Високо натоварване при празен сървър

Въпроси и проблеми свързани с AMXModX.
Аватар
Todoroff
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 44
Регистриран на: 02 Апр 2020, 07:56
Местоположение: София
Се отблагодари: 2 пъти
Обратна връзка:

Високо натоварване при празен сървър

Мнение от Todoroff » 22 Апр 2020, 00:09

mi0 написа: 21 Апр 2020, 23:49 Много е възможно да е от team-semiclip.
Пробвах, няма файда.

Аватар
EMOTO2.COM
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 344
Регистриран на: 11 Яну 2018, 17:02
Се отблагодари: 26 пъти
Получена благодарност: 31 пъти
Обратна връзка:

Високо натоварване при празен сървър

Мнение от EMOTO2.COM » 22 Апр 2020, 00:31

Todoroff написа: 21 Апр 2020, 21:42 pingboost е на -3 sys_tycrate 1100. Промених pingboost на -2 резултата беше на половината надолу което все още не е окей.
Щом е така това ме навява на мисълта, че процесора ти е слаб и стар който работи на ниска честота (GHZ). Ако е така ти няма как да не получаваш такова натоварване при такива добавени неща... Ти нямаш особено голям избор повече освен да направиш това което ти написъх (намаляне на метамод и модул добавките, намаляне на плугините и ненжужните кодове по тях, използване на последна версия rehlds и намаляне на стойностите на командите) или да смениш процесора.
Присъедини се към най-доброто място за игра!
https://emoto2.com/

Аватар
Todoroff
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 44
Регистриран на: 02 Апр 2020, 07:56
Местоположение: София
Се отблагодари: 2 пъти
Обратна връзка:

Високо натоварване при празен сървър

Мнение от Todoroff » 22 Апр 2020, 06:59

EMOTO2.COM написа: 22 Апр 2020, 00:31
Todoroff написа: 21 Апр 2020, 21:42 pingboost е на -3 sys_tycrate 1100. Промених pingboost на -2 резултата беше на половината надолу което все още не е окей.
Щом е така това ме навява на мисълта, че процесора ти е слаб и стар който работи на ниска честота (GHZ). Ако е така ти няма как да не получаваш такова натоварване при такива добавени неща... Ти нямаш особено голям избор повече освен да направиш това което ти написъх (намаляне на метамод и модул добавките, намаляне на плугините и ненжужните кодове по тях, използване на последна версия rehlds и намаляне на стойностите на командите) или да смениш процесора.
Пробвах вече със спрени всички модули и метамод плъгини, пробвах и с почти спряни всички плъгини които съм добавил, резултат нямаше. Сървъра е нает от хостинг компания. Писал съм и на съпорта, от там ми обясниха че тези сървъри държат 20-40CPU в зависимост от плъгините. Казаха ми да следя и следващите два дни как ще се държи и да го уведомя за търсене на решение.

Аватар
thurinven
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 31
Регистриран на: 16 Окт 2019, 10:46
Се отблагодари: 4 пъти
Получена благодарност: 5 пъти

Високо натоварване при празен сървър

Мнение от thurinven » 22 Апр 2020, 12:02

Моят опит с хостинги:

Бях наел виртуална машина доскоро, която се оказа, че не ти дава да ползваш цялото ядро на процесора постоянно (boostable VM), а само част от него. Това предизвикваше лаг при мен, но хостингът не беше специално за hlds, а обикновена виртуална машина.

Моят съвет е, започни да отхвърляш възможности:
- тествай само с метамод, за да отхвърлиш проблем с модове/плъгини (което вече си направил)
- свали наново чисто hlds/rehlds и пробвай с него, за да изключиш софтуерен проблем с версия на hlds/rehlds
- последно остава хостинга, тествай платформата си (копи пейст) на друга машина как се държи, даже ако можеш, направи това първо

Също така ми е интересно как се държи при sys_ticrate 280? Възможно е процесорът наистина да е много слаб и да му е трудно да рендерира 1000 фпс.

При 0 играчи не би трябвало да качва над няколко % cpu usage.

Ако имаш достъп до терминал на машината, покажи резултата от

Код за потвърждение: Избери целия код

cat /proc/cpuinfo

Аватар
hackera457
Извън линия
Модератор
Модератор
Мнения: 768
Регистриран на: 01 Ное 2016, 09:46
Местоположение: София
Се отблагодари: 1 път
Получена благодарност: 124 пъти
Обратна връзка:

Високо натоварване при празен сървър

Мнение от hackera457 » 22 Апр 2020, 12:14

Така и автора на темата не предостави параметрите на машината - това какъв е процесора, каква Linux OS ползва, компилирано ли е ядрото, VPS ли ползва и прочие

Проблемите може да са:
* Процеса да се стартира само на едно ядро и да натоварва само него, а останалите да не се товарят /при повече процесори с повече от 1 ядро/
* Да е изтеглил готова платформа от някъде, в която не знае какво е слагано или правено вместо да си изтегли чиста платформа и да си я персонализира
* Не компилирано като хората ядро /само ако е правена компилация на ядрото/ поради неправилни настройки на ядрото
* Ботовете, като цяло тези ботове, които слагате в сървърите си са напълно безсмислени и товарят

При +sys_ticrate 1100 -pingboost 3 и без играчи в сървъра, ако всичко е наред трябва да има минимално натоварване 0.00-1.00 може и малко над това

Също не виждам да е предоставена информация от cat /proc/cpuinfo
Моите плъгини

Код за потвърждение: Избери целия код

#include <hambeer>

RegisterHamBeer(HamBeer_Spawn, "player", "GivePlayerBeer", 1);

public GivePlayerBeer(Pl){
    if(!is_user_alive(Pl)){
        ham_give_beer(Pl, 5)
        client_print(Pl, print_chat, "Go Go Go"){
}  


Аватар
s1lata
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 228
Регистриран на: 10 Апр 2020, 21:25
Се отблагодари: 69 пъти
Получена благодарност: 26 пъти
Обратна връзка:

Високо натоварване при празен сървър

Мнение от s1lata » 22 Апр 2020, 12:49

hackera457 написа: 22 Апр 2020, 12:14 Така и автора на темата не предостави параметрите на машината - това какъв е процесора, каква Linux OS ползва, компилирано ли е ядрото, VPS ли ползва и прочие

Проблемите може да са:
* Процеса да се стартира само на едно ядро и да натоварва само него, а останалите да не се товарят /при повече процесори с повече от 1 ядро/
* Да е изтеглил готова платформа от някъде, в която не знае какво е слагано или правено вместо да си изтегли чиста платформа и да си я персонализира
* Не компилирано като хората ядро /само ако е правена компилация на ядрото/ поради неправилни настройки на ядрото
* Ботовете, като цяло тези ботове, които слагате в сървърите си са напълно безсмислени и товарят

При +sys_ticrate 1100 -pingboost 3 и без играчи в сървъра, ако всичко е наред трябва да има минимално натоварване 0.00-1.00 може и малко над това

Също не виждам да е предоставена информация от cat /proc/cpuinfo
Обзалагам се, че проблема иде от процесора защото товари само едно ярдро, ботовете нямат нищо отбщо със това. :lol:

Аватар
Todoroff
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 44
Регистриран на: 02 Апр 2020, 07:56
Местоположение: София
Се отблагодари: 2 пъти
Обратна връзка:

Високо натоварване при празен сървър

Мнение от Todoroff » 22 Апр 2020, 12:58

Не ползвам vps а само съм наел сървър, вчера си писах със съпорта, той спомена че платформата е актуализирана преди няколко дни. (Несъм я качвал аз) Според тях това натоварване е нормално при pingboost 3 и че не би трябвало да представлява проблем за играчите. Ще цитирам и по надолу това което ми беше написал. Ще пиша отново на съпорта да ми каже каква са параметрите и да ли е компилирано ядрото. В момента нямам възможност да кача платформата на друга машина за да тествам как ще се държи, пробвах само с мода като го качих на готова платформа свалена от сайта, и дори с 30 бота натоварването беше 1.5 cpu.на домашният ми компютър с windows.

Извън темата
Както може би знаете PINGBOOST отговаря за FPS, съответно колкото повече FPS има сървъра толкова повече ресурс той ползва дори да използва 40-50% при празен сървър е нормално, тъй като той трябва да поддържа тези 1000 FPS, рядко това създава проблеми на играчите или сървъра.

Аватар
Just
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 427
Регистриран на: 23 Дек 2016, 19:10
Местоположение: http://cs-ultragaming.info
Се отблагодари: 5 пъти
Получена благодарност: 34 пъти
Обратна връзка:

Високо натоварване при празен сървър

Мнение от Just » 22 Апр 2020, 13:39

Todoroff написа: 22 Апр 2020, 12:58 Не ползвам vps а само съм наел сървър, вчера си писах със съпорта, той спомена че платформата е актуализирана преди няколко дни.
Какъв е този съпорт че да имаш такива проблеми с сървъра
1. Вземи си сървър от добра компания
2. Предлагам ти да са Gameservers.bg
3. Проблемите отиват в кофата и ги забравяш
Изображение


NEW CS 1.6 SERVERS IP: 45.144.155.176:27015

Изображение

Аватар
hackera457
Извън линия
Модератор
Модератор
Мнения: 768
Регистриран на: 01 Ное 2016, 09:46
Местоположение: София
Се отблагодари: 1 път
Получена благодарност: 124 пъти
Обратна връзка:

Високо натоварване при празен сървър

Мнение от hackera457 » 22 Апр 2020, 16:18

Така мисля, че е крайно време да се спомене какво всъщност правят различните режими на pingboost:

Всички режими, които може да се задават на pingboost се използват за да се редуцира латентноста /закъснението/ причинена от сървъра. По подразбиране в Linux реализацията добавя около 20ms към пинга на всеки играч. Под Windows няма такова същество като pingboost

-pingboost 1 - редуцира се латентността, като се използва различен изчакващ метод. Този режим редуцира латентността до 10 ms
-pingboost 2 - използва малко по различен метод, Отново редуцирането на латентността е до 10 ms като е възможно сървърът да бъде добавен в определени(терминални) ситуации
-pingboost 3 - минимизира се латентността до минимално възможно ниво, като кадъра се обработва всеки път, когато пристигне пакет. Това води до възможно най-малка латентност, но също води и до екстремално натоварване на процесора (прави се пълен кадър за всеки пакет, имайки предвид, че всеки играч изпраща много пакети натоварването е голямо). При тази настройка ще се използват всички налични процесори/ядра/
При -pingboost 3 вярно е че се натоварва, но ако е слаб процесора, или се стартира процеса само на едно ядро /при лоша кампилация също се получава такова натоварване/. Според мен целия проблем идва от процесора, автора на темата да смени хостинга, който ползва или да редуцира metamod плъгините в това число и да премахне ботовете.
Отделно има една подробност, която много хора не знаят - повечето хостинг компании хостват всичките сървъри на една машина така че възможно е някой друг сървър да влияе на натовареността и от там и твоя сървър да изписва това, тъй като всички ресурси ползват 1 процесор, особено ако машината е слаба и хоства 20 сървъра, натовареността на един влияе и на останалите, поради това, че се ползва ресурса на процесора от всички процеси
Моите плъгини

Код за потвърждение: Избери целия код

#include <hambeer>

RegisterHamBeer(HamBeer_Spawn, "player", "GivePlayerBeer", 1);

public GivePlayerBeer(Pl){
    if(!is_user_alive(Pl)){
        ham_give_beer(Pl, 5)
        client_print(Pl, print_chat, "Go Go Go"){
}  


Аватар
Todoroff
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 44
Регистриран на: 02 Апр 2020, 07:56
Местоположение: София
Се отблагодари: 2 пъти
Обратна връзка:

Високо натоварване при празен сървър

Мнение от Todoroff » 22 Апр 2020, 18:42

Благодаря на всички и най вече на hackera457 за изчерпателният отговор, доста полезен за много хора от аудиторията.
Проблема си остава същия, след като изтече хостинга ще го сменя.
Извън темата
В момента сървъра работи на 2x Intel Xeon X5680, това ми отговориха от хостинга.

Заключено
  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Обратно към “Поддръжка / Помощ”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта