Проблем с топ15

Въпроси и проблеми свързани с AMXModX.
Аватар
Evgeni1994
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 7
Регистриран на: 26 Юли 2018, 13:32

Проблем с топ15

Мнение от Evgeni1994 » 26 Юли 2018, 13:39

Здравейте на целия екип и особено OciXCrom,

Закупих си сървър преди 2 седмици от www.gameservers.bg. Всичко вървеше добре, когато сървъра крашна и трябваше да рестартирам сървъра от панела в техния сайт.
Когато направя рестарта, не се рестартира целия топ15, а ми се рестартира някаква част от него.
Давам пример: Някак си успява да запомни дадени резултати. Влизам в сървъра с ранк 100 kills и 20 deaths правя 30 kills и ставам 130-20 да кажем: aко дам командата amx_rcon changelevel de_dust2 (примерно) резултатът ми не се променя, обаче ако дам рестарт от сайта на gameservers отново си оставам с 100 kills.
Вчера сървъра ми беше с 4000ранга в него, имаше exploit по gameservers, след това се наложи да си рестартирам сървъра, понеже явно успяха да спрат сървъра и ранговете се смъкнаха на 2500 (даже не разбрах как избра да бъдат точно 2500)
Бихте ли ми помогнали с този коварен проблем, че не мога да се справя?

Пуснах същата тема в cs.bg.info и оттам за няколко дена получих следния отговор
Файла ти csstats.dat явно се е препълнил, пробва ли със MYSql?
Бих желал да получа наистина адекватно решение на проблема, защото доста играчи влизат и ако евентуално нещо gameservers спрат сървъра или от краш, или за профилактика, доста хора ще изгубят статистиките си. Аз имам някакво подозрение, че някак си топ15 запазва статистиките, ако са минали 24 часа от когато даден играч е играл, защото пробвах ако влезна и направя 1 kill и веднага рестартирам сървъра от панела им, този kill се затрива.
Последно промяна от OciXCrom на 26 Юли 2018, 15:27, променено общо 1 път.
Причина: Преместена тема!

Аватар
Maverick
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 254
Регистриран на: 22 Окт 2016, 17:05
Местоположение: 93.123.18.81:27017
Се отблагодари: 34 пъти
Получена благодарност: 14 пъти
Обратна връзка:

Проблем с топ15

Мнение от Maverick » 26 Юли 2018, 14:42

Това е така защото като ти крашне сървара или ти си го рестартираш резултата не се записва в top-a. С една дума плугина записва резултатите на успешно сменена карта и като крашне статистиката на всички които са били на този мап не са записани и изчезват.
Файла ти csstats.dat явно се е препълнил, пробва ли със MYSql?
Не, аз имам над 14 000 записани играчи.

Аватар
Evgeni1994
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 7
Регистриран на: 26 Юли 2018, 13:32

Проблем с топ15

Мнение от Evgeni1994 » 26 Юли 2018, 15:05

Maverick в момента мисля, че много ми помагаш. Аз съм дал no time limit на картата си понеже пък имам друг проблем. Той е, че когато изтекът примерно 30 минути от една карта първият път директно зарежда новата карта и всички влизат, а пък при втория път се получава едно забавяне и не пренасочва автоматично - хората трябва сами да натиснат connect+ip отново или да дадат retry

Втората грешка беше нещо от сорта: Server timed out нещо от сорта....

Аватар
OciXCrom
Извън линия
Администратор
Администратор
Мнения: 7206
Регистриран на: 06 Окт 2016, 19:20
Местоположение: /resetscore
Се отблагодари: 117 пъти
Получена благодарност: 1295 пъти
Обратна връзка:

Проблем с топ15

Мнение от OciXCrom » 26 Юли 2018, 15:29

При краш сървърът няма как да запази данните. Съответно, ако искаш да оправиш този проблем, трябва да оправиш самото крашване, което най-вероятно е предизвикано от някой плъгин в сървъра или пък повече такива.

Аватар
Maverick
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 254
Регистриран на: 22 Окт 2016, 17:05
Местоположение: 93.123.18.81:27017
Се отблагодари: 34 пъти
Получена благодарност: 14 пъти
Обратна връзка:

Проблем с топ15

Мнение от Maverick » 26 Юли 2018, 21:30

Напълно, напълно нормално поведение. Винаги след краш на сървара самите играчи трябва да си натиснат connect до твоят сървър, няма как ти да им го натиснеш, че да влезнат автоматично. Единственото решение е да го направиш да не крашва до колкото е възможно и да ползваш този плъгин (https://forums.alliedmods.net/showthread.php?t=273019), който в повечето случай (зависи какъв е краша) ще върне на картата която са избрали хората на предния мап, но те отново ще трябва да си се свържат сами.

Публикувай отговор
  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Обратно към “Поддръжка / Помощ”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта