Плъгин за даване на флагове чрез писане на код

В този раздел можете да подавате всякакви заявки за намиране, изработка или преработка на плъгини/модове.
Аватар
Dem0na
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 45
Регистриран на: 21 Дек 2017, 03:44
Се отблагодари: 3 пъти
Получена благодарност: 7 пъти

Плъгин за даване на флагове чрез писане на код

Мнение от Dem0na » 08 Мар 2018, 19:24

Здравейте, на някой занимава ли му се за едно просто плъгинче, което при написана /code <CODE> да дава определени флагове... кодовете да се четат от .ini файл примерно и ако вече е използван този код да пише в чата, че кода е невалиден и да не дава никакви флагове... пример : Във файл codes.ini пиша разни кодове от сорта на iXLCfiMY и като напиша в чата /code iXLCfiMY да ми дава резервиран слот и имунитет. А, ако напиша грешен код да изписва : Koda e greshen. Всеки код да се използва по веднъж и след това да се изтрива от файла.

Аватар
User12
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 321
Регистриран на: 25 Яну 2018, 22:39
Местоположение: Сливен
Се отблагодари: 40 пъти
Получена благодарност: 17 пъти
Обратна връзка:

Плъгин за даване на флагове чрез писане на код

Мнение от User12 » 08 Мар 2018, 20:29

защо просто не ползваш users.ini и в гонзолата не пишеш amx_reloadadmins ? мисля , че имаше и команда да си даваш флагове от гонзолата но не я знам .
Каналът ми в YouTube : Георги Пламенов

Изображение

Аватар
OciXCrom
Извън линия
Администратор
Администратор
Мнения: 7206
Регистриран на: 06 Окт 2016, 19:20
Местоположение: /resetscore
Се отблагодари: 117 пъти
Получена благодарност: 1295 пъти
Обратна връзка:

Плъгин за даване на флагове чрез писане на код

Мнение от OciXCrom » 09 Мар 2018, 15:55

И, тези права ще стоят до края на мапа? Какъв е смисълът? По-лесно е директно да ги добавиш в users.ini.

Аватар
Dem0na
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 45
Регистриран на: 21 Дек 2017, 03:44
Се отблагодари: 3 пъти
Получена благодарност: 7 пъти

Плъгин за даване на флагове чрез писане на код

Мнение от Dem0na » 09 Мар 2018, 16:17

OciXCrom™ написа: 09 Мар 2018, 15:55 И, тези права ще стоят до края на мапа? Какъв е смисълът? По-лесно е директно да ги добавиш в users.ini.
Не до края на картата, а за определен срок от време. Мисълта е следната, да се получи нещо като СМС система, която да работи на принципа, че някой си закупува права, вместо да си играеш да добавяш права на всеки ВИП примерно, то плъгина да му ги дава при валиден такъв код. Надявам се разбра каква ми е мисълта... :)

Аватар
deadlylord
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 572
Регистриран на: 04 Апр 2017, 16:35
Местоположение: Бургас, България
Получена благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

Плъгин за даване на флагове чрез писане на код

Мнение от deadlylord » 09 Мар 2018, 17:03

С нормални кодчета, няма как да ти се получи идеята, защото един ще си купи и ще каже на неговите приятели кода и всички ще станат админи.
Моята идея за плъгина е следнатата

Код за потвърждение: Избери целия код

Собственика пише /generate <duration> <rules/flags>
Потребителя пише /rules <code> <password> и като се използва вече кода да стане невалиден
И по този начин плъгина би работел доста добре

Аватар
Dem0na
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 45
Регистриран на: 21 Дек 2017, 03:44
Се отблагодари: 3 пъти
Получена благодарност: 7 пъти

Плъгин за даване на флагове чрез писане на код

Мнение от Dem0na » 09 Мар 2018, 17:28

Нали точно това описах и аз. :D Пример : Пращаш ми смс да кажем от 2,40 без значение за къде, аз ти давам код (предварително написан в .ini файл да речем), с този код ти влизаш в сървъра, изписваш командата /code <кода, който съм ти дал аз и който е в .ini файла, и получаваш да речем флаговете "ab" и кода се изтрива от .ini файла и като напишеш отново /code командата и използваш същия код, да изпише "Koda veche e izpozlvan" или "Koda e nevaliden" :) И флаговете ти да важат примерно 15 дни и да се премахват след това.

Аватар
deadlylord
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 572
Регистриран на: 04 Апр 2017, 16:35
Местоположение: Бургас, България
Получена благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

Плъгин за даване на флагове чрез писане на код

Мнение от deadlylord » 09 Мар 2018, 18:08

Два различни метода, ако някой седне да го пиши би измислил трети :)

Аватар
Nikolow
Извън линия
AMXX Скриптър
AMXX Скриптър
Мнения: 196
Регистриран на: 27 Ное 2016, 13:02
Местоположение: Варна
Се отблагодари: 7 пъти
Получена благодарност: 79 пъти
Обратна връзка:

Плъгин за даване на флагове чрез писане на код

Мнение от Nikolow » 10 Мар 2018, 01:25

Понеже ми стана интересно за идеята, се опитах да пресъздам част от нея.
До колкото тествах всичко работи както съм го замислил.

Файлът configs/codes.ini съдържа кодове (всеки на нов ред).
Тези кодове се четат чрез /code <code> <password>
При което ако е верен кода, ще вземе <password> и ще даде права на админа.
Ако е грешен синтаксиса за /code (тоест изпуснем паролата), ще каже че има грешен синтаксис.
Ако е грешен кода, ще изкара съобщение за невалиден код.
При валиден код, кодът се изтрива автоматично от .ini файла!
(Оправен е проблема с празните редове, посредством темп файл, като си играем с преименуване и триене, но върши перфектна работа!)

Понеже нещата с даването на права са по-сложни, то ще съхраняваме данните в един vault файл, където ще четем всичко нужно (име, парола, флагове, времетраене). При всяко влизане на човек ще се проверява дали има данни вътре. Ако има запис, ще проверява setinfo _pw на играча и ако съвпада с това от записа, ще го пусне и ще му зададе флагове. Ако има запис, но setinfo _pw е различно от записа, ще го кикне (както при admin.amxx) А ако го няма като запис, просто влиза като нормален човек. Данните от файла автоматично се изтриват когато времето зададено от записа изтече. Тоест нямате работа с него файл ИЗОБЩО.

Единственото, което имате да пипате е по codes.ini, където ще пипате кодовете.
Цялото това нещо може наистина да се направи в една интересна система, с меню-та, със смяна на пароли, гледане на данни, остатъчно време и прочие. За момента е просто и функционално, както се искаше от автора и поне до колкото аз го разбирам.

Не забравяйте да си добавите файла codes.ini в configs и да напишете кодовете, всеки на нов ред!!!
Можете да ъплоудвате файла (обновявате) (тоест презамествате самият .ini файл) по различни начини, ДОРИ ПРЕЗ FTP (стига да имате знания и достъп).
Прикачени файлове
code_reader.sma
(2.71 KiB) Свалено 128 пъти
code_reader.sma
(2.71 KiB) Свалено 128 пъти
admin_custom.sma
(4.46 KiB) Свалено 131 пъти
admin_custom.sma
(4.46 KiB) Свалено 131 пъти
Tired and retired...

Аватар
MF1
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 316
Регистриран на: 12 Окт 2016, 21:15
Местоположение: гр.Варна
Получена благодарност: 12 пъти
Обратна връзка:

Плъгин за даване на флагове чрез писане на код

Мнение от MF1 » 10 Мар 2018, 07:51

и какво става тук ? Всеки втори авторски плъгин видян някъде, пуска се заявка тук и се прави и ОРИГНАЛНОТО умира..
това ли е смисъла на този форум :? Колкото и да харесвам и форума и екипа, това не ми харесва. И аз пускам заявки, но не и за неща видяни от други сървъри... с това темпо тук всичко до седмица - две ще стане еднакво. Без да се замисляте, убивате общността. За какво да пускаме сървъри с неща различни от останалите, като тук с 1 заявка ще го направите и то безплатно..... не държа сметка на никого, споделям моето мнение и виждане.

(ако искате ми сложете предупреждение/бан)
Join now.
www.MF1-CS.eu ---------------------------- 91.132.63.55:27015 91.132.63.56:27015 ---------------------------- :bg:

Аватар
Dem0na
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 45
Регистриран на: 21 Дек 2017, 03:44
Се отблагодари: 3 пъти
Получена благодарност: 7 пъти

Плъгин за даване на флагове чрез писане на код

Мнение от Dem0na » 10 Мар 2018, 09:00

Пичага, никъде не съм го виждал това чудо. Просто ми дойде като идея от смс системите, които дават автоматично права след като изпратиш смс и ти върне код, който пишеш и получаваш определени флагове. Лолл, как пък като се измисли нещо и моментално и вие го притежавате и имате права кад него... лолл... да не кажеш сега, че и AMXBans & Смс системните са твои, ей...

Публикувай отговор
  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Обратно към “Заявки за плъгини”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 9 госта