Counter-Strike 1.6
CS1.BG | DUST2 NOSHTA GARMI [RANKED PLAY] #1
45.144.155.113:27015
de_dust2
Играчи: 30/32
de_dust2
Counter-Strike 1.6
Cs-PlovdiV.com - Aim Attack 93.123.16.4:27022 aim_aztec Играчи: 0/16

Базови Plug-in настройки и въпроси за нов сървър.

Въпроси и проблеми свързани с AMXModX.
Аватар
npax
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 4
Регистриран на: 02 Апр 2020, 04:04
Се отблагодари: 4 пъти
Обратна връзка:

Базови Plug-in настройки и въпроси за нов сървър.

Мнение от npax » 04 Апр 2020, 17:18

Здравейте, насочвам се към вас, тъй като от няколко дни използвам сървър от хостинг, който предлага pre-maid mod и плъгини, които в последствие разбрах че голяма част са ваша изработка или преработка. Нов съм във света на модовете и ми е доста трудно да се справя с настройките за което ви моля за съдействие. Имам няколко проблема, които искам да отсраня и няколко въпроса и препоръки:

1.Ние сме аматьори и олд скуул играчи (и уважаваме вашия труд върху плъгините които внасят цвят в сървърите), но като цяло търсим нещо просто и минималистично. Забелязвам че има няколко плъгина за чат (поправете ме ако греша) и това са: chat manager, admin chat и chat additions (вероятно има и някой друг който не знам че има такава роля) и от начало когато стартирахме сървъра чатовете излизаха по 2 реда. Оставих само Admin Chat и Chat Manager, мисля - сега всичко е наред с изключение на префиксите на админите, които искам да разбера как мога да променя или премахна и как да направя така че админите да пишат с дефолтния жълт цвят като другите играчи, а не със зелено.

2.Забелязах една заключена тема, на някакъв пичага, на когото малко му куцаше отношението, че когато е свалял карти от game-banana - сървъра му започва да крашва. Е аз направих същата грешка и при мен ситуацията е същата. Картите които аз свалих, обаче бяха само 2 (de_dust2_thera_b4) (много красива карта, която обаче тръгва само когато си направя лан сървър) и другата беше (de_ironblood - 2 нейни версии) (при която сървъра забива и изписва server differs this map). Видях че няма да имам успех и изтрих всички файлове от тези две карти, но проблема продължава, не винаги но през няколко карти след като е минал вот и времето изтече. (знам че обяснението е малко несериозно, но съм готов да отговарям на въпросите ви за да изясним и оправим проблема).

3.От както сървъра работи, търся адекватен плъгин който удължава последния рунд, когато времето изтече. Опитах Timeleft Extender (от 2007-ма - той работи, но когато рунда се проточи малко по-дълго (раундтайма ми е 2 минути), сървъра крашва и се рестартира след като времето изтече. Другия (по-незначителен проблем) при него е, че гласа който отброява последните 10 секунди от мапа също се чува, дори когато рунда продължава. Свалих версията от преди 13 години и предполагам, че там ми е грешката и се надявам вие да ми предложите нещо по-усъвършенствано и работещо.

4.Stats X Mastaman (не гарантирам че заглавието е точно) - личи си че по този плъгин е имало доста работа, но е прекалено сложен за мен и не е това което търся.
- Първо опитах да спра някакви 1000$ награди които има вътре, обаче след като сменя статуса на 0 както е обяснено на руски във файла на плъгина, първо че нищо не се променя и второ не се запаметява.
- /rank /top15 - видях няколко теми в които сте дискутирали топа, че там излизат само 10 (за мен това не е такъв проблем, но забелязвам че сървърите на sector, някак са успели да го преборят, макар и не толкова цветно и красиво). Що се отнася до ранк, когато опцията е включена, колкото и да пиша команда ранк - нищо не се появява, а когато опцията е спряна - изписва че е спряна.
- Последното нещо свързано със статса е това, че играчите се оплакват че не го смята правилно (на което мисля че се дължи плъгин, който добавя и асисти от други играчи (който в последствие спярх), но както и ранк-а, статс не искат да се ресетнат.

5. Nextmap Chooser ( или Nextmap) - не знам за кое от двете всъщност отговаря vote-a.
- Имам нужда от плъгин при който след като се предложат няколко карти, да имам опция за втори вот за двете най-гласувани карти (сигурен съм че съм срещал такъв плъгин, дори тук, но просто не можах да открия темата).
- И още нещо как мога да направя някои карти да не излизат във рандъм вота (restricted), а да могат да се пускат само от админи (дори било то само чрез вот, а не директно от changemap командата).

Извинявам се дългата тема, но ще съм ви изключително благодарен, ако успеем да намерим решение, дори на част от проблемите ми :)

Аватар
mi0
Извън линия
AMXX Скриптър
AMXX Скриптър
Мнения: 534
Регистриран на: 09 Дек 2016, 22:02
Се отблагодари: 97 пъти
Получена благодарност: 120 пъти
Обратна връзка:

Базови Plug-in настройки и въпроси за нов сървър.

Мнение от mi0 » 04 Апр 2020, 17:42

1. cstrike/addons/amxmodx/configs/ChatManager.ini
2. Кажи на хост-а да ти качът картите в сайта за бързо теглене.
3. Защо ти е да удължава рунда?
4. Имаш си настройки в amxmodmenu, а може и да го махнеш, ако не искаш топ... И да дължи се точно на него, ако си old school играч, мисля че не ти трябва.
5. Nextmap е за командата nextmap в чата, а Nextmap Chooser е менюто, аз бих го оставил да работи само на mapcycle.txt(мисля че беше в cstrike), като спра nextmap и nextmap chooser. За да ги премахнеш от избора, ги махаш от mapcycle.txt, но ги оставяш в cstrike/addons/amxmodx/configs/maps.ini.
aka kurdokoleno
Catch Mod - 87.121.112.232:27021

Аватар
delirium
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 40
Регистриран на: 15 Окт 2016, 16:15
Местоположение: Dorado
Получена благодарност: 16 пъти
Обратна връзка:

Базови Plug-in настройки и въпроси за нов сървър.

Мнение от delirium » 05 Апр 2020, 12:09

Тъй като виждам, че си към нас, виждам и, че колегата те е упътил за някои от тези неща или е дал упътване в сайта, където е отговорено на въпроса.
1. mi0 е отговорил горе.
2. В сайта ни има инструкции как се изпращат файловете.
3. В game.cfg я има въпросната настройка. Картата може да се нагласи да се смени след като свърши рунда, а не по средата му.
4. ../cstrike/addons/amxmodx/configs/statsx_shell/statsx_shell.cfg - на Руски е, само че се разбира за какво става на въпрос. Другия вариант е да се спре gs_statsx.amxx или да се преименува само на statsx.amxx (което ще пусне обикновения такъв плъгин).
5. mi0 е отговорил горе.

Аватар
npax
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 4
Регистриран на: 02 Апр 2020, 04:04
Се отблагодари: 4 пъти
Обратна връзка:

Базови Plug-in настройки и въпроси за нов сървър.

Мнение от npax » 05 Апр 2020, 17:28

Здравейте отново и благодаря и на двама ви за помощта !

Справих се с част от нещата, но за другите имам нужда от още малко козметични насоки и съвети. :coolface:

1.С чатовете се справих като спрях всичко друго освен Админ чата и му махнах настройката за префикси.

2.С картите - не можах да разбера къде и как се качва "архив". В server.cfg, настройките са: sv_downloadurl "http:/u" по дифолт. (тоест ако нещата стават автоматично, както си го представих от обясненията в сайта), би трябвало да съм нямал проблеми. (моля просветлете ме как се случват нещата)

3.Тук имам малко затруднение. Мисля че командата която отговаря за това е mp_roundover 1 (беше на 0 по дифолт). След смяната обаче тествах на 2-3 карти и рунда пак свършва по средата, без значение дали е заложена бомба и дали всички от другия отбор са избити. (гласа с последните 10 секунди отброяване си стои също).

4.Успях да спра излишните неща, дори и някои които не беше необходимо, но не знам трябва ли да спирам другите статс плъгини и имат ли те нещо общо Stats Misc и само Stats, защото в момента командата /rank или rank продължава да не работи.
Реших да опитам и другия съвет със спирането на gs_statsx.amxx (но не знам как да го направя), както и не смея с преименуването защото виждам че в папката плъгини съществуват и двете неща gs_statsx.amxx и само stats.amxx.

За да ви улесня - това което искат играчите са само: /rank, /top15, и да виждат killer HP (по възможност HUD съобщение вдясно).

5. Също е решено - поставих карти за вот само от мапсайкъл, а когато искат нещо по-малко или екзотично админите имат списък със всички карти и им го пускат.

6.От снощи обаче изникна нов проблем и това е че плъгинът за Admin both teams free look спря да работи (не са добавяни нови плъгини и не са пускани тези които са били спрени през това време) случи се малко след като добавих още един админ (мисля че няма нищо общо, въпреки това го споменавам).

Публикувай отговор
  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Обратно към “Поддръжка / Помощ”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 4 госта