Някой завършил специалност КСТ

Форум за всичко останало, което си няма собствен раздел.
Аватар
JustyleR
Извън линия
Модератор
Модератор
Мнения: 560
Регистриран на: 24 Фев 2017, 18:59
Се отблагодари: 33 пъти
Получена благодарност: 132 пъти
Обратна връзка:

Някой завършил специалност КСТ

Мнение от JustyleR » 18 Сеп 2018, 16:57

Като цяло търся малко или много информация относно нещата.
Аз вече съм записан, но ще е хубаво да бъда малко повече информиран относно какво да очаквам за в бъдеще.
Discord сървър, чрез който можете да се свържете с мен.


Аватар
Scorpions95
Извън линия
Рекламатор
Рекламатор
Мнения: 1780
Регистриран на: 07 Фев 2017, 19:16
Местоположение: НЯКЪДЕ СИ
Се отблагодари: 149 пъти
Получена благодарност: 38 пъти
Обратна връзка:

Някой завършил специалност КСТ

Мнение от Scorpions95 » 18 Сеп 2018, 17:49

Как е цялото наименования на специалността "КСТ" ?
Имаш сайт и искаш да му направиш скромен дом?
тогава не се колебай, просто закупи своят хостинг от ТУК и аз ше се погрижа да бъде в добри ръце, на изгодна цена :gamer1:

Изображение

Аватар
JustyleR
Извън линия
Модератор
Модератор
Мнения: 560
Регистриран на: 24 Фев 2017, 18:59
Се отблагодари: 33 пъти
Получена благодарност: 132 пъти
Обратна връзка:

Някой завършил специалност КСТ

Мнение от JustyleR » 18 Сеп 2018, 17:50

Компютърни системи и технологии
Discord сървър, чрез който можете да се свържете с мен.


Аватар
Scorpions95
Извън линия
Рекламатор
Рекламатор
Мнения: 1780
Регистриран на: 07 Фев 2017, 19:16
Местоположение: НЯКЪДЕ СИ
Се отблагодари: 149 пъти
Получена благодарност: 38 пъти
Обратна връзка:

Някой завършил специалност КСТ

Мнение от Scorpions95 » 18 Сеп 2018, 18:33

JustyleR написа: 18 Сеп 2018, 17:50 Компютърни системи и технологии
Потърсих малко информация относно въпроса ти,но незнам дали точно това търсиш или като цяло за самата специалност и прочие.
Имаш сайт и искаш да му направиш скромен дом?
тогава не се колебай, просто закупи своят хостинг от ТУК и аз ше се погрижа да бъде в добри ръце, на изгодна цена :gamer1:

Изображение

Аватар
JustyleR
Извън линия
Модератор
Модератор
Мнения: 560
Регистриран на: 24 Фев 2017, 18:59
Се отблагодари: 33 пъти
Получена благодарност: 132 пъти
Обратна връзка:

Някой завършил специалност КСТ

Мнение от JustyleR » 18 Сеп 2018, 18:52

Това ми е пределно ясно, аз съм записан и вече си го уча. Просто питам някой с опит да каже някоя дума относно това как седят нещата за в бъдеще.
Discord сървър, чрез който можете да се свържете с мен.


Аватар
WaLkZ
Извън линия
Администратор
Администратор
Мнения: 799
Регистриран на: 05 Окт 2016, 21:13
Местоположение: Варна
Се отблагодари: 75 пъти
Получена благодарност: 227 пъти
Обратна връзка:

Някой завършил специалност КСТ

Мнение от WaLkZ » 18 Сеп 2018, 19:42

Scorpions95 написа: 18 Сеп 2018, 18:33 Потърсих малко информация относно въпроса ти,но незнам дали точно това търсиш или като цяло за самата специалност и прочие.
Всеки може да си намери въпросната информация. Темата е насочена към хора, които учат или са учили специалността и от тях да се почерпи информация.
Само не разбирам целта на поста ти, каква е? Искаш да трупаш пак мнения? Не веднъж забелязвам неадекватното ти поведение във форума. Не си прави труда да отговаряш. По-скоро да ти светне лампата малко от малко да не си на всяка манджа мерудия.

Аватар
Nikolow
Извън линия
AMXX Скриптър
AMXX Скриптър
Мнения: 196
Регистриран на: 27 Ное 2016, 13:02
Местоположение: Варна
Се отблагодари: 7 пъти
Получена благодарност: 79 пъти
Обратна връзка:

Някой завършил специалност КСТ

Мнение от Nikolow » 18 Сеп 2018, 22:32

Зависи къде си записал. Защото от университет до университет има голяма разлика, както и от град до град също.
Също така сега масово във всички университети по тази специалност сменят програмите (уж ги обновяват...).
Ако е както при мен, когато бях първи курс, ще ти е малко скучно и ще се чудиш защо учиш базови неща като Електротехника (началото). След това ще имаш програмиране, но разбира се няма как да не минеш през цифрова схемотехника и подобните на нея. Ще учиш дисциплини като анализ и синтез на логически схеми (което развива доста мисленето), но от друга страна ще учиш асемблер и за процесори от преди 50 години (ТУ Варна измислица). Математиките няма как да не минеш през тях (всичките части на висша математика) - няма за какво да се сърдиш, без тях не става и ще трябва да залягаш доста над тях. Най-вероятно първи курс ще те скъсат на поне 2 изпита. Втори и трети курс са най-трудни. Четвърти е песен, доцентите и асистентите са настроени положително, че щом си изкарал до сега тази дисциплина и не влачиш изпити, значи ще те пуснат. Интересното е че, при 4ти курс, вторият семестър (летен) ще си избираш сам дисциплините (от няколко зададени). Относно самите дисциплини - ДА, ще се чудиш при някои "това трябва ли ми?", а при други ще се радваш, че научаваш нови и много полезни неща. Ще те научат да мислиш в тази специалност - ГЛАВНАТА ИДЕЯ! Ако искаш програмиране, по-добре да се изместиш в СИТ. Не забравяй, че след 4та година излизаш инженер, но след това ако не пишеш магистър, ще са биле напразно пропилени 4 години. Ако си го писал, колкото да излезеш с титла и диплома, по-добре се откажи още сега. Да, ще си взимаш изпитите, ще препишеш, ама после няма да има смисъл. Ще си взел диплома, а на работа като те вземат, ще се чешеш по тиквата. За това по-добре да учиш и да знаеш, а пък после в град като Варна, преспокойно в края на втори и началото на трети курс ще си взимаш 1200+ лева заплата. Кадър можеш да станеш, но нивото на обучение е малко ниско. Ще трябва да учиш това, което ти казват и в същото време да черпиш голяма информация от интернет, а не колкото да отбиеш номера!
Ако те интересува, мога да ти разкажа за няколко интересни дисциплини, които ще те грабнат, но пак зависи от преподавателите и самият университет.
Tired and retired...

Аватар
JustyleR
Извън линия
Модератор
Модератор
Мнения: 560
Регистриран на: 24 Фев 2017, 18:59
Се отблагодари: 33 пъти
Получена благодарност: 132 пъти
Обратна връзка:

Някой завършил специалност КСТ

Мнение от JustyleR » 19 Сеп 2018, 05:26

Благодаря за информацията, точно това ми трябваше.
Иначе аз съм в русенския.
Ако някой друг има някаква друга информация или съвети, нека да пише.
Discord сървър, чрез който можете да се свържете с мен.


Публикувай отговор
  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Обратно към “Off-Topic”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта