Има ли стари кучета от amxmodxbg.org ?

Форум за всичко останало, което си няма собствен раздел.
Аватар
LoShIaA
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 323
Регистриран на: 20 Окт 2016, 14:44
Местоположение: Стара Загора
Се отблагодари: 120 пъти
Получена благодарност: 9 пъти

Има ли стари кучета от amxmodxbg.org ?

Мнение от LoShIaA » 13 Фев 2018, 22:29

Стария сайт вече си изпя песента, единственото нужно от него е информацията. Този е в пъти по-добър като система, защото всичко е ново, а и има кой да го поддържа. Този вече е достатъчно посещаван и известен, за да се връща стария. Каквото било било. Даже седя и си мисля, че там даже и няма толкова информация, която към днешни дни да е актуална, а тук всичко е актуално. Също така тук вече се събраха достатъчно компетенти хора във всяка една свера, уеб, системно, pawn програмиране, хора разбиращи от photoshop и т.н. И на мен ми беше мъчно за стария сайт все пак от 2007 съм там, но всяко зло за добро. Този проект е достатъчно успешен.

Аватар
retaer
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 25
Регистриран на: 27 Юли 2017, 15:28

Има ли стари кучета от amxmodxbg.org ?

Мнение от retaer » 13 Фев 2018, 22:38

Крайно не съгласен съм.Нямаш си идея чефо какви подобрения е направил който и до ден днешен са доста актуални.В търсачката,имаше компилатор,разни support системи,технически за качане при плъгини и нагледни да има автор,информация,верси,за кой мод се отнасят и такива неща.Доста неща и съм забравил но има още какво.
Друго предимство...доста хора го знаеха дори когато тоя бурсук смени хоста и се отваряше сайта по 5минути влизаха по 100-200човека но понеже ти писва да чакаш да ти отвори се сещаш че фактически не спрян си е умрял.Има толкова камара уроци ...толкова расизквани проблеми с цс,half life и прочее че не се налага никакво пускане 99% в случайте на теми а с търсачката точно ясно и конкретно намираш всичко.Мен най ме кефеше да фърлям в казана щот всичко имаше когато се развиваше на бързи темпове.Тогава куцаше само че трябваше да се направи примерно когато автор на темата му бъде хвърляна тема в коша да го известява със съобщение видно да отвори и да види кво съм му писал а не да ми пишат по 20човека къде им са темите и да отоварям на всеки по отделно..но това беше мнооого отдавна,бат чефо правеше тук тамен якой сайт преди да навлезе доста професионално в IT сектора и нямаше време най вече (а тогава още му се занимаваше)
Като цяло не е добре според мен да се прелива от пусто в празно...просто трябва/ше да си стои там като информация да се върне хоста в БГ да си се отваря нормално,да функционира и да има както се вижда има кандидати да го катъркат там ...просто беше известен с голяма масовост,самото име работи много чужденци имаше.@Burton беше превела всички cvar команди ..а тя колко още уроци имаше.Абе въобще ...на тоя sms ситемата му нема ти кажа колко популярна беше.Всичко трябва да си е на мястото не е ли в оригинален вид все едно нищо не правим.
Аз с papyrus само имаме толкова плъгини преведени че ако сборуваш всички cs сайтове в бг нема да ни стигнат бройката....само за плъгини.Ще ги копират 2 седмици нон стоп за да ги качът.(те бая и качиха де :Д)

Аватар
WaLkZ
Извън линия
Администратор
Администратор
Мнения: 799
Регистриран на: 05 Окт 2016, 21:13
Местоположение: Варна
Се отблагодари: 75 пъти
Получена благодарност: 227 пъти
Обратна връзка:

Има ли стари кучета от amxmodxbg.org ?

Мнение от WaLkZ » 13 Фев 2018, 22:54

retaer написа: 13 Фев 2018, 22:38 @Burton беше превела всички cvar команди .
viewtopic.php?f=64&t=89&p=13324 :dance:

Аватар
retaer
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 25
Регистриран на: 27 Юли 2017, 15:28

Има ли стари кучета от amxmodxbg.org ?

Мнение от retaer » 13 Фев 2018, 23:00

xax даже не знаех че е тука....пишете му колкото се може повече хора ,пратете му темата ли квото искате докато си пиете бирата.
Тва викам аз,от тва ще спечелим всички които кат седнем да пием ракия вечер ще ни е кеф да си влизаме в оригиналната идея и да си гледаме що труд сме положили ние и сите около назе.Другото е ...

Аватар
sianbg
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 232
Регистриран на: 13 Ное 2017, 12:18
Получена благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Има ли стари кучета от amxmodxbg.org ?

Мнение от sianbg » 14 Фев 2018, 00:02

@retaer това е защото имаш носталгия към сайта. Технически погледната нищо кой знае какво не беше направил. Може би за него време ме впечатляваше, но вече не. Технологиите се развиха и просто нещата не са както едно време. Информацията в amxmodxbg.org е остаряла и не е актуална. Ще заблуди много хора. По-добре да си остане спрян. hateYou не му се занимава и няма никаква поддръжка. Тук поне екипа е редовен и се стараят момчетата. И в крайна сметка как се казваше това лице ? Някак да го издиря фб ?

Аватар
Nikolow
Извън линия
AMXX Скриптър
AMXX Скриптър
Мнения: 196
Регистриран на: 27 Ное 2016, 13:02
Местоположение: Варна
Се отблагодари: 7 пъти
Получена благодарност: 79 пъти
Обратна връзка:

Има ли стари кучета от amxmodxbg.org ?

Мнение от Nikolow » 14 Фев 2018, 00:52

Предупреждавам, че ще е малко по-дълго от обикновено. Надявам се да не засегна никого. Въпреки това се извинявам ако това се случи.
Приятно четене..

Връщането на старият сайт (amxmodxbg) изобщо не е добра идея (лично според мен). Да, информация имаше много. над 80% от тази информация в днешно време е НАПЪЛНО БЕЗПОЛЕЗНА. Нещата се обновяват всеки ден с играта, нови версии на ReHLDS и прочие. Старите уроци си бяха за старите плъгини, които масово не работят под ReHLDS. Къде беше едно време 1.8.1, където бачкаше всичко и всичко беше еднотипно. Най-трудното нещо тогава беше да инсталираш някакви orpheu. В днешно време всичките тези уроци, които "бяха" там са напълно безполезни. В днешно време всеки гледа да те бутне в пропастта и за това се мисли от гледна точка на защита. И за това нон стоп се правят ъпдейти по ReHLDS и прочие. А да не говорим за плъгините... 50% от тях вече са напълно остарели. Къде къде по-съвременни начини за писане на код имаме. Оптимизация и прочие. Нещо, което в днешно време е изключително важно. А и какъв е смисълът да имаш 50 страници с плъгини, които ако 10 автора решат да обновяват, лично автора на темата трябва да ги преглежда ? Ще седнете ли 2-3 човека всеки ден (или да кажем в седмицата веднъж) да преглеждате темите, на плъгините които сте качили във форума, дали случайно автора не е направил ъпдейт в оригиналната си тема, в която е публикуван плъгина? Аз лично няма да седна ако имам над 50 написани теми в раздел Плъгини. Нали знаете - "в крак с времето". Ами ако речем, че лапето на 16 години си прави сървър и изтегли по-старата версия с глич? Хайде отиде сървъра на кино. Ами представи си, че тоя сървър е в хостинг компания? Сървъра на 100% да е натоварен. Като нищо ще му гасят сървъра с причина "Оправи си сървъра...". Лапето ще реве и до 2 дни ще се е отказало да играе тъпия и стар CS и кефа му да има сървър ще е заминал, ще отиде да си цъка лигата и да се кефи на скинчетата там. И това заради глич в плъгин, който не е ъпдейтнат с оригинала? Аз съм изключително против да се качват плъгини с цел "copy-paste" от сайт на сайт. Това нещо се наблюдава с години от фенските цс "портали", които уж искат да са някакво комюнити за игра, ама имат от всичко във форума си - амхх плъгини, cms системки и прочие. Сериозност? НЕ! Да се направи превод ОК, но да се направи copy-paste с превод, НЕ! Иска се поддръжка на информацията - достоверност и постоянно обновление! Така, че тея стари работи, които си говорите за стария форум, колко полезна информация има. НЕ! Полезната информация НЕ Е МНОГО. Изцяло информацията е МНОГО, но полезната е едва 80%. Уроци, плъгини, проблеми, съвети. СТАРО - ОТ - ДО! Напълно! Да не говорим, че реално старият форум е точно като цс хлапе . инфо. Масово лапетиите, които не разбират от сървъри и не искат да се изучат, хващат рандом някой мод, който е написан с "цветни" думи и някоя друга снимчица и го слагат като директно го ънрарват, щото в темата им пишело "Ънрарвате и пускате". Да ама НЕ! Тея модове са им изпети песните, особено темите, които са по-стари от ~1 година, където не се знаеше бъдещето с CS (не че сега много се знае) и дали някой изобщо си играе да се занимава да оправя бъговете, които ни бяха така познати по онова време..
А да не говорим и за ъпдейтите по форума. Особено последните обновления, където отваряш темата, логнат си, изкарва ти съобщение, че има 5 мнения в темата и ти седиш като теле и се чудиш аджеба как да ги видиш тези мнения? Ползваш търсачката и накрая пак съобщение, че има 5 мнения и ти не можеш да ги видиш? А да не говорим за случая, в който над 50% от нещата (качените през форума архиви и плъгини) бяха изтрити и ти тамън да се накефиш, че си открил нещо и като цъкнеш ти показва онази хубава грешка, че файлът не е намерен.. Общо взето нещата със старият сайт бяха решени отдавна. Поне 1 година преди тотално да умре самият сайт си личеше, че няма кой да го поддържа, посещаемостта падна, бъговете нарастнаха, а новите мнения и теми бяха тотално безсмислени. Още помня как преди да се затвори тотално сайта имаше големи нападки към някои от потребителите във форума. Наблюдаваше как 1 седмица се редяха някакви рандоми и как МНОГО МАЛКОТО модератори, които бяха влизаха максимум 1 ден в седмицата, да разчистят нещата (до колкото могат и се усещат). И за бонус на това имаше и теми как се плюе администратора и работата на малкото (май двама) модератори във форума.
На кратко, ай дано да не се връщаме пак на старо му, че съвсем ще избяга "огънчето" в тази игра.
Реално този форум предлага по-добра информация, а и хората, които помагат са една идея по-търпеливи и изчерпателни (говорим за тея, които помагат). Да поддържаш нещо с крак с времето не е лесно изобщо. Сами може да стигнете до извода, че старият форум беше на произвола на съдбата над година и половина преди "затварянето му". Тук нещата както се вижда са далеч-далеч по-добре, да не кажа перфектни. Естествено има какво да се желае, но в сравнение, просто тук сме на светлинни години пред "стария форум/сайт".
Прехода от старото към новото е наложителен. Нека не се делим на "фенове на старият форум" и "фенове на новият" и се съберем в едно цяло. Това, че някои хора няма да са модератори, както бяха там, не е болка за умиране. Нали все пак го правим за м/у другото? Хоби? Свободно време? А и да не говорим, че този сайт стана доста по-популярен. Ново име, нов екип, нова информация, която се обновява. А старият? Вече няма смисъл да изброявам.. Но последната година преди края му, само негативни мисли се бяха насъбрали около него. Щом една песен е изпята, нека бъде така. Новата идея вече е възродена тук и е в пъти по-добра на фона на случващото се последните месеци около тази игра.
А ако целите да се върне старият форум, защо заради лафчето и старите ви регистрации с по над 1000 мнения, просто си направете една фейсбук група и си пийте биричката на спокойствие и си лафете там. Имена от сорта на "Старите кучета от amxmodxbg.org - Лафче" са идеални.

(Нека не забравяме, че това е лично мое мнение!)

ПП: Възможно е да съм изтървал запетаи и да съм допуснал правописни грешки. Извинявам се за което..
Tired and retired...

Аватар
dunix
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 6
Регистриран на: 13 Фев 2018, 17:31
Местоположение: София
Обратна връзка:

Има ли стари кучета от amxmodxbg.org ?

Мнение от dunix » 14 Фев 2018, 09:55

Nikolow, имаш една грешка. В началото говориш как 80% е ненужна информация, а в следващия момент... "Изцяло информацията е МНОГО, но полезната е едва 80%."
Също така защо старите модератори при желание не бъдат част от екипа и на този форум? Те са готини, разбрани и знаещи! Не казвам, че новите модератори са нескопосници, но повечето сега са тръгнали да откриват топлата вода (така е думата).
Направили нов сайт(форум система) супер. Поне създателя на новата идея можеше да се потруди повече и да намери по-красива тема за форума. Ако не може нека направи "конкурс за дизайн" и можещите да направят нещо. Така ще види през погледа на други хора и вероятността да бъде сменена темата ще е голяма. Също така има някакви измишльотини 7 букви зад името. Напълно безмислена и дразнеща добавка. Общо взето старите имаме познания не само в направата на сървър и поддръжката му, а и в плугини и сайтове. Всеки харесва различни неща, но да накичиш един форум с безмислени работи, е отблъскващо.

Аватар
retaer
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 25
Регистриран на: 27 Юли 2017, 15:28

Има ли стари кучета от amxmodxbg.org ?

Мнение от retaer » 14 Фев 2018, 10:11

Nikolow то доста неактуална информация има и в alliedmodders - е й ?
Засягаш някакви pin-нати да речем теми от всякакво естество които не са актуални в предишния сайт - махат се от там не са боднати,и се добавя една редакция примерно - тук говорим само за боднатите такива теми.Имаше образец който беше задължителен като се качват плъгини да се дава линк към оригинала.Точно по тази тема за да се дърпа винаги update-нат файла защото е напълно ясно че не може абсолютно всичко да се редактира и ъпдейтва защото доста често правиха ъпдейти на плъгини.
Така ,че не мога да се съглася ,че идеята не е добра да се върне сайта АКО Е ВЪЗМОЖНО. (а 99% знаем че надали ще стане но..)
Пъ същата логика и в сайта на ивока ...там даже информацията в сравнение с нас е по-малка ...какво трябва да направят да изхвърлят в кофата половината си теми дет викаш с платформите за цс-ли .. ми не стоят си но такива важни неща се пин-вад и се откачат когато му дойде времето или се обновява самата тема в първия оригинален пост.Въпрос на виждане е и на екип.С 5 човека не става да се поддържат такива големи сайтове говоря за нашия стария и на ивока.Но с 20+ не е проблем повярвай ми.Стига да се отделят по 2-3ч.Аз лично се сещам dproto как се ъпдейтваше и бяхме в крак с новата информация и всичко се събираше в main пост-а.

//за някой неща които акцентираш за системата при темите - казах трябва да се махне.
А и аз лично съм бил даже и по малък когато съм се регистрирал и съм влязал в тая материя.Беше много лесно ...заключат ти няколко пъти темите и после всичко си идва на мястото намираш важните теми,четеш и беше песен.Общо взето ...много приказки за нищо.Мое мнение разбира се не искам да те обидя,виждам ,че защитаваш новото в сравнение с нашата носталгия...но тия хора които правят тва тук без проблеми оня бурсукинс можеше да им даде там права,да си остави един backdoor кат ще и там да правят това което правят и тук образно казано с две думи.Та ние 90% от тук сме чеда на стария сайт.


@sianbg в първата страница ще му намериш профила

Аватар
Nikolow
Извън линия
AMXX Скриптър
AMXX Скриптър
Мнения: 196
Регистриран на: 27 Ное 2016, 13:02
Местоположение: Варна
Се отблагодари: 7 пъти
Получена благодарност: 79 пъти
Обратна връзка:

Има ли стари кучета от amxmodxbg.org ?

Мнение от Nikolow » 14 Фев 2018, 12:25

@dunix извинявам се за грешката, но предполагам се разбра към каква мисъл вървя (Много информация, малка част от тях е актуална в днешно време).

@retaer. Защо да връщаме старият сайт и да се губи време в пренаписване на информацията, като това време ще е МИНИМУМ няколко месеца. Виждам имаш желание. Да кажем се хванеш, събереш екип. Екипа едва ли ще е от 20+ човека, ей така от нищото. Екип се събира лесно, но ЕКИП от ЗНАЕЩИ и МОЖЕЩИ, които могат да отделят по минимум 1-2 часа на ден НЕ! Ей това е проблема. За "възраждането" на самият сайт ще се изисква АДСКИ МНОГО усилия и то не от 2-3 човека, а от повече. Защо да го правим това, след като вече имаме един форум и имаме вече доста полезна информация, която е актуална. Най-добрият вариант, който виждам тук е единствено ако можем да "барнем" информацията от стария форум, да я отсеем и да я качим тук. Хората вече знаят това място като място, в което могат да потърсят помощ и да им се помогне. Старият сайт не се знае от "новите" в тази област. Напълно излишно намирам това да се случи. Ако погледнем от друга страна, няма ли да се получи така, че да се разделим на "2 отбора". Този сайт и "старият сайт". И какво става накрая? Малкия човечец ще се чуди къде да ходи и какво да прави, което му затруднява работата да се научи или да попрочете. А и не вярвам този сайт да се закрие, цялата информация в него да се прехвърли в "старият сайт" и екипа да се запази. Идеята не е ли ВСИЧКО НА ЕДНО ?

А относно сайта на iVoka, отдавна му е се е отщяло занимавката с поддържането на форум, пълен с хлапета. Да не говоря, че разделите с Модове и Плъгини са пълни с теми, които писателите в него се имат за велики, че са направели нещо уникално, а всъщност са сглобили няколко плъгина в мод. Да не говорим, че раздела със заявки за плъгини (като за reset score) е пълен с backdoor плъгини, понеже се качват само .amxx. Да не говоря, че лимита на самите плъгини отдавна е 999 в секция Плъгини на самият сайт. Да не говоря, че в самите плъгини архивите са неясно подредени (поне за новите) и има .amxx файлове, което е предпоставка за backdoor, въпреки че имаме сорс код (новаците ги мързи да компилират и директно мятат .amxx файла -> бекдора[ако има] и става мазало). Работата там е наистина зле и НИКОГА няма да се оправи. Ако бях един модератор там, как щях да ИЗТРИЯ едно 95% от темите в разделите AmxModX(Модове), Плъгини, Заявки и прочие...
То ако погледнеш реално всеки го прави за удоволствие това. Пари печели само iVoka, то и това му е целта. А на заден план е оставил самата поддръжка. Нещо ново да си видял в сайта в последните 5 години? (Говореше се за дизайн + заплащане на нов, ама до там, конкурса пропадна.) Човека си взима паричките от реклами и си гледа реалната си работа. Не му се занимава вече. А тук и в старият форум нямаше такива неща (печелене на пари). Всеки го правеше за удоволствие, да помогне на другия. Отделеше се време и беше като хоби. Така, че ако питате мен, за сега толкова. Ако се намери някой с излишни пари, да ги донейтне на собственика и да се направи нещо по-добро. По-скоро трябва да сме благодарни, че имаме и това, а не че от както загина старият сайт да се бяхме надявали на цс - хлапе . инфо и масово сървърите в България щяха да са бекдорнати 24/7 + атакувани и прочие.. Ехх братята руснаци... (това е друга тема, не е за сега..)
Tired and retired...

Аватар
retaer
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 25
Регистриран на: 27 Юли 2017, 15:28

Има ли стари кучета от amxmodxbg.org ?

Мнение от retaer » 14 Фев 2018, 17:40

Е брат да казваш ,че актуалната информация е нужно да се пренапише минимум за 2 месеца е ...смехотворно братле.
Само тук като събереш хората които драскаме в тая тема и екипа са 10човека.Аз също мога да бъда модератор и не само аз и да отделям по 1час да преглеждам форума и да мятам което е за коша АКО евентуално се върне стария сайт.
Не ми се спори като цяло,всеки си има виждане.Благодаря за мнението оценявам го все пак, но сам разбирап че като си дал толкова много за един сайт КАТО ХОБИ съм го правил не е нужно да загива по такъв бездарен,смотан начин ...и може би от там идва цялата "тая носталгия" ....или както искаш го наречи.Мерси за вниманието,пишете му на тоя борсук може и да склони поне да извлечете неизвлечената информация "актуална" пак е нещо.

Публикувай отговор
  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Обратно към “Off-Topic”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта