По-гладко работеща игра

В този раздел можете да задавате всякакви въпроси свързани със самата игра или сървъри за нея в случай, че въпросът ви не се отнася за AMXX.
Правила на форума
ВАЖНО

В този раздел се пускат теми само и единствено свързани с играта или сървъри за нея в случай, че темата не се отнася за AMXX. Ако темата ви е свързана с AMXX или плъгини за AMXX, пуснете я в този раздел.
Аватар
deadlylord
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 572
Регистриран на: 04 Апр 2017, 16:35
Местоположение: Бургас, България
Получена благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

По-гладко работеща игра

Мнение от deadlylord » 24 Апр 2018, 22:32

Здравейте, имам хубав компютър, но играта ми работи много бавно! До колкото знам има много конзолни команди, който могат да я подобрят, та се чудя как може да се постигне качество като това от клипа https://www.youtube.com/watch?time_cont ... Gn5zickSDA

Аватар
Nikolow
Извън линия
AMXX Скриптър
AMXX Скриптър
Мнения: 196
Регистриран на: 27 Ное 2016, 13:02
Местоположение: Варна
Се отблагодари: 7 пъти
Получена благодарност: 79 пъти
Обратна връзка:

По-гладко работеща игра

Мнение от Nikolow » 25 Апр 2018, 11:03

"Имам хубав компютър" не винаги означава същото. Ако си взел такъв преди 3 години за 1 бон, то вече не може да се каже за толкова хубав.
Дай едни пълни характеристики на машината на която играеш, за да ни стане ясно колко хубав е. 80% от настройките идват от самите настройки на видео картата, останалите идват от натовареността на самата машина в текущият момент. Относно качеството на клипа, няма да можеш да го постигнеш. Такъв вид клипове са снимани с програми подобни на HLAE с над 600 FPS. Самото заснемане се извършва не директно във видео формат, а всеки кадър на снимка и след това се обработва към видео, и от там нататък ефекти..
Другото, което искам да спомена е самият FPS, с който играеш. При JUMP (hns/deathrun/kz/bhop/etc..) играчите това е най-важното нещо - Висок FPS (който да бъде в рамките на позволеното - 100-101). А иначе това, което виждаш с очите си, едва ли е повече от 60-80 (благодарение на монитора ти). За игра от 2000 година, не знам какво повече може да се очаква, особено ако си с нещо над 21 инча монитор. Преди години, когато взех 22 инчовия монитор и на мен ми беше терсене, въпреки че разцъквах със 100 FPS.
Ако търсиш "гладко вървене", може да опиташ CS:GO или някоя по-нова игра.
Това, което искаш да постигнеш е безсмислено. Да, има команди, които ще ти замажат БУКВАЛНО всичко наоколо и ще имаш едно такова усещане, че уж върви по-гладко, а в крайна сметка всичко ще гледаш все едно 240p-360p клип в тубата, което БУКВАЛНО е смешно и безсмислено.
Tired and retired...

Аватар
deadlylord
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 572
Регистриран на: 04 Апр 2017, 16:35
Местоположение: Бургас, България
Получена благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

По-гладко работеща игра

Мнение от deadlylord » 25 Апр 2018, 11:39

r9 380
i5 7600k
8 gb ram hyperx
cs go го играя на 200-300 fps и за това като се върнах в cs-a всичко ми върви толкова бавно.
А пък и ако ще правя клипове ще искам качеството да е доста по-високо, както е направено на клипа всичко да е плавно, замазано и тн

Като цяло ме интересува как се постига ефекта на замазване и самите текстури да излизат по този пиксилизиран начин

Аватар
Nikolow
Извън линия
AMXX Скриптър
AMXX Скриптър
Мнения: 196
Регистриран на: 27 Ное 2016, 13:02
Местоположение: Варна
Се отблагодари: 7 пъти
Получена благодарност: 79 пъти
Обратна връзка:

По-гладко работеща игра

Мнение от Nikolow » 25 Апр 2018, 12:37

deadlylord написа: 25 Апр 2018, 11:39 r9 380
i5 7600k
8 gb ram hyperx
cs go го играя на 200-300 fps и за това като се върнах в cs-a всичко ми върви толкова бавно.
А пък и ако ще правя клипове ще искам качеството да е доста по-високо, както е направено на клипа всичко да е плавно, замазано и тн

Като цяло ме интересува как се постига ефекта на замазване и самите текстури да излизат по този пиксилизиран начин
Ти реално не искаш по-гладко работеща игра, а искаш да снимаш качествен клип ?
За снимане на качествен клип нещата не са толкова елементарни (2 програми и готово).
Потърси уроци в гугъл за Half-Life Advanced Effects (HLAE), след това всички получени снимки ги правиш с VirtualDub и от там нататък разцъкваш със сони вегас / афтър ефектс. Може да вкараш детайлни текстури на всяка карта, мисля че имаше доста богати пакети в интернет. (На мен лично детайлните текстури не ми харесват и играта изглежда още по-дървена) Custom небета също можеш да вкараш през HLAE-то. Може да пробваш и Cinema4D за 3D текстове и прочие..




Tired and retired...

Аватар
OciXCrom
Извън линия
Администратор
Администратор
Мнения: 7206
Регистриран на: 06 Окт 2016, 19:20
Местоположение: /resetscore
Се отблагодари: 117 пъти
Получена благодарност: 1295 пъти
Обратна връзка:

По-гладко работеща игра

Мнение от OciXCrom » 25 Апр 2018, 15:21

Не виждам какво общо има бавното вървене на играта с качеството на клипа. Нещата на клипа са направени с един куп ефекти, които надали можеш да постигнеш в самата игра. Иначе да, и аз съм с мощен компютър, обаче non-steam версии на CS 1.6 доста ми засичат, а пък Steam версията си върви перфкетно.

Аватар
deadlylord
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 572
Регистриран на: 04 Апр 2017, 16:35
Местоположение: Бургас, България
Получена благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

По-гладко работеща игра

Мнение от deadlylord » 25 Апр 2018, 15:25

OciXCrom™ написа: 25 Апр 2018, 15:21 Не виждам какво общо има бавното вървене на играта с качеството на клипа. Нещата на клипа са направени с един куп ефекти, които надали можеш да постигнеш в самата игра. Иначе да, и аз съм с мощен компютър, обаче non-steam версии на CS 1.6 доста ми засичат, а пък Steam версията си върви перфкетно.
Като цяло mega edition и всички други editions, който са направени от него имат грешки настройки, който карат човек-а да lagva ... въпроса ми беше свързан със следните команди:

rate ""
cl_cmdbackup ""
cl_cmdrate ""
cl_dlmax ""
cl_updaterate ""
fps_max ""

Аватар
DemoLitioN
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 32
Регистриран на: 21 Апр 2018, 15:01
Получена благодарност: 1 път

По-гладко работеща игра

Мнение от DemoLitioN » 28 Апр 2018, 17:02

deadlylord написа: 25 Апр 2018, 15:25
OciXCrom™ написа: 25 Апр 2018, 15:21 Не виждам какво общо има бавното вървене на играта с качеството на клипа. Нещата на клипа са направени с един куп ефекти, които надали можеш да постигнеш в самата игра. Иначе да, и аз съм с мощен компютър, обаче non-steam версии на CS 1.6 доста ми засичат, а пък Steam версията си върви перфкетно.
Като цяло mega edition и всички други editions, който са направени от него имат грешки настройки, който карат човек-а да lagva ... въпроса ми беше свързан със следните команди:

rate ""
cl_cmdbackup ""
cl_cmdrate ""
cl_dlmax ""
cl_updaterate ""
fps_max ""
Преди да закупя Steam версията използвах Mega Edition и нямах никакви проблеми. По принцип Steam версията изисква повече ресурс и ако не ти е добър компютъра ще го усетиш доста добре. Относно настройките:
rate 20000 - много играчи слагат 25000, което е грешно тъй като максималната стойност е 20000
cl_cmdbackup 2
cl_cmdrate - тази команда зависи от монитора на колко Hz ти работи. Ако ти работи на 60Hz както са масовите то настройката трябва да ти е 65, но и 101 да ти е, както е масово едва ли ще усетиш разликата.
cl_dlmax 128
cl_updaterate 100
fps_max 100

Повече информация може да намериш тук.

Публикувай отговор
  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Обратно към “Помощ и въпроси / Поддръжка”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта