Минимални изисквания на PC за подкарване на CS 1.6 100+ FPS

Форум за всичко останало, което си няма собствен раздел.
Аватар
ur mama
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 116
Регистриран на: 29 Яну 2019, 12:00
Местоположение: Romania, Bucharest
Се отблагодари: 31 пъти
Получена благодарност: 16 пъти
Обратна връзка:

Минимални изисквания на PC за подкарване на CS 1.6 100+ FPS

Мнение от ur mama » 02 Окт 2019, 13:44

За няма и 1300лв можете да си направите конфигурация, на която да играете всички игри + игри за следващите 2/3 год. на 1080p и медиум настройки без никакви проблеми... Даже има и игри, които и на максимум ще вървят супер. Ето Ви моята конфигурация:
Изображение
Класическата 1.6 я играя на 400/500 fps без никакви проблеми, а на зомби модовете под 250 не пада.
U wana be the best, but you cant? Ohhh, just go outside and kys...

Аватар
Coca Cola _-FxF-_
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 159
Регистриран на: 15 Окт 2016, 15:30
Се отблагодари: 21 пъти
Получена благодарност: 3 пъти
Обратна връзка:

Минимални изисквания на PC за подкарване на CS 1.6 100+ FPS

Мнение от Coca Cola _-FxF-_ » 02 Окт 2019, 16:34

ur mama написа: 02 Окт 2019, 13:44 За няма и 1300лв можете да си направите конфигурация, на която да играете всички игри + игри за следващите 2/3 год. на 1080p и медиум настройки без никакви проблеми... Даже има и игри, които и на максимум ще вървят супер. Ето Ви моята конфигурация:
Изображение
Класическата 1.6 я играя на 400/500 fps без никакви проблеми, а на зомби модовете под 250 не пада.
Благодаря много със сигурност за по натам ще я използвам! А сега с моите параметри на лаптопа кво ще препоръчаш че да ми върви единствено CS-a на 130+ fps да кажем.
Mobile Legends BANG BANG!
- Nick: Marksman <GX>
- Add me for RANKS
!

Аватар
ur mama
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 116
Регистриран на: 29 Яну 2019, 12:00
Местоположение: Romania, Bucharest
Се отблагодари: 31 пъти
Получена благодарност: 16 пъти
Обратна връзка:

Минимални изисквания на PC за подкарване на CS 1.6 100+ FPS

Мнение от ur mama » 02 Окт 2019, 17:26

Coca Cola _-FxF-_ написа: 02 Окт 2019, 16:34
ur mama написа: 02 Окт 2019, 13:44 За няма и 1300лв можете да си направите конфигурация, на която да играете всички игри + игри за следващите 2/3 год. на 1080p и медиум настройки без никакви проблеми... Даже има и игри, които и на максимум ще вървят супер. Ето Ви моята конфигурация:
Изображение
Класическата 1.6 я играя на 400/500 fps без никакви проблеми, а на зомби модовете под 250 не пада.
Благодаря много със сигурност за по натам ще я използвам! А сега с моите параметри на лаптопа кво ще препоръчаш че да ми върви единствено CS-a на 130+ fps да кажем.
Не мога да ти препоръчам нищо... Не мисля, че ще можеш да му сложиш видео карта, освен ако не го правиш външно, което са доста труд/усилия и т.н. Но според параметрите аз лично бих му сложил един Win 10 Home x64 всички драйвъри и ще е като пушка. Моят лаптоп е с 1 поколение назад от твоят процесор и е с 512мб вградено видео. С Win 10-ката си е изтребител. Но спрямо параметрите никоя нова игра неможеш да подкараш като хората. Сега съобщение към всички деца тука: Мобилизирайте се и вместо да давате пари за вериги през месец, съберете си малко от рожденните дни/коледа и си купете примерна конфигурация като горната... Спрете да играете CS 1.6 защото само тя Ви тръгва... Съгласен съм, че 1000лв са много, но ако имате желание наистина да ги съберете, ще успеете. Аз лично от рожд. дни/коледа/джобни за около 1 год ги събрах тези пари. Също на такъв компютър можете много повече работи да правите освен да играете игри, затова си заслужава *според мен*.
Допълнение към темата: Безмислено е да имаш над 100 фпс, при положение, че монитора на лаптопа ти е 60hz, което ще рече, че дори и 1000фпс да имаш ти ще виждаш само 60. Ако имаше 144hz монитор, да - заслужава си да си с 130/140фпс, но в случая е безмислено. Аз използвам доста евтин 144hz монитор и мога да кажа, че вече когато играя на 60hz монитор просто не е същото... Както и за мен, аз вадя 300фпс, но като монитора ми е 144hz аз реално не виждам тези 300фпс.
Последно промяна от ur mama на 02 Окт 2019, 19:35, променено общо 1 път.
U wana be the best, but you cant? Ohhh, just go outside and kys...

Аватар
Coca Cola _-FxF-_
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 159
Регистриран на: 15 Окт 2016, 15:30
Се отблагодари: 21 пъти
Получена благодарност: 3 пъти
Обратна връзка:

Минимални изисквания на PC за подкарване на CS 1.6 100+ FPS

Мнение от Coca Cola _-FxF-_ » 02 Окт 2019, 17:45

Въпроса е да ги има,а не как ще ги видя повярвай ми играчите с по-високо FPS във KZ,DR,Surf и т.н. имат огромна преднина и то само заради FPS-а .
Mobile Legends BANG BANG!
- Nick: Marksman <GX>
- Add me for RANKS
!

Аватар
SkandaU
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 213
Регистриран на: 09 Яну 2017, 12:37
Се отблагодари: 45 пъти
Получена благодарност: 22 пъти

Минимални изисквания на PC за подкарване на CS 1.6 100+ FPS

Мнение от SkandaU » 02 Окт 2019, 18:38

Ако ще конфигурираш PC по-добре стискай зъби някой месец отгоре да събереш още някоя стотинка и го направи като хората. Защо се ограничаваш само до 1.6? Както горе е споменато за някакви хиляда кинта ще си направиш/вземеш стабилната машинка и ще си разцъкваш. Лаптопа е за офис/работа да си човъркаш браузъра някъде навънка докато си пиеш кафето. Взимаш си настолна машинка и цъкаш като хората.
Изображение

Аватар
iv69
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 744
Регистриран на: 17 Мар 2018, 15:34
Се отблагодари: 214 пъти
Получена благодарност: 39 пъти

Минимални изисквания на PC за подкарване на CS 1.6 100+ FPS

Мнение от iv69 » 02 Окт 2019, 19:42

Coca Cola _-FxF-_ написа: 02 Окт 2019, 17:45 Въпроса е да ги има,а не как ще ги видя повярвай ми играчите с по-високо FPS във KZ,DR,Surf и т.н. имат огромна преднина и то само заради FPS-а .
Значи, ще ти извадя генерално заключение: Мнението на ur mama so ugly(от 15:26h) казва всичко, и най-ми хареса ! Опитай се да разбереш и запомниш точно този израз:
"... Безмислено е да имаш над 100 фпс, при положение, че монитора на лаптопа ти е 60hz, което ще рече, че дори и 1000фпс да имаш ти ще виждаш само 60 ... "
Ще се опитам да го обясня простичко с разбираеми думи: Ти дори и да си купиш не друга видеокарта, а друг доста по-мощен лаптоп( например игрален и дори да има видеокарта със параметри подобни на тази: GTX 1650 4 ГБ ... се тая си е :) ) Лаптопа си е лаптоп - и играта зависи не само от параметрите на самата машина но и от херците които се поддържат от монитора... Доколкото знам , поне аз не съм виждал лаптоп в живота си с честота на опресняване над 60hz, а съм играл на няколко вида игрални такива. Та - мисълта ми е както каза по-горе ur mama so ugly : лаптопа ще си върви на максимална мощност - но ти самата игра ще я гледаш такава каквато ти я "излъчва" монитора на лаптопа... :) Оттам тръгват всички разлики между настолния персонален компютър и лаптопа! За обикновения компютър има и страшно бързи и хубави (но доста скъпи) монитори точно за игра с време на сработване под 2милисекунди(това мисля, че прави улавяне на над 500фпс).
Накрая ще изредя, кои според мен са най-важните фактори за отлична игра на cs1.6:
1. Много добра настройка на самата игра, а пък направо си е препоръчително да си купите платената(която също си трябва да е "настроена")... Някакви 5-6 евро са смешно малка сума за една игра, а разликата в играта е огромна(не правя реклама а го казвам след много години личен опит, особенно с игра без стийм, а когато си я купих съжалих , че съм чакал чак толкова много !!!).Платена не си купуват най-вече дребните и евтини шмекери дето си мислят , че всички играят с хак и за тях е безсмислено да купуват игра на която пък ако и те сложат хак, могат доста солено да си изпатят...
2. Добър интернет - говоря за стабилност, а не толкова за прекалено висока скорост. По малък пинг винаги е = по-добра игра... Аз самия съм на оптичен кабел(чак до входната врата ми е:) -и съм с 2-3 милисекунди макс пинг, при интернет-тестове :)
3. Софтуера също е от значение ... Най-добре засега върви Win 10 Home x64 ... с подходящи драйвери тръгват гладко почти всички игри засега...
4. От много голямо значение е играта с добра мишка(особенно мишката) и клавиатура - понякога те са дори от решаващо значение !!!
5. Свързването през WiFi към рутера - тоест безжичното влизане в Интернет съсипва всяка игра !!!Поне за момента и най-модерния рутер не прави по-добра връзка от кабелчето с буксичката !!!
След изпълнението на тези пет условия - можеш да подкараш цс-а доста прилично на почти всяка средно добра машинка(дори и на твоето лаптопче, което съвсен не е толкова зле) и при това да си доста добър... Ако си имаш и основните умения де :).
По-високия ФПС е предпоставка за по-добра игра по хора с еднакви показатели на всичко досега изброено... Но в изброеното са по-важните фактори !!!
Но пак запомни добре накрая - фпс-а дори да ти е 500 - ако монитора на компа пред който си седнал е 60херцов или най-много 144 - можеш да се похвалиш , че играеш реално не с 500 - а със 60 или най-много 144фпс - останалото просто не го възприемаш а е само теоретично... тоест е произведено не но е изконсумирано !!!

p.s. И сега се сетих да ти спомена за един мой горчив опит с супербързи лаптопи: Купих си аз един такъв и какво установих(а лаптопа бе наистина много ама много бърз и производителен) - че след 10-15 минутки играене на някоя малко по-тежка 3D игра( е не най-големите и тежките де) - мога да си пържа яйца на него, така и така бе с метален( май алуминиев) корпус..................... Започваше да бучи като булдозер, и главата ме заболяваше за 1 час седене . Точно затова сега и аз си разцъквам на комп почти като твоя... е малко по нов де, но вградената видеокарта, (имам и втора която почти не се включва) си поема почти всичко и нито ми грее нито трака, нито писка, а работи пак почти като ракета...... Установил съм едно нещо със сигурност от горчивия ми опит с лаптопи : най-голямото "греене"(съответно натоварване) на всеки лаптоп идва от видеоускорителя... Колко е по мощен - толкова нуждата от парно отопление зимата се обезсмисля... Два такива лаптопа могат спокойно да си огряват един двустаен апартамент !!!
Айде със здраве , че написах цял роман - трябва да ми платят авторски от сайта :) Дано съм ти помогнал с нещо наистина!?

Аватар
mi0
Извън линия
AMXX Скриптър
AMXX Скриптър
Мнения: 534
Регистриран на: 09 Дек 2016, 22:02
Се отблагодари: 97 пъти
Получена благодарност: 120 пъти
Обратна връзка:

Минимални изисквания на PC за подкарване на CS 1.6 100+ FPS

Мнение от mi0 » 02 Окт 2019, 20:13

Ето ти я и причината за повече от 60 FPS. https://forums.alliedmods.net/showthrea ... 302&page=2
Можеш да прочетеш първия коментар.
Пич, има лаптопи с екрани на 300 Hz...
Интернета няма нищо общо с FPS-а в тази игра. Windows-а също няма почти никакво значение, играта е на OpenGL. Мишка и клавиатура???? Всичко над 0.5MBPS върши работа.
aka kurdokoleno
Catch Mod - 87.121.112.232:27021

Аватар
iv69
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 744
Регистриран на: 17 Мар 2018, 15:34
Се отблагодари: 214 пъти
Получена благодарност: 39 пъти

Минимални изисквания на PC за подкарване на CS 1.6 100+ FPS

Мнение от iv69 » 02 Окт 2019, 20:47

mi0 написа: 02 Окт 2019, 20:13 Ето ти я и причината за повече от 60 FPS. https://forums.alliedmods.net/showthrea ... 302&page=2
Можеш да прочетеш първия коментар.
Пич, има лаптопи с екрани на 300 Hz...
Интернета няма нищо общо с FPS-а в тази игра. Windows-а също няма почти никакво значение, играта е на OpenGL. Мишка и клавиатура???? Всичко над 0.5MBPS върши работа.
Ти лично виждал ли си лаптопи с екрани над 300Hz... ? Нали не обясняваш на човека, че трябва да се засили да дава 3-4 и повече хиляди евра за лаптоп ан който да играе ЦС1.6 за да има над 100фпс :beer: :) Хахахахаха ....
Никъде не видях да съм казал, че Интернета има нещо общо с FPS-а в тази игра. За Windows-а също - покажи или ме цитирай ?
За мишка и клавиатура няма да говоря след като си фен на лаптопи от най-ново поколение и ме пращаш да се ръся с няколко хиляди евро( с толкова хората в БГ си купуват коли :) ) , а в същото време ми обясняваш , че мога да икономисам от мишка... Точно мишката ще му помогне на човека да подобри играта си .... а не лаптоп за 4000 евро "пич" ! Повярвай ми - дори и за 40000 евро да го пратиш да си купува лаптоп - ако не си настрои ЦС-а както трябва и ползва китайска мишка за 2 евро - или дава 4 лева за интернет , и играе на безжично с WF .... хехеххе - ще има да играе и да се пита що дори и с 300 фпс - пак не му върви играта , пак пада и го бият всички, и пак му сече и прекъсва.................... хахахаххаха , много , ама много си лаконичен и ясен но дали само с ровене в Интернет се показват големи знания или от личен опит... знае ли човек,а пък и май не си разбрал нищо от написаното в моя коментар ..Ще те посъветвам - я пак се опитай да го прочетеш може и да вденеш нещо ...знае ли човек ?

Аватар
Coca Cola _-FxF-_
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 159
Регистриран на: 15 Окт 2016, 15:30
Се отблагодари: 21 пъти
Получена благодарност: 3 пъти
Обратна връзка:

Минимални изисквания на PC за подкарване на CS 1.6 100+ FPS

Мнение от Coca Cola _-FxF-_ » 03 Окт 2019, 01:53

Благодаря за информацията, но мисля че не е нужно сега да се заяждаме всеки си има свое мнение явно, и опит дали грешен или не негов си!(БЪЛГАРСКИ ХАРАКТЕР! :) ),а иначе аз не искам да виждам тези да кажем 300 FPS-та тъй като монитора е 60Hz, а просто като хвърли някой да кажем Ice гранатка или си включи фенерчето да не пада от 100-99 на 70 ако ме разбираш нито пък искам да давам за компютър повече от 500 евра. Въпроса ми беше "Минимални изисквания на PC за да подкарам CS 1.6 над 100+ FPS",че като скоча от сградата на тревата и почна със "SGS"-то да няма DROP на FPS! по малко от 100 FPS на мен ми е достатъчно 120 FPS реални (Без да ги видя компютъра да ги усеща и да няма DROP) че квото и да правя дали фенер,ice граната или пък и 2-те то да си държи 120. Няма как да скочиш LJ3 na Floppytown със 50 FPS. Поне аз не мога затова си зависи и от машинката малко, играта ми върви добре но друго си е постоянно 120 да държи а не да ползвам hud_draw 0,но все пак Благодаря ви за отделеното време нека продължим със съветите информацията и т.п. по "приятелски" .
Mobile Legends BANG BANG!
- Nick: Marksman <GX>
- Add me for RANKS
!

Аватар
ur mama
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 116
Регистриран на: 29 Яну 2019, 12:00
Местоположение: Romania, Bucharest
Се отблагодари: 31 пъти
Получена благодарност: 16 пъти
Обратна връзка:

Минимални изисквания на PC за подкарване на CS 1.6 100+ FPS

Мнение от ur mama » 03 Окт 2019, 09:53

Coca Cola _-FxF-_ написа: 03 Окт 2019, 01:53 Благодаря за информацията, но мисля че не е нужно сега да се заяждаме всеки си има свое мнение явно, и опит дали грешен или не негов си!(БЪЛГАРСКИ ХАРАКТЕР! :) ),а иначе аз не искам да виждам тези да кажем 300 FPS-та тъй като монитора е 60Hz, а просто като хвърли някой да кажем Ice гранатка или си включи фенерчето да не пада от 100-99 на 70 ако ме разбираш нито пък искам да давам за компютър повече от 500 евра. Въпроса ми беше "Минимални изисквания на PC за да подкарам CS 1.6 над 100+ FPS",че като скоча от сградата на тревата и почна със "SGS"-то да няма DROP на FPS! по малко от 100 FPS на мен ми е достатъчно 120 FPS реални (Без да ги видя компютъра да ги усеща и да няма DROP) че квото и да правя дали фенер,ice граната или пък и 2-те то да си държи 120. Няма как да скочиш LJ3 na Floppytown със 50 FPS. Поне аз не мога затова си зависи и от машинката малко, играта ми върви добре но друго си е постоянно 120 да държи а не да ползвам hud_draw 0,но все пак Благодаря ви за отделеното време нека продължим със съветите информацията и т.п. по "приятелски" .
Теоретично е невъзможно с тази вградена видео карта да караш играта на стабилен фпс. Дай пари за хубаво PC и си цъкай игрите като хората. Специално за теб сглобих компютър, на който ще си играеш новите игрички на нормални настройки и хубав фпс. Смятам, че CS-а ще вдига и над 200.
Изображение
Не смятам, че има какво друго да се предложи.
U wana be the best, but you cant? Ohhh, just go outside and kys...

Публикувай отговор

Обратно към “Off-Topic”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 14 госта