Клиентски настройки и Лаг?

В този раздел можете да задавате всякакви въпроси свързани със самата игра или сървъри за нея в случай, че въпросът ви не се отнася за AMXX.
Правила на форума
ВАЖНО

В този раздел се пускат теми само и единствено свързани с играта или сървъри за нея в случай, че темата не се отнася за AMXX. Ако темата ви е свързана с AMXX или плъгини за AMXX, пуснете я в този раздел.
Аватар
iv69
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 744
Регистриран на: 17 Мар 2018, 15:34
Се отблагодари: 214 пъти
Получена благодарност: 39 пъти

Клиентски настройки и Лаг?

Мнение от iv69 » 17 Авг 2018, 12:23

Искам да попитам по-опитните тук, за следните две неща:
1. Оказват ли някакво влияние клиентските "настройки" в config.cfg на клиента, за лага в един сървър или по-скоро това ще си е лаг само за самия играч... и по какъв начин точно, ако оказват влияяние на сървъра ? Става дума за параметри като например:
cl_allowdownload "1"
cl_allowupload "1"
cl_backspeed "400"
cl_sidespeed "400"
cl_cmdbackup "2"
cl_cmdrate "104"
cl_updaterate "52"
ex_interp "0.02"
fps_max "99"
.....

2. За какво служат протекторите към един ЦС1.6. За защита от слоухакинг включен в даден сървър, или за защита от самите сървърни настройки: има ли такива настройки които сървъра трябва да променя в ЦС-а на самия играч и кои са те ??? И не са ли протекторите, които скриват точно това и пречат на сървъра да не може да ги промени... ?

Питам и ако някой е добре запонат с тия неща нека пообясни малко, или да даде някоя развита тема точно по тия две неща ?
Интересува ме всичко това, понеже сложих плъгин антипротектор(поиграх си малко да променя някои неща) - и сега аномалия - компа със сървъра намали товара с близо 10-12 процента, намали се лага значително, подобри се ФПС-а , и това когато има играчи ... Но забелязах , че май на 5 човека - поне 3-ма имат някакви протектори или някакви там защити, които изобщо не знам защо са сложени и от какво защитават ...???, като например: protector.asi , CTShield.asi , CTShield.dll , CSXGuard.dll ... , а и ако някой е запознат за какво служат точно тия всички неща наблъскани в сегашните ЦС-и да обясни... ??????? Надявам се на мнение особенно от човек, който е запознат и си е "играл" вече с тия неща?!
Благодаря !!!

p.s. Надявам се темата да е в правилния раздел, знам , че тя се отнася и до темата AMXMODX и плъгини, но според мен не съвсем, защото е малко по-комплексна... Ако не е, моля преместете я в подходящия раздел... И пак Благодаря. Очаквам много и компетентни мнения и съвети по този не малко важен въпрос !!! :beer:

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Обратно към “Помощ и въпроси / Поддръжка”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта