ЦС-а замря а сега накъде?

Форум за всичко останало, което си няма собствен раздел.
Аватар
EMOTO2.COM
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 345
Регистриран на: 11 Яну 2018, 17:02
Се отблагодари: 26 пъти
Получена благодарност: 31 пъти
Обратна връзка:

ЦС-а замря а сега накъде?

Мнение от EMOTO2.COM » 04 Авг 2018, 16:25

Just щом не си съгласен с това което съм написъл тогава съм на 1000% убеден, че през периода 2008-2013г. не си имал сървър. Това според мен бяха златните години за цс 1.6-а. Тогава дори и да не се пуска никъде никаква реклама, няколко сървъра можеше да бъдат развити на топ ниво стига да не се намери някой да те флуди с 60-70 мегабитов интернет..
Ако спреш рекламите по твойте 2 сървъра за поне 2 седмици ранкът им ще се качи и лек по лек ще започнат да "угасват" защото чужденците няма да могат да намират сървърите така лесно... На всеки който има сървър на 1.6 трябва да му е ясно, че преди всичко се правеше за кеф а сега парата определя правилата. :boo:
Присъедини се към най-доброто място за игра!
https://emoto2.com/

Аватар
The Beast
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 68
Регистриран на: 10 Окт 2016, 18:09
Се отблагодари: 1 път
Получена благодарност: 26 пъти

ЦС-а замря а сега накъде?

Мнение от The Beast » 04 Авг 2018, 16:41

EMOTO2.COM написа: 04 Авг 2018, 16:25 Just щом не си съгласен с това което съм написъл тогава съм на 1000% убеден, че през периода 2008-2013г. не си имал сървър. Това според мен бяха златните години за цс 1.6-а. Тогава дори и да не се пуска никъде никаква реклама, няколко сървъра можеше да бъдат развити на топ ниво стига да не се намери някой да те флуди с 60-70 мегабитов интернет..
Ако спреш рекламите по твойте 2 сървъра за поне 2 седмици ранкът им ще се качи и лек по лек ще започнат да "угасват" защото чужденците няма да могат да намират сървърите така лесно... На всеки който има сървър на 1.6 трябва да му е ясно, че преди всичко се правеше за кеф а сега парата определя правилата. :boo:
Аз съм имал сървъри в този период. Може ли да обясниш защо ЦС-а "замря" точно тогава? Защо 2013-та година?

Аватар
MORTALKOMBATX
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 11
Регистриран на: 23 Юли 2018, 16:36

ЦС-а замря а сега накъде?

Мнение от MORTALKOMBATX » 04 Авг 2018, 17:15

The Beast написа: 04 Авг 2018, 08:36 Или си назад с времето или нямаш никаква информация. Абсолютно всички класации на компаниите са измислица. Има хиляди доказателства за това. Виж в страницата на CS:GO България, всеки говори, че играта умира, а тя излезна преди 5 години.
Можеш да погледнеш статистиките в gametracker и да видиш колко хора играят CS 1.6 в сървъри и колко CS:GO(добавям в СЪРВЪРИ).
Такива теми като тази са редовно обсъждани за всички игри. Факт е, че в България не се развива нищо освен политическите глупости.
В други държави ЦС-а се играе много, има stream-ове с много хора и турнири. За абсолютно всяка игра си има играчи и не мисля, че скоро ще умре. Да не говорим, че след изкарването на reCS се очаква много хора да се върнат и да започнат наново. Ще се изчистят много неща, които изгониха хората. В dev-cs се разработват нови модове, които смятам да пусна в България и доста такива неща. Очаква се да се прави кампания и youtube-ри, които да разпространят новата версия сред децата и тем подобни глупости.
Като не ти се играе, пълно е с игри, но да търсиш копие на CS 1.6 с такава общност във форуми е просто абсурд.
Явно си се заблудил ако смяташ че търся "копие" на ЦС 1.6 с такава общност във форуми , както казах говоря за друга игра независимо дали е друг ЦС или не(като не броим ГО , като казах вече защо). Наистина се играе в други държави а в БГ не , за това говорех – в държави като Русия , САЩ , Румъния и куп други дори и някои да спрат да играят играта това няма да се усети защото са много по-големи и там има много повече фенове от тук в БГ , където като поиграят малко повече и всичко им омръзва (с някои изклучения).
Друго имах предвид - откакто започнах цс 1.6 отдавна (2007 или 2008) започнах да забелязвам много неща : Запознаваш се с сумати хора , виждаш сумати ПЪЛНИ сървъри където да прекараш приятно време и тръпката я имаше , доста приятели и доста радости ни е донесла тази игра , и се чудех дали има втора такава която да донесе същите неща? (Събирате се с приятели , познати или "непознати" и играете , ставате дружки в играта и разцъквате редовно - а сега да ти ходя по ЦС:ГО както и турнири за да стане това е пълен абсурд. Предпочитам да сменя на някоя друга и винаги съм се чудел Call Of Duty , Battlefield & Подобни игри като например Halo 2 и 3 дали имат официални форуми , ако да интереса към тях по-голям ли е и има ли доста българи там или са предимно чужденци?

Аватар
RideeR ;]
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 170
Регистриран на: 05 Окт 2016, 21:30
Получена благодарност: 3 пъти

ЦС-а замря а сега накъде?

Мнение от RideeR ;] » 04 Авг 2018, 18:31

Няма толкова интерес към Call of duty, battlefield и подобни игри, аз бях намерил алтернатива на скриптинга в цс и това беше SA:MP и WoW Private сървъри.Но за самия gameplay не знам.В wow има доста играчи, но не и в бг.За България не може да се намери подобно community, като това на cs 1.6.

Аватар
MORTALKOMBATX
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 11
Регистриран на: 23 Юли 2018, 16:36

ЦС-а замря а сега накъде?

Мнение от MORTALKOMBATX » 05 Авг 2018, 21:41

Ясно е тогава всичко .... ще се търси нова игра докато ми допадне с мултиплейър и достатъчно българи :)

Аватар
EMOTO2.COM
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 345
Регистриран на: 11 Яну 2018, 17:02
Се отблагодари: 26 пъти
Получена благодарност: 31 пъти
Обратна връзка:

ЦС-а замря а сега накъде?

Мнение от EMOTO2.COM » 11 Авг 2018, 23:54

The Beast написа: 04 Авг 2018, 16:41
EMOTO2.COM написа: 04 Авг 2018, 16:25 Just щом не си съгласен с това което съм написъл тогава съм на 1000% убеден, че през периода 2008-2013г. не си имал сървър. Това според мен бяха златните години за цс 1.6-а. Тогава дори и да не се пуска никъде никаква реклама, няколко сървъра можеше да бъдат развити на топ ниво стига да не се намери някой да те флуди с 60-70 мегабитов интернет..
Ако спреш рекламите по твойте 2 сървъра за поне 2 седмици ранкът им ще се качи и лек по лек ще започнат да "угасват" защото чужденците няма да могат да намират сървърите така лесно... На всеки който има сървър на 1.6 трябва да му е ясно, че преди всичко се правеше за кеф а сега парата определя правилата. :boo:
Аз съм имал сървъри в този период. Може ли да обясниш защо ЦС-а "замря" точно тогава? Защо 2013-та година?
1. Както бях написал в по-преден пост с времето цс 1.6 остарява.
2. Излязоха също доста нови игри по това време (cs:go, minecraft).
3. Започнаха да се флудят масово сървърите с ботнети и фалшиви ип адреси които много трудно можеха да се спрат.
4. Румънците заразяваха игрите на хората за да могат да си пълнят собствените сървъри и да припечелват някой евро от боостове.
Мисля, че тези причини бяха достатъчни за да направят огромен срив и cs 1.6 да загуби много повече играчи от колкото да привлече нови за този период.
Присъедини се към най-доброто място за игра!
https://emoto2.com/

Аватар
LoShIaA
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 323
Регистриран на: 20 Окт 2016, 14:44
Местоположение: Стара Загора
Се отблагодари: 120 пъти
Получена благодарност: 9 пъти

ЦС-а замря а сега накъде?

Мнение от LoShIaA » 12 Авг 2018, 00:33

Главната причина играта да бъде така покосена бяха Steam. Пускането на протокол 48 и когато се опитаха да изолират кракнатите версии от играта. След премахването на простия начин, по който се пускаха сървъри и добавянето на по сложните, с които масово объркаха хората как да си пуснат един сървър и как да могат да влизат потребители от двата протокола. С добавянето на сумати и неща по файловете на сървъра за да не излиза грешката, че сървъра не е ъпдейтнат, с това, че трябваше да се добавят най-различни сет мастъри да ти се вижда сървъра в интернет графата. Второто заради, което играта беше покосена бяха зависта и неразбирателството между големи развити вериги, които тогава правиха хубави пари от играта. Тогава започнаха долните и подлите игри на флоодване, събаряне на сървърите, нареждане по най-различни адреси по форумите, вадене на кирливи ризи и т.н.

ПС: Все пак има и още, но няма смисъл да продължавам нещата по напред ескалираха с по-добри и по-продължителни атаки над сървърите. Всяка съвременна верига сега знае колко плъгини и метамод плъгини са нужни вече само при стартиране на сървъра, говоря за над една дозина (12) и тук говорим за някаква базова защита.

Аватар
Robbie Fowler
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 17
Регистриран на: 15 Сеп 2017, 22:49
Се отблагодари: 6 пъти
Получена благодарност: 4 пъти
Обратна връзка:

ЦС-а замря а сега накъде?

Мнение от Robbie Fowler » 12 Авг 2018, 11:10

TheRedShoko написа: 04 Авг 2018, 00:35 Не смятам, че CS-a е умрял, а по-скоро се е почистил от всякакви хлапета и подобни.
Хората имат стимул да играят, не защото може да спечелят някой лев, а защото играта ги влече и все още виждат потенциал в нея.
Най-големите глупости, които съм прочитал из CS форуми от доста време насам.

Точно обратното е - може би над 80% от занимаващите се с играта, в това число не само играчи, а ми и т.н. "собственици" на сървъри, са комплексирани пубертети, които си мислят, че всичко, което хвърчи се яде. Същевременно обаче си нямат никаква, ама абсолютно никаква идея от играта, във всяко едно отношение!

И да, тяхната единствена цел е "печалба".

Веригите в момента, които нямат за цел изкарване на някакви нищожни пари от хлапетата, се броят на пръстите на едната ръка.
Даже да не пиша големи думи...Ама май има само една такава верига.

ПС: cgozzie, извинявам се тогава, значи са две веригите, за които знаем на този етап, че не взимат нищо, а само дават!

За което имаш поздравления...Поне моите.
Защото на много индивиди не им допада това.
Последно промяна от Robbie Fowler на 12 Авг 2018, 11:59, променено общо 1 път.
HPFC
034

Аватар
ElitePower
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 547
Регистриран на: 13 Окт 2016, 14:20
Се отблагодари: 7 пъти
Получена благодарност: 13 пъти

ЦС-а замря а сега накъде?

Мнение от ElitePower » 12 Авг 2018, 11:27

MORTALKOMBATX написа: 05 Авг 2018, 21:41 Ясно е тогава всичко .... ще се търси нова игра докато ми допадне с мултиплейър и достатъчно българи :)
Българи има, освен това е и cs :D http://csmega-bg.com/forum/

Аватар
cgozzie
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 1319
Регистриран на: 13 Окт 2016, 22:10
Местоположение: Варна
Се отблагодари: 245 пъти
Получена благодарност: 43 пъти

ЦС-а замря а сега накъде?

Мнение от cgozzie » 12 Авг 2018, 11:38

Няма да е 1 с мойта явно ще са 2.Аз пари не взимам,а само влагам.Правя си сичко за собствено удоволствие,месечно от джоба си давам над 150лв някой ще кажат че съм луд,да си хвърлям парите за цс е имам излишни давам.Безумно е да си мислят дечицата че с смс-услуги,пари ще изкарват в тази игра всичко е за сметка на собственика,и с цел забавление това трябва да го разберат децата на по 10-15 год.ЦС не е замрял нито ще замре в скоро време,реално от бг драстично се намали интереса спор няма това го забелязвам,от доста време насам ако правя сравнение от минали години.Но щом аз се още не съм се отказал от играта,а съм доста по голям от всички ви тук значи нищо не е свършило.Има доста маняци на играта то били от по-на 10-15 до 30-40 и на горе,тук ограничения в възраста няма остава единствено желанието и хъса за игра.Може доста да се спори по тази,тема и край няма да има или играеш или не играеш,точни опредиления и сметки да си вадите няма в цс.
Изображение

Публикувай отговор

Обратно към “Off-Topic”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта