Проблем със slowhacking

В този раздел можете да задавате всякакви въпроси свързани със самата игра или сървъри за нея в случай, че въпросът ви не се отнася за AMXX.
Правила на форума
ВАЖНО

В този раздел се пускат теми само и единствено свързани с играта или сървъри за нея в случай, че темата не се отнася за AMXX. Ако темата ви е свързана с AMXX или плъгини за AMXX, пуснете я в този раздел.
Аватар
User12
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 321
Регистриран на: 25 Яну 2018, 22:39
Местоположение: Сливен
Се отблагодари: 40 пъти
Получена благодарност: 17 пъти
Обратна връзка:

Проблем със slowhacking

Мнение от User12 » 06 Мар 2018, 20:09

А по този начин ако го направи няма ли при всяко влизане в нов сървър и отваряне/затваряне на цс-а да му тегли отново файловете на сървъра ? че това не съм го пробвал аз и не знам , ако греша поправете ме .
OciXCrom™ написа: 06 Мар 2018, 19:55
wrath написа: 06 Мар 2018, 17:19 Не слушай тези които не разбират ,просто те не са си защитили CS-а ,съветвам те да си свалиш Warzone или да си купиш CS от стийм.
Първо преинсталирай играта. Влез в нея и си направи всички биндове и името и спрей и мерник ,абе всичко да ти е готово. След това влез в cstrike ,дясно копче на userconfig.cfg ,autoexec.cfg ,violence.cfg ,config.cfg ,joystick.cfg ,language.cfg ,motd.txt ,папките cstrike_bulgarian ,cstrike_english и ги слагаш на Read-Only.

След това влизаш в cstrike и правиш папката resource на Read-Only.

Това е. :lol:
Нали знаеш, че ако зададеш read-only на папката, всички папки и файлове в нея получават същото свойство? Демек достатъчно е това да се направи на cstrike папката, вместо на всичко отделно.
Каналът ми в YouTube : Георги Пламенов

Изображение

Аватар
OciXCrom
Извън линия
Администратор
Администратор
Мнения: 7206
Регистриран на: 06 Окт 2016, 19:20
Местоположение: /resetscore
Се отблагодари: 117 пъти
Получена благодарност: 1295 пъти
Обратна връзка:

Проблем със slowhacking

Мнение от OciXCrom » 06 Мар 2018, 20:13

Това ще забрани файловете да се променят, а не нови файлове да се изтеглят.

Аватар
smurfavr
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 426
Регистриран на: 06 Окт 2016, 17:55
Се отблагодари: 25 пъти
Получена благодарност: 16 пъти
Обратна връзка:

Проблем със slowhacking

Мнение от smurfavr » 06 Мар 2018, 20:16

wrath Ти правил ли си цялата папка на играта само за четене? Явно не си. В случая не предлага на другите потребители да правят такива простотии.

Аватар
wrath
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 167
Регистриран на: 21 Яну 2018, 10:30
Местоположение: /changerace
Обратна връзка:

Проблем със slowhacking

Мнение от wrath » 06 Мар 2018, 20:37

OciXCrom™ написа: 06 Мар 2018, 19:55
wrath написа: 06 Мар 2018, 17:19 Не слушай тези които не разбират ,просто те не са си защитили CS-а ,съветвам те да си свалиш Warzone или да си купиш CS от стийм.
Първо преинсталирай играта. Влез в нея и си направи всички биндове и името и спрей и мерник ,абе всичко да ти е готово. След това влез в cstrike ,дясно копче на userconfig.cfg ,autoexec.cfg ,violence.cfg ,config.cfg ,joystick.cfg ,language.cfg ,motd.txt ,папките cstrike_bulgarian ,cstrike_english и ги слагаш на Read-Only.

След това влизаш в cstrike и правиш папката resource на Read-Only.

Това е. :lol:
Нали знаеш, че ако зададеш read-only на папката, всички папки и файлове в нея получават същото свойство? Демек достатъчно е това да се направи на cstrike папката, вместо на всичко отделно.
А нали знаеш ,че няма да се записва нищо там? Ами ако на някого му трябват снапшоти ,демота? Премисляй ги и тези неща. :coffee:

Добавено преди 1 минута 50 секунди:
OciXCrom™ написа: 06 Мар 2018, 20:13 Това ще забрани файловете да се променят, а не нови файлове да се изтеглят.
Slowhacking-а ти променя autoexec-а главно и ти добавя "connect ipnasurvur" автоматично. Когато файла е read-only не се записва нищо вътре и CS-а е защитен. Лично аз съм пробвал с всичко това и работи. И какви нови файлове ще се изтеглят ми кажи? x)

Добавено преди 55 секунди:
User12 написа: 06 Мар 2018, 20:09 А по този начин ако го направи няма ли при всяко влизане в нов сървър и отваряне/затваряне на цс-а да му тегли отново файловете на сървъра ? че това не съм го пробвал аз и не знам , ако греша поправете ме .
OciXCrom™ написа: 06 Мар 2018, 19:55
wrath написа: 06 Мар 2018, 17:19 Не слушай тези които не разбират ,просто те не са си защитили CS-а ,съветвам те да си свалиш Warzone или да си купиш CS от стийм.
Първо преинсталирай играта. Влез в нея и си направи всички биндове и името и спрей и мерник ,абе всичко да ти е готово. След това влез в cstrike ,дясно копче на userconfig.cfg ,autoexec.cfg ,violence.cfg ,config.cfg ,joystick.cfg ,language.cfg ,motd.txt ,папките cstrike_bulgarian ,cstrike_english и ги слагаш на Read-Only.

След това влизаш в cstrike и правиш папката resource на Read-Only.

Това е. :lol:
Нали знаеш, че ако зададеш read-only на папката, всички папки и файлове в нея получават същото свойство? Демек достатъчно е това да се направи на cstrike папката, вместо на всичко отделно.
Не ,запазват се.

Добавено преди 1 минута 30 секунди:
smurfavr написа: 06 Мар 2018, 20:16 wrath Ти правил ли си цялата папка на играта само за четене? Явно не си. В случая не предлага на другите потребители да правят такива простотии.
Само с теб си нямахме конфликти. :rofl: И за теб същият отговор ,не трябва да се прави цялата папка ,отдолу написах защо. :))
I am not big on sermons ,broken bones teach better lessons. Изображение Изображение

Аватар
OciXCrom
Извън линия
Администратор
Администратор
Мнения: 7206
Регистриран на: 06 Окт 2016, 19:20
Местоположение: /resetscore
Се отблагодари: 117 пъти
Получена благодарност: 1295 пъти
Обратна връзка:

Проблем със slowhacking

Мнение от OciXCrom » 06 Мар 2018, 20:38

Slowhacking-а ти променя autoexec-а главно и ти добавя "connect ipnasurvur" автоматично. Когато файла е read-only не се записва нищо вътре и CS-а е защитен. Лично аз съм пробвал с всичко това и работи. И какви нови файлове ще се изтеглят ми кажи? x)
Провери за кого се отнася мнението ми преди да коментираш.

Аватар
Robbie Fowler
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 17
Регистриран на: 15 Сеп 2017, 22:49
Се отблагодари: 6 пъти
Получена благодарност: 4 пъти
Обратна връзка:

Проблем със slowhacking

Мнение от Robbie Fowler » 06 Мар 2018, 21:03

Трудно е да се гадае слоухака къде инжектира, особенно когато е вкаран през инсталационна програма.

Преди няколко месеца забелязахме в gametracker сървър със същото име като на един от нашите, след което реших да вляза, за да видя за какво става въпрос.
Още при влизане ми отвори мотд екран, след което директно започна да ми тегли .dll файл без да ме пита дори. Добре, че имам антивирусна и го блокира на момента.
Основателите на нашата верига сме стари играчи от man1a/sector и никога не сме имали подобни проблеми, поради простата причина, че на времето си бяхме харесали вериги без слоухак или фейк пинг и играехме само в тях.

Като цяло човек трябва да се насочи към едно място, в което е сигурен и да си играе само там.
Когато се обикаля из различни вериги постоянно, тогава вероятността да се хване слоухак става по-голяма, особенно когато веригите се търсят в сайтове, които рекламират под формата на сървър реклама или банер такива със слоухак.

ЦС-а също не трябва да се тегли от където и да е, а от достоверни места с положителни мнения за него, той трябва и да е изчистен, без излишни модели, звуци и подобни.
Играта в оригиналното и състояние винаги е по-добра и лека от претрупаните модове.

Автора на темата има проблем, както е споменал, именно чрез инсталатор, добре е да обърне внимание на точка 6 от темата на смърфа.
Също така помня, че някои инсталатори инжектираха и в regedit гадорийки, за съжаление не се сещам пътя им, ако някой от тук знае е добре да напише, понеже в някои случаи дори преинсталиране на играта няма да помогне, да се надяваме този да не е от тях.

ПС: Смърфа, проблема им може би, е че AppData е скрит раздел и най-вероятно си мислят, че го нямат.
Последно промяна от Robbie Fowler на 06 Мар 2018, 21:24, променено общо 1 път.
HPFC
034

Аватар
smurfavr
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 426
Регистриран на: 06 Окт 2016, 17:55
Се отблагодари: 25 пъти
Получена благодарност: 16 пъти
Обратна връзка:

Проблем със slowhacking

Мнение от smurfavr » 06 Мар 2018, 21:12

wrath Аз не съм те обидил с нещо за да имаш конфликти с мен. Казах само, че е простотия да се прави цялата папка само за четене. Заблудих се от поста на окси че това си го казал ти.

Псп

Robbie Fowler точка 6 от урока 99% от потребителите въобще не ги изпълняват. По-лесно е да кажат ,че не става и да си преинсталират играта отколкото да ровят в папките на компютъра. След като преинсталират играта и видят ,че проблема не се е оправил пак започват пак да пишат. :bl:

Аватар
wrath
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 167
Регистриран на: 21 Яну 2018, 10:30
Местоположение: /changerace
Обратна връзка:

Проблем със slowhacking

Мнение от wrath » 06 Мар 2018, 21:46

Извинявайте ,OciXCroM и smurfavr. @Robbie Fowler Лично аз не съм виждал до сега не съм виждал по-напреднал slowhacking от заразяване на .cfg-тата ,menu-то ,TAB-а и Loading screen-а в Cs.. И чудно ми е как стават тези неща и то от цс? Motd екрани ,та теглене на .dll файлове.. Как стават тези неща? Много странно ми звучи.


Ех ,тея хора.. Да го е страх човек да поцъка малко Counter-Strike. :coolface:
I am not big on sermons ,broken bones teach better lessons. Изображение Изображение

Аватар
Robbie Fowler
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 17
Регистриран на: 15 Сеп 2017, 22:49
Се отблагодари: 6 пъти
Получена благодарност: 4 пъти
Обратна връзка:

Проблем със slowhacking

Мнение от Robbie Fowler » 06 Мар 2018, 21:55

Заразяването е елементарно през мотд.

Пуска линк към директно теглене на файла, естествено с някаква шашма, която не знаеш и която го прави с директно теглене, без питане.

Принципа е същия, както когато се отваря сайт през мотд, с разликата, че праща към линк с теглене на файла и вече с някакъв вид тарикатство избягва питането при теглене.
HPFC
034

Публикувай отговор
  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Обратно към “Помощ и въпроси / Поддръжка”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта