Стийм и лаг в сървърите от слаб комп

В този раздел можете да задавате всякакви въпроси свързани със самата игра или сървъри за нея в случай, че въпросът ви не се отнася за AMXX.
Правила на форума
ВАЖНО

В този раздел се пускат теми само и единствено свързани с играта или сървъри за нея в случай, че темата не се отнася за AMXX. Ако темата ви е свързана с AMXX или плъгини за AMXX, пуснете я в този раздел.
Аватар
punisher1
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 10
Регистриран на: 21 Юли 2018, 14:44

Стийм и лаг в сървърите от слаб комп

Мнение от punisher1 » 22 Юли 2018, 13:47

D3D какво е, каква е разлика, там няма да имам проблем ли?

Аватар
You Owe Me
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 185
Регистриран на: 07 Мар 2018, 19:34
Местоположение: Пред компютъра
Получена благодарност: 2 пъти

Стийм и лаг в сървърите от слаб комп

Мнение от You Owe Me » 22 Юли 2018, 13:52

D3D го няма при Steam, аз ползвам нон-стеам.
I am actually not a Harry Potter FAN, but this song below is HOT AF :crazy:

Аватар
Huehue
Извън линия
Модератор
Модератор
Мнения: 352
Регистриран на: 16 Яну 2017, 23:42
Местоположение: София
Се отблагодари: 7 пъти
Получена благодарност: 171 пъти
Обратна връзка:

Стийм и лаг в сървърите от слаб комп

Мнение от Huehue » 22 Юли 2018, 15:11

punisher1 написа: 22 Юли 2018, 12:42 Сега последно, ако не е от видео картата, то от какво ми лагва на по висока резолюция, и да, когато съм на 640, не виждам в таб аватарите, но и в шифт +таб новия прозорец пак не виждам хората, което би трябвало да не е така??

Добавено преди 1 минута 8 секунди:
Има хора с стийм. защото преди това правя резолюцията и има около 4-5 човека да кажем с аватари, като натисна шифт + таб излизат и там профилите им, правя го на 640, и край нито в таб нито в шифт+таб има профили....

Добавено преди 1 минута 19 секунди:
ВИе, казвате, че не е от видео картата, от какво е тогава и как да го оправя? Това не разбрах....

Добавено преди 1 минута 6 секунди:
И то ми сече от Смока, и по тежките модове, като цяло в нормален масак няма ядове? Как няма да е от слаб комп, обяснете от какво е и как се оправя тогава?
1. Не е от видео картата проблема.. идва от ниските hz на екрана, демек ако не поддържа 75+hz екрана ти затова така се получава.

2. Дай скрийншот когато гледаш дали има някой в сървъра със закупена игра.

3. Както ти обясних в точка #1..

Код за потвърждение: Избери целия код

Counter Strike 1.6 System Requirements:

MINIMUM: 500 mhz processor, 96mb ram, 16mb video card, Windows XP, Mouse, Keyboard, Internet Connection

RECOMMENDED: 800 mhz processor, 128mb ram, 32mb+ video card, Windows XP, Mouse, Keyboard, Internet Connection
4. Има лаптопи за игри има и лаптопи, които не са за игри това е обяснението което ти причинява проблема. Ако си взимаше техниката само за игри, да беше инвестирал в настолен компютър вместо в лаптоп.
LOYAL TO THE OATH OF OMERTА̀

Зад монитора мъжкари, това не го разбирам..
На живо сте мишкари, това го гарантирам!
Седиш на 30 метра от мен като препариран!
Ако има нещо брат, номерът ми е блокиран..

My GitHub Profile
GitHub

My AMXX Includes Collection
AMXX Include Libraries

My Steam Profile (from SteamDB)
  • Value: 4179€
  • Games owned: 1855
  • Games played: 754 (40%)
  • Hours on record: 4,994.9h

Аватар
sianbg
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 232
Регистриран на: 13 Ное 2017, 12:18
Получена благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Стийм и лаг в сървърите от слаб комп

Мнение от sianbg » 22 Юли 2018, 15:18

Дай си всички характеристики на лаптопа, защото никой не попита. Не може да се правят изводи просто така. Това, че е 60hz екрана не е от значение. Аз играя с 60hz екран на лаптоп и играя на 1980x1020 без да ми лагва. Има HD модели в steam версията, които товарят. Зависимост от картата можеш да добавиш допълнителни настройки на играта. Cs се стартира по подразбиране на 60hz резолюция.Също е важно лаптопа ти да не е много тромав заради други програми.

Аватар
punisher1
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 10
Регистриран на: 21 Юли 2018, 14:44

Стийм и лаг в сървърите от слаб комп

Мнение от punisher1 » 22 Юли 2018, 17:23

Лаптопа е задръстен с прах от 2-3 години го имам и не е чистен а имам животни. Дали туй е проблема, защото това са му характеристиките - intel core 2.20ghz , 8gb ram,

Добавено преди 36 минути 53 секунди:
А по принцип, на 640 рез. ако си стийм не ти излизат аватари на ТАБА, но при шифт+таб трябва ли да ти излизат профилите? Защото на мен не излизат... при вас излизат ли профили в самото меню

Аватар
DemoLitioN
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 32
Регистриран на: 21 Апр 2018, 15:01
Получена благодарност: 1 път

Стийм и лаг в сървърите от слаб комп

Мнение от DemoLitioN » 29 Юли 2018, 23:20

1. Играта от Steam е по-тежка и за това е възможно да ти лагва през нея, а на пиратската да ти върви добре.
2. За да виждаш Steam аватарите трябва да имаш по-висока резолюция, но независимо от това другите играчи ще виждат, че ти си със Steam стига тяхната резолюция да е достатъчно голяма (над 800 ако не се лъжа).
3. Тези изисквания, които ги дават за Counter-Strike 1.6 в Steam са напълно грешни, играта макар и стара изисква видеокарта поне 1GB на 128-bita и да не е вградена (особено за Steam) за да върви добре.
4. Най-вероятният проблем при теб е слаба видеокарта (не видях да си писал точно каква е) или не добро охлаждане (щом не си го чистил от 2 години, най-вероятно има много прах, предполагам вече не е в гаранция, за това го давай да ти го почистят ако не можеш сам. Препоръчително е поне на 6 месеца да се чисти). Също ако имаш 2 видеокарти трябва да провериш да не ти пуска играта от вградената. Други възможни причини са не инсталирани най-новите видео драйвери и вируси.
You Owe Me написа: 22 Юли 2018, 13:24 За OpenGL ти трябва видео карта, за другото не знам. Преди време като преминах от Win XP към седмицата онзи явно ми открадна видео картата и от тогава играта не желае да подкара на OpenGL, карам на D3D.
Отвори кутията и виж дали видеокартата ти е там (ако си го дал на лицензиран сервиз няма да ти я откраднат) или използвай програма като Aida64 и виж дали ти я открива. Ако не си инсталирал оригиналния видеодрайвер също няма ти дава да включиш OpenGL.

Аватар
illusion
На линия
Developer
Developer
Мнения: 1796
Регистриран на: 27 Ное 2016, 17:47
Местоположение: CraftVision
Се отблагодари: 151 пъти
Получена благодарност: 358 пъти
Обратна връзка:

Стийм и лаг в сървърите от слаб комп

Мнение от illusion » 30 Юли 2018, 16:15

Дай характеристиките на лаптопа ти + ако може да ми кажеш с колко FPS горе-долу играеш на голяма резолюция.

Публикувай отговор
  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Обратно към “Помощ и въпроси / Поддръжка”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: illusion и 6 госта