Въпрос от любопитство за форум

Форум за всичко останало, което си няма собствен раздел.
Аватар
Marinovv
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 511
Регистриран на: 19 Сеп 2017, 10:01
Местоположение: България
Се отблагодари: 530 пъти
Получена благодарност: 13 пъти
Обратна връзка:

Въпрос от любопитство за форум

Мнение от Marinovv » 22 Фев 2018, 13:19

Здравейте! Днес не знам, защо но ми изникна въпрос в главата.. :dance:

Форум, като този готови от Интернет ли са изтеглени. И може ли по стандарт да си направиш сам форум от нулата..

Аз няма да правя форуми, но ми стана интересно как се правят различните видове форуми.
Иван Маринов,

лицензиран оператор и пилот на професионални дронове клас C1 за всички държави в EU.

DJI Mavic 3 Classic | DJI Mavic 3 PRO - погледни света от различна перспектива.

Последвайте ме във Facebook

Аватар
Alexandrow
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 157
Регистриран на: 22 Ное 2017, 16:05
Се отблагодари: 14 пъти
Получена благодарност: 9 пъти

Въпрос от любопитство за форум

Мнение от Alexandrow » 22 Фев 2018, 14:35

Платформите са готови и безплатни, както е този форум phpbb3.
Има и много други като myBB, vbulletin, IPB и т.н. Инсталират се елементарно в няколко стъпки.
Настройват се също лесно и бързо. Вече зависи според тематиката на форума се създават разделите. :)

Аватар
Marinovv
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 511
Регистриран на: 19 Сеп 2017, 10:01
Местоположение: България
Се отблагодари: 530 пъти
Получена благодарност: 13 пъти
Обратна връзка:

Въпрос от любопитство за форум

Мнение от Marinovv » 23 Фев 2018, 13:00

Значи т.е. форум , като този е измислен готов, а хората, които членуват тук т.е. главни администратори просто го хостват на платен хост.

А принципно лесно ли се създава форум, защото от доста форуми подобни, които съм посещавал този е един от най - елегантните и красиви дизайни.

Затова ми стана интересно дали са готови сглобени или пък са изтеглени сглобени, а оттам нататък някой си го е ъпгрейтнал малко форума.

Благодаря за отговорът. :)
Иван Маринов,

лицензиран оператор и пилот на професионални дронове клас C1 за всички държави в EU.

DJI Mavic 3 Classic | DJI Mavic 3 PRO - погледни света от различна перспектива.

Последвайте ме във Facebook

Аватар
sianbg
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 232
Регистриран на: 13 Ное 2017, 12:18
Получена благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Въпрос от любопитство за форум

Мнение от sianbg » 23 Фев 2018, 13:37

Marinovv написа: 23 Фев 2018, 13:00 Значи т.е. форум , като този е измислен готов, а хората, които членуват тук т.е. главни администратори просто го хостват на платен хост.

А принципно лесно ли се създава форум, защото от доста форуми подобни, които съм посещавал този е един от най - елегантните и красиви дизайни.

Затова ми стана интересно дали са готови сглобени или пък са изтеглени сглобени, а оттам нататък някой си го е ъпгрейтнал малко форума.

Благодаря за отговорът. :)

Колегата забрави моя любимец SMF(simplemachineforum) е най-сигурната форум система от всички останали. Няма много от глезотийките на phpbb, но също така няма и многото проблеми на phpbb.

Форум системите са готови, написани от хора напълно на свободни начела и повечето са безплатни. Въпроса ти е малко нелогичен, защото какво означава готов форум ? Този готов форум е написан от някого и е решил да го сподели(платено или безплатно).Всичко "готово" реално е написано от някого и трябва да уважаваме труда му. Този форум ползва phpbb. Външния вид на форума винаги можеш да го смениш. Има хиляди безплатни теми, но също така има и платени. Разликата можеш и сам да я разбереш.

Форум може да се напише от 0-та и трудността зависи от функционалността му. Реално погледнато в днешно време няма смисъл да създаваш форум система, освен, ако нямаш специална нужда от това. Идеята е, че няма смисъл да се преоткрива топлата вода.Може да се направи като обучителен проект на някой млад програмист. Ще се срещне с базовите и тривиални проблеми при писането на код.

Публикувай отговор
  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Обратно към “Off-Topic”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта