3 минути 39 секунди:
atmax написа: 22 Фев 2020, 18:10 Не съм голям "Разбирач", но пък съм помогнал на някои хора с фпс-а. Например за хората с 60fps могат да опитат това:
Вече в едно мое мнение бях написал как става номера с reinstall на desktop драйверите, при което на някои им се появява контролен панел откъдето могат да изберат High Performance mode. След това могат спокойно да проверят за Refresh rate-а, защото повечето случаи седи на 60Hz но всъщност може и повече. Също из нета има толкова много tutorial-и на които показват как се оправят някои проблеми на OpenGL.
Настройките на някои видео карти позволяват да се зададaт повече херци , но това по никакъв начин не оправя проблема със закотвен 60 фпс.
Търсих врага и го открих : това съм аз , трябва да се победя...
Изображение
WWW.CSMEGAGAMING.COM Изображение Изображение Skype : Sisi-1_1

Аватар
iv69
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 744
Регистриран на: 17 Мар 2018, 15:34
Се отблагодари: 214 пъти
Получена благодарност: 39 пъти

Проблем с fps на OpenGL - MODE

Мнение от iv69 » 23 Фев 2020, 10:43

Siska написа: 22 Фев 2020, 14:18 :headbang:
Сега, понеже сте големи разбирковци всичките, си мислех да не ви светвам по въпроса , но от добрина ще го направя.
Никой не може да знае абсолютно всичко , нали затова сме се събрали да си помагаме... :drunk:

Разбирател номер едно е написал - "По-стар драйвър никога не помага" :aha:
Моят отговор : По-стар драйвер може да не помага винаги , но помага във 99.9 процента от случаите при проблема със 60 фпс.
И изключване на v_sync разбира се е най-първото , което всеки с такъв проблем трябва да провери.
Просто има проблем с някои от по-новите драйвери и новите версии на стийм. Но ти от къде пък да знаеш...
Моля те не помагай на никого на лично съобщение , че да не стане по-зле работата при хората.

Разбирател номер две е написал - "и ако максимума му е например 60Hz, няма начин да вдигнеш посмъртно повече от 60 фпс" :aha:
Моят отговор : Играя с монитор , който поддържа 60 Hz и винаги съм със 100 фпс и никога не пада под 100.

Ще помоля , който няма опит с тези неща да не си въобразява , че разбира и само да обърква хората. Хубаво е да искате да помогнете , но преди това малко повече стажец се иска. :tnx:
Така , такааа... Ясно е , че поне се си опитал да се поизтъкнеш... Но май едно не ти е ясно: Това, което ти изписва като реален fps и което мислиш, че си достигнал - не е всъщност реалността!!! Чудно ми е само как позна, че с монитор който поддържа 60 Hz - винаги си бил със 100 фпс ? Рефреша на минитора с просто око не се засича по никакъв начин, без значение дали ще е 30 кадъра за минута или 300. Явно имаш нечовешките умения да накараш една техника която може да прави само едно нещо - да прави не 2 не 3 неща.... :dance: , и просто всичко което пожелаеш!? То е същото - като да ни убедиш, че с даден автомобил например, който по каталог вдига макс220км/ч - винаги ще вдигаш 350км/ч :coffee: ??? Това ние българите, че сме можеща нация - можещи сме... , ама чак пък толкова ? Е , ако ще е само на думи - аз мога да вдигна и 1000fps тогава!
Ясно обясних ако вдигнеш по-висок fps - какво ще се получи и какво ще виждаш !!! Вземи прочети пак и не пиши глупости да не ти се смеят ония които разбират наистина от тия неща!!!
p.s. И да не звуча толкова грубо, по човешки ще се опитам да ти обясня какво е Refresh rate на монитора и Frame Rate на играта. 1. Нямат нищо общо и не са свързани... Принципно първото е свързано само с монитора, а не със възможностите на компютъра ти, на видоконтролера или на процесора, а второто - зависи от самия компютър...Можеш да имаш суперкомп с мега показатели, но монитор със скромни възможности....И обратното: Може да си купиш монитор за няколко хиляди лева - но ако компа ти е слабичък - да не използваш и 20% от възможностите на монитора. т.е. - дори да изпращаш не 100 а 250fps към монитора - той ще ти изпише , че приема фпс-а , но ще си изпълнява това за което и за колкото е предназначен!!! дано съм ти бил полезен и си ме разбрал парвилно !?

Аватар
Siska
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 771
Регистриран на: 03 Дек 2019, 22:29
Местоположение: Bedrock
Се отблагодари: 157 пъти
Получена благодарност: 48 пъти
Обратна връзка:

Проблем с fps на OpenGL - MODE

Мнение от Siska » 23 Фев 2020, 15:18

iv69 написа: 23 Фев 2020, 10:43
Siska написа: 22 Фев 2020, 14:18 :headbang:
Сега, понеже сте големи разбирковци всичките, си мислех да не ви светвам по въпроса , но от добрина ще го направя.
Никой не може да знае абсолютно всичко , нали затова сме се събрали да си помагаме... :drunk:

Разбирател номер едно е написал - "По-стар драйвър никога не помага" :aha:
Моят отговор : По-стар драйвер може да не помага винаги , но помага във 99.9 процента от случаите при проблема със 60 фпс.
И изключване на v_sync разбира се е най-първото , което всеки с такъв проблем трябва да провери.
Просто има проблем с някои от по-новите драйвери и новите версии на стийм. Но ти от къде пък да знаеш...
Моля те не помагай на никого на лично съобщение , че да не стане по-зле работата при хората.

Разбирател номер две е написал - "и ако максимума му е например 60Hz, няма начин да вдигнеш посмъртно повече от 60 фпс" :aha:
Моят отговор : Играя с монитор , който поддържа 60 Hz и винаги съм със 100 фпс и никога не пада под 100.

Ще помоля , който няма опит с тези неща да не си въобразява , че разбира и само да обърква хората. Хубаво е да искате да помогнете , но преди това малко повече стажец се иска. :tnx:
Така , такааа... Ясно е , че поне се си опитал да се поизтъкнеш... Но май едно не ти е ясно: Това, което ти изписва като реален fps и което мислиш, че си достигнал - не е всъщност реалността!!! Чудно ми е само как позна, че с монитор който поддържа 60 Hz - винаги си бил със 100 фпс ? Рефреша на минитора с просто око не се засича по никакъв начин, без значение дали ще е 30 кадъра за минута или 300. Явно имаш нечовешките умения да накараш една техника която може да прави само едно нещо - да прави не 2 не 3 неща.... :dance: , и просто всичко което пожелаеш!? То е същото - като да ни убедиш, че с даден автомобил например, който по каталог вдига макс220км/ч - винаги ще вдигаш 350км/ч :coffee: ??? Това ние българите, че сме можеща нация - можещи сме... , ама чак пък толкова ? Е , ако ще е само на думи - аз мога да вдигна и 1000fps тогава!
Ясно обясних ако вдигнеш по-висок fps - какво ще се получи и какво ще виждаш !!! Вземи прочети пак и не пиши глупости да не ти се смеят ония които разбират наистина от тия неща!!!
p.s. И да не звуча толкова грубо, по човешки ще се опитам да ти обясня какво е Refresh rate на монитора и Frame Rate на играта. 1. Нямат нищо общо и не са свързани... Принципно първото е свързано само с монитора, а не със възможностите на компютъра ти, на видоконтролера или на процесора, а второто - зависи от самия компютър...Можеш да имаш суперкомп с мега показатели, но монитор със скромни възможности....И обратното: Може да си купиш монитор за няколко хиляди лева - но ако компа ти е слабичък - да не използваш и 20% от възможностите на монитора. т.е. - дори да изпращаш не 100 а 250fps към монитора - той ще ти изпише , че приема фпс-а , но ще си изпълнява това за което и за колкото е предназначен!!! дано съм ти бил полезен и си ме разбрал парвилно !?
Няма нищо за разбиране , защото това , което ми пишеш няма нищо общо с мен. Винаги съм със 100 фпс и нямам никакви проблеми и никога не съм имала проблеми и няма как да имам , а другото както вече ви казах е просто спам. Не знам за какво и на кого ги обесняваш тези неща. Аз си играя със 100 фпс , а ти ако искаш играй със 60 , твоя воля. Аз със 60 фпс не мога да играя. Другото е ясно. И какво значи да се изтъквам. Двама пишат безполезни неща и отричат всичко друго , без да дадат някакво решение. Аз поне давам решение , което помогна на много хора. А колкото до монитора ми и фпс не се тревожи всичко си върви както трябва . Летя си по картите със 100 фпс и нямам проблеми , а както написах по-горе , ти , ако искаш играй със 60 фпс. То е ясно ,че двама души със 100 фпс , не е задължително да им върви еднакво играта и е ясно ,че има много фактори. Няма нужда да ми обесняваш , тези неща ги знам най-вероятно от преди ти да се родиш. И няма нужда да се правиш на груб или на мил по интернет. Като можеш да помогнеш , помагаш , като не можеш , мълчиш. Свободен си да продължиш да си спамиш...
Търсих врага и го открих : това съм аз , трябва да се победя...
Изображение
WWW.CSMEGAGAMING.COM Изображение Изображение Skype : Sisi-1_1

Аватар
Just
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 427
Регистриран на: 23 Дек 2016, 19:10
Местоположение: http://cs-ultragaming.info
Се отблагодари: 5 пъти
Получена благодарност: 34 пъти
Обратна връзка:

Проблем с fps на OpenGL - MODE

Мнение от Just » 23 Фев 2020, 17:21

Какво ми спорите разни тъпотии, тука Нямаш ли добра видео карта и добър Интернет Както и Ram-Памет над 4 gb по какъвто и да е начин няма да имате 100 Fps.
Изображение


NEW CS 1.6 SERVERS IP: 45.144.155.176:27015

Изображение

Аватар
Siska
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 771
Регистриран на: 03 Дек 2019, 22:29
Местоположение: Bedrock
Се отблагодари: 157 пъти
Получена благодарност: 48 пъти
Обратна връзка:

Проблем с fps на OpenGL - MODE

Мнение от Siska » 23 Фев 2020, 17:53

Just написа: 23 Фев 2020, 17:21 Какво ми спорите разни тъпотии, тука Нямаш ли добра видео карта и добър Интернет Както и Ram-Памет над 4 gb по какъвто и да е начин няма да имате 100 Fps.
Извинявам се за целия спам , но искам последно да напиша нещо. Човека пуснал темата казва не , че има проблем с фпс , а че има проблем със закотвен фпс на 60, тоест на 59, което значи , че нещо го ограничава до толкова. Освен това е пожелал да пишат само хора , които са имали същия проблем. Имах същия проблем и не само аз. Посочих как се оправи проблема. Всички останали коментари са чист спам, мерене на едни работи и отричане на вече написаното, но никой не е предложил никакво друго решение , освен това , което написах и , което свърши работа и при други хора. Това е !!! Всичко друго е спам... Ще ме извините, ако сте достатъчно търпеливи да прочетете внимателно. И извинете още веднъж , ако някой се е обидил, но понякога се "паля" повече от необходимото...
Търсих врага и го открих : това съм аз , трябва да се победя...
Изображение
WWW.CSMEGAGAMING.COM Изображение Изображение Skype : Sisi-1_1

Аватар
thoughtz
Извън линия
Модератор
Модератор
Мнения: 585
Регистриран на: 13 Окт 2016, 00:32
Местоположение: гр. София
Се отблагодари: 112 пъти
Получена благодарност: 79 пъти
Обратна връзка:

Проблем с fps на OpenGL - MODE

Мнение от thoughtz » 23 Фев 2020, 17:56

А прочете ли темата от коя година е и от кога не е активен потребителя във форума?

Аватар
iv69
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 744
Регистриран на: 17 Мар 2018, 15:34
Се отблагодари: 214 пъти
Получена благодарност: 39 пъти

Проблем с fps на OpenGL - MODE

Мнение от iv69 » 23 Фев 2020, 19:23

Siska написа: 23 Фев 2020, 17:53
Just написа: 23 Фев 2020, 17:21 Какво ми спорите разни тъпотии, тука Нямаш ли добра видео карта и добър Интернет Както и Ram-Памет над 4 gb по какъвто и да е начин няма да имате 100 Fps.
Извинявам се за целия спам , но искам последно да напиша нещо. Човека пуснал темата казва не , че има проблем с фпс , а че има проблем със закотвен фпс на 60, тоест на 59, което значи , че нещо го ограничава до толкова. Освен това е пожелал да пишат само хора , които са имали същия проблем. Имах същия проблем и не само аз. Посочих как се оправи проблема. Всички останали коментари са чист спам, мерене на едни работи и отричане на вече написаното, но никой не е предложил никакво друго решение , освен това , което написах и , което свърши работа и при други хора. Това е !!! Всичко друго е спам... Ще ме извините, ако сте достатъчно търпеливи да прочетете внимателно. И извинете още веднъж , ако някой се е обидил, но понякога се "паля" повече от необходимото...
Сиске, ама аз и не съм спорил, ако си забелязала, че не си играеш със 100fps !? Опитвам се да ти обясня, че дали играта ти върви със 100 или с 250 все тая си е... Тя самата игра си върви винаги така както ти я подкара компютъра, но ти виждаш и ползваш скорост на опресняване на монитора с 60Hz - с толкова ти "се движи" монитора(защото той самия не може да я подкара по-бързо ...) - а затова и ти с толкова гледаш самата игра! А ти самата ако искаш седни и се вози в Москвич и ни обясни , че "возията" и "визията" е също като тази на Mercedes-Benz :) , на мене ми е все тая.

Аватар
Siska
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 771
Регистриран на: 03 Дек 2019, 22:29
Местоположение: Bedrock
Се отблагодари: 157 пъти
Получена благодарност: 48 пъти
Обратна връзка:

Проблем с fps на OpenGL - MODE

Мнение от Siska » 23 Фев 2020, 19:36

iv69 написа: 23 Фев 2020, 19:23
Siska написа: 23 Фев 2020, 17:53
Just написа: 23 Фев 2020, 17:21 Какво ми спорите разни тъпотии, тука Нямаш ли добра видео карта и добър Интернет Както и Ram-Памет над 4 gb по какъвто и да е начин няма да имате 100 Fps.
Извинявам се за целия спам , но искам последно да напиша нещо. Човека пуснал темата казва не , че има проблем с фпс , а че има проблем със закотвен фпс на 60, тоест на 59, което значи , че нещо го ограничава до толкова. Освен това е пожелал да пишат само хора , които са имали същия проблем. Имах същия проблем и не само аз. Посочих как се оправи проблема. Всички останали коментари са чист спам, мерене на едни работи и отричане на вече написаното, но никой не е предложил никакво друго решение , освен това , което написах и , което свърши работа и при други хора. Това е !!! Всичко друго е спам... Ще ме извините, ако сте достатъчно търпеливи да прочетете внимателно. И извинете още веднъж , ако някой се е обидил, но понякога се "паля" повече от необходимото...
Сиске, ама аз и не съм спорил, ако си забелязала, че не си играеш със 100fps !? Опитвам се да ти обясня, че дали играта ти върви със 100 или с 250 все тая си е... Тя самата игра си върви винаги така както ти я подкара компютъра, но ти виждаш и ползваш скорост на опресняване на монитора с 60Hz - с толкова ти "се движи" монитора(защото той самия не може да я подкара по-бързо ...) - а затова и ти с толкова гледаш самата игра! А ти самата ако искаш седни и се вози в Москвич и ни обясни , че "возията" и "визията" е също като тази на Mercedes-Benz :) , на мене ми е все тая.
Това го разбрах и освен това го знам от преди това. И нали написах по-горе, двама със 100 фпс не е задължително да им върви еднакво. Има много фактори. Не четеш внимателно , а аз си направих труда да прочета всичко. Повтаряме едно и също. И , ДА, видях темата от кога е , но проблема и в ден днешен го има. И никой от вас не знае как се оправя. Аз поне знам как се оправя в някои случаи. Даже досега нямам случай да не се оправило. Ако искате заключете, щом смятате , че темата е ненужна и без това след всичкия ви спам , то никой няма да може да прочета за решението на проблема.
Търсих врага и го открих : това съм аз , трябва да се победя...
Изображение
WWW.CSMEGAGAMING.COM Изображение Изображение Skype : Sisi-1_1

Заключено
  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Обратно към “Помощ и въпроси / Поддръжка”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта