ВАЖНО: ОТВОРИ ХАКЕРСКИ ХАКОВЕ!

В този раздел можете да задавате всякакви въпроси свързани със самата игра или сървъри за нея в случай, че въпросът ви не се отнася за AMXX.
Правила на форума
ВАЖНО

В този раздел се пускат теми само и единствено свързани с играта или сървъри за нея в случай, че темата не се отнася за AMXX. Ако темата ви е свързана с AMXX или плъгини за AMXX, пуснете я в този раздел.
Аватар
Marinovv
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 511
Регистриран на: 19 Сеп 2017, 10:01
Местоположение: България
Се отблагодари: 530 пъти
Получена благодарност: 13 пъти
Обратна връзка:

ВАЖНО: ОТВОРИ ХАКЕРСКИ ХАКОВЕ!

Мнение от Marinovv » 06 Фев 2018, 23:31

Привет драги четатели! Днес , както си играя в сървърът ми вечерта без нито един човек, защото тествах нещо и влиза някакъв с буквално нереално и лошо звучащо име. И изведнъж влизайки той (той е българин) се присъединяват поне 20-тина бота, които бяха буквално като хора реални. Все едно влизат хора.

Аз учуден и пребледнял пиша в чата неща от сорта ,,втф" и тем подобни и накрая установих, че този човек е българин и е изтеглил от някакъв сайт ,,darknet" , какъвто и да е този сайт някакви хакерски програми. Под хакерски нямам предвид ,,wall" и тем подобни, а буквално хак, който ставаш админ с пълни права в чужд сървър. Т.е. в всеки сървър, който влезеш най - вероятно доколкото разбрах.

Казах на момчето понеже исках хаковете и ми стана интересно да видя к'во представлява. Той ми ги прати по фейсбук, но още не съм ги отварял и се колебая, защото може е буквално вируси, който ще затрие всичко.

.exe файловете са точно 3 и се пишат:
cs 1.6 admin hack[1]
cs 1.6 admin hack[2]
cs 1.6 admin hack[3]

Тази тема я пускам с цел да разбера как е възможно по дяволите някой туко така да влезе в ваш сървър и да е админ с пълни права и при това да добавя ботове, които са буквално, като реални? Това адски ме смущава, че е възможно и наистина всичко в мен бушува.. адски объркан и уплашен, че това е възможно туко така.

P.S. аз тия хакове не смятам да ги отварям нивга. Ако някой иска ще му ги пратя да тества на празен компютър. И бихте ли ми казали, ако е възможно да си админ туко така мога ли да защитя сървърът си.

Вий какво мислите??

Добавено преди 9 минути 48 секунди:
Да добавя и че има и хак за крашване на сървъри. Това въпросно момче на 16г уж се представи крашна един чужд сървър. Бях вътре и той го крашна с хак, който аз имам.

Това как е възможно по дяволите и аз мога ли да защита сървърът си от всичко това. Уж имам защита на сървъра от amxmodmenu, но тя не предпазва от тези атаки.
Последно промяна от OciXCrom на 07 Фев 2018, 14:59, променено общо 1 път.
Причина: Какво прави темата в раздела за уроци?!
Иван Маринов,

лицензиран оператор и пилот на професионални дронове клас C1 за всички държави в EU.

DJI Mavic 3 Classic | DJI Mavic 3 PRO - погледни света от различна перспектива.

Последвайте ме във Facebook

Аватар
cgozzie
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 1318
Регистриран на: 13 Окт 2016, 22:10
Местоположение: Варна
Се отблагодари: 244 пъти
Получена благодарност: 42 пъти

ВАЖНО: ОТВОРИ ХАКЕРСКИ ХАКОВЕ!

Мнение от cgozzie » 06 Фев 2018, 23:32

Нещо подобно ми се случи и на мен преди 1,5 може би 2 години значи влизаха ми некви дет изобщо не съм ги правил админи нито пък да са били смс и хоп те с фул админски права та и най гадното от никаде неможех да ги банна или изхвърля от сървъра си.Така че очаквай неочакваното дет се вика и ридай.
Изображение

Аватар
sianbg
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 232
Регистриран на: 13 Ное 2017, 12:18
Получена благодарност: 1 път
Обратна връзка:

ВАЖНО: ОТВОРИ ХАКЕРСКИ ХАКОВЕ!

Мнение от sianbg » 06 Фев 2018, 23:48

За флоод нещата се прави на хардуерно ниво от хостинг компанията. Домашно да го правиш е много пари и време. Няма значение как флуди. Пакета си е пакет. За случая по скоро човека е намерил дупка в amxmodx или в някой от плъгините, които ползваш. Щом има пълни админски права значи дупката е на ниво amxmodx. До колкото знам с rcon не може да се направиш админ. За файловете са 100% вирус. За к'во да ти го дава просто така ? Замисли се ти ли избра сървъра, който да флуди или той те покани в него ? Социалното инженерство е голяма работа.

Също така се замислете дали самaтa хостинг компания нямат някакъв теч на информация.

Аватар
WaLkZ
Извън линия
Администратор
Администратор
Мнения: 799
Регистриран на: 05 Окт 2016, 21:13
Местоположение: Варна
Се отблагодари: 75 пъти
Получена благодарност: 227 пъти
Обратна връзка:

ВАЖНО: ОТВОРИ ХАКЕРСКИ ХАКОВЕ!

Мнение от WaLkZ » 06 Фев 2018, 23:59

Голям филм тая тема. Още малко ще стане за сапунерка. Ботовете ти ги пуска с XFakePlayers програмка. Не е нещо ново. Относно "админ хака", провери си добре плъгините, които си наблъскал за задни врати.

Аватар
Nikolow
Извън линия
AMXX Скриптър
AMXX Скриптър
Мнения: 196
Регистриран на: 27 Ное 2016, 13:02
Местоположение: Варна
Се отблагодари: 7 пъти
Получена благодарност: 79 пъти
Обратна връзка:

ВАЖНО: ОТВОРИ ХАКЕРСКИ ХАКОВЕ!

Мнение от Nikolow » 07 Фев 2018, 00:07

Усещам, че говорим за адски стари неща от преди повече от 2 години. Тези теми се говориха когато бяха нашумели fake flood-овете, за които днес има защити. Ако сървъра ти няма нужните защити, няма какво да се чудим. Като за начало можеше да пробваш с status командата в сървърната конзола, да видим за какво точно иде реч. Иначе е хубаво да кажеш повече информация за сървъра ти. HLDS / ReHLDS, какви метамод плъгини ползваш, какви плъгини ползваш. Относно това, че стават админи не е голяма работа. Backdoor плъгини много. През rcon с наличието на amxmodx отново се става лесно админ с 1 команда. Помисли дали човека няма пък достъп и до сървърните ти файлове, или като цяло до профила ти в даденият сайт на хостинг компанията, в която управляваш самият сървър ? Разглеждаха се и случаи за SteamID Changer, което беше решено в няколко лесни стъпки (флагове "c" вместо "ce" или пък по-новото решение - rechecker с hash проверка). Варианти наистина много. Само с гледане и чудене няма как да стане. Ако мислиш да се занимаваш сериозно, а не да си с поредният сървър за аверите от даскало да разцъквате от време на време + някоя друга рекламка, по-добре седни прочети за старите работи, или пък питай, но в същото време трябва да дадеш и информация, за да ти се помогне както трябва.

Съвети:
  • Смяна на паролата на акаунта ти в панела за управление на сървъра от хостинга
  • Смяна на FTP паролата на сървърните файлове
  • Проверка за потенциални backdoor плъгини
  • Смяна на всички пароли на администраторите в сървъра
  • Изчистване на ненужните администратори от Users.ini (ако има такива)
  • Проверка за админи по steam с флаг "ce" и замяната на флага на "c" (обяснение за това някой друг път)
  • Добавка на rechecker (ако нямаш) + reauthcheck (ако нямаш) + hackdetector (и подобни метамод плъгини)
  • Обновяване на базата на rechecker от ТУК
  • Обновяване на всички метамод плъгини с последни версии + амхмодх (също)
  • Преминаваме към ReHLDS (ако не си) / Обновяване до последна версия на ReHLDS (ЦЪК)
  • Едно око ТУК и изцяло ТУК
Ако отново има проблеми, драскай. В момента за други неща не се сещам, но най-вероятно ще изникнат.
Без повече информация е това.


ПП: Хакерски хакове. Интересно..
Tired and retired...

Аватар
Marinovv
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 511
Регистриран на: 19 Сеп 2017, 10:01
Местоположение: България
Се отблагодари: 530 пъти
Получена благодарност: 13 пъти
Обратна връзка:

ВАЖНО: ОТВОРИ ХАКЕРСКИ ХАКОВЕ!

Мнение от Marinovv » 07 Фев 2018, 00:16

Вижте хора. Не знам дали въпросното момче е било админ и то буквално с пълни права. Аз така мисля, че е бил админ в сървъръ ми щом може да пуска ботове от място различно от конзолата на сървърът ми.

А относно до сървърът: той го даде. Учуди ме и ако щете вярвайте - 97% съм сигурен, че сървърът е бил негов или някой без защити с цел да ме измами. А колкото до хакерските програми - пак казвам не съм и няма да ги отварям нивга. Дори да можеше и да е супер лесно хакерството - аз не съм от тия хора.
Колкото до плъгините с задни вратички - нямам, защото всичките до един са теглени или от тук този сайт или от цс - бг.инфо.

Единствено stats_shell дето пак от тук теглих може да има задни вратички, но изрично в темата за плъгина пишеше - без задни вратички.

П.С> благодаря на човека казал за програма ,,XFakePlayers". Тествах я и сега разбрах как точно е имало ботове и в моя сървър. Ох, успокоих се значи.
Иван Маринов,

лицензиран оператор и пилот на професионални дронове клас C1 за всички държави в EU.

DJI Mavic 3 Classic | DJI Mavic 3 PRO - погледни света от различна перспектива.

Последвайте ме във Facebook

Аватар
Nikolow
Извън линия
AMXX Скриптър
AMXX Скриптър
Мнения: 196
Регистриран на: 27 Ное 2016, 13:02
Местоположение: Варна
Се отблагодари: 7 пъти
Получена благодарност: 79 пъти
Обратна връзка:

ВАЖНО: ОТВОРИ ХАКЕРСКИ ХАКОВЕ!

Мнение от Nikolow » 07 Фев 2018, 01:20

Плъгини от цс- бг.инфо не тегли. Особено ако са от някоя заявка в техният форум, където дават само .amxx файлове, които 90% са с backdoor. Уж заявка за reset score, а ти дават бонус задна вратичка. Иначе щом си я тествал и в сървъра ти и може да влизат такива ботове, значи сървъра ти е потенциално НЕЗАЩИТЕН. Прочети моят пост и се защити подобаващо, за да няма след 2 дни нова тема "ама сървъра ми крашва от нищото, какво да правя..".
Tired and retired...

Аватар
wrath
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 167
Регистриран на: 21 Яну 2018, 10:30
Местоположение: /changerace
Обратна връзка:

ВАЖНО: ОТВОРИ ХАКЕРСКИ ХАКОВЕ!

Мнение от wrath » 07 Фев 2018, 08:18

Предполагам имаш backdoors във плъгините.. :clap:

Преди много време постоянно търсех хакове за HNS и без да искам намерих някакъв SteamID Changer на raiz0 ,влизам аз в един рандом сървър ,проверявам в конзолата SteamID-тата на админите ,сменям с това на админа и бум ,аз съм админ ,rcon можеше да се взима също.. Какво ли не са измислили хората... :surrender:
I am not big on sermons ,broken bones teach better lessons. Изображение Изображение

Аватар
ElitePower
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 547
Регистриран на: 13 Окт 2016, 14:20
Се отблагодари: 7 пъти
Получена благодарност: 13 пъти

ВАЖНО: ОТВОРИ ХАКЕРСКИ ХАКОВЕ!

Мнение от ElitePower » 07 Фев 2018, 15:02

[ ПРЕМАХНАТО ] Мисля че XFK не работеше за rehlds, което ме навежда на мисълта, че ползваш hlds.
Последно промяна от OciXCrom на 07 Фев 2018, 15:06, променено общо 1 път.
Причина: Нарушена т. 19 от Правилата на форума!

Аватар
Marinovv
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 511
Регистриран на: 19 Сеп 2017, 10:01
Местоположение: България
Се отблагодари: 530 пъти
Получена благодарност: 13 пъти
Обратна връзка:

ВАЖНО: ОТВОРИ ХАКЕРСКИ ХАКОВЕ!

Мнение от Marinovv » 07 Фев 2018, 15:37

Именно. Каква е разликата между rehlds и hlds
Иван Маринов,

лицензиран оператор и пилот на професионални дронове клас C1 за всички държави в EU.

DJI Mavic 3 Classic | DJI Mavic 3 PRO - погледни света от различна перспектива.

Последвайте ме във Facebook

Публикувай отговор
  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Обратно към “Помощ и въпроси / Поддръжка”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта