Chat Manager [Admin Prefix & Color Chat]

Одобрените от нас плъгини. Моля, докладвайте ако забележите бъг с някой от плъгините в този раздел.
Аватар
OciXCrom
Извън линия
Администратор
Администратор
Мнения: 7206
Регистриран на: 06 Окт 2016, 19:20
Местоположение: /resetscore
Се отблагодари: 117 пъти
Получена благодарност: 1295 пъти
Обратна връзка:

Chat Manager [Admin Prefix & Color Chat]

Мнение от OciXCrom » 08 Апр 2018, 03:33

По тази логика и графите за префикси и имена са ненужни, тъй като реално можеш да създадеш отделен формат за всеки префикс, име и прочие. Считай, че с графата за цветове се улеснява работата, демек няма нужда да създаваш нов формат ако искаш само цветът да е различен. Не съм тествал, обаче колкото си спомням бях оправил проблема да не може да се зададе бял чат на даден човек, тоест ако сложиш chat color &x05, играчът ще пише с бял цвят, демек ефектът може да се постигне.

Аватар
Dew!L {}
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 13
Регистриран на: 27 Мар 2018, 20:20

Chat Manager [Admin Prefix & Color Chat]

Мнение от Dew!L {} » 08 Апр 2018, 11:18

Здравейте,

Възможно ли е цвета на чата да се промени на зелен и бял?
I suggest you to do WAR but never LOVE. Because in war either you LIVE or you DIE. Bit in love neither you LIVE nor you DIE.

- Adolf Hitler.

Аватар
OciXCrom
Извън линия
Администратор
Администратор
Мнения: 7206
Регистриран на: 06 Окт 2016, 19:20
Местоположение: /resetscore
Се отблагодари: 117 пъти
Получена благодарност: 1295 пъти
Обратна връзка:

Chat Manager [Admin Prefix & Color Chat]

Мнение от OciXCrom » 08 Апр 2018, 21:06

Както виждаш в конфигурационния файл си има категория [Chat Colors], което мисля, че говори достатъчно. Да не говорим, че и в първото мнение от темата е обяснено, а и в самия .ini файл има и 3 примера. За бял цвят ползвай &x05.

Добавено преди 1 час 10 минути 47 секунди:
Изображение
  • Имайте предвид, че конфигурационния файл е изцяло променен и този от старата версия не се поддържа от новата, тъй че трябва да го замените с новия файл качен в архива.
  • Вече можете да задавате цветен чат по име/IP/SteamID, вместо само по флаг/флагове.
  • Разделите за префикс по флаг и по име/IP/SteamID са комбинирани.
  • Символите около заместителите са сменени от % на $, тъй като ако примерно напишете %naem% вместо %name%, плъгинът няма да работи. Сега няма да има такъв проблем, тъй като $naem$ ще се покаже в чата вместо цялото съобщение да го няма и плъгинът да изкара грешка.
  • Добавен е раздел за добавяне на различен никнейм по име/IP/SteamID, било то цветен или с променени букви. Различното име се показва с ползване на новия заместител $custom_name$.
  • Настройките FORMAT_SAY и FORMAT_SAY_TEAM са напълно премахнати и на тяхното място е добавен нов раздел [Format Definitions], където можете да създавате неограничен брой на формати, които можете да ги задавате по флаг/флагове/име/IP/SteamID в другия нов раздел - [User Formats].
  • С горната промяна, вече е възможно да имате различен стил на чата за всеки един играч, по ваш избор.
  • Добавени са настройки за логване на чат съобщенията в даден лог файл, следвайки създадените от вас формати.
  • Добавена е настройка за звук при изписване на съобщение в чата. Можете да зададете различен звук за общия и за отборния чат.
  • Настройката ALL_CHAT вече може да бъде сложена и на 2 което означава, че хората ще могат да виждат всички чатове, включително и отборните.
  • При неправилна конфигурация на .ini файла, плъгинът ще изкара грешка във файла logs/chatmanager_errors.log.
  • Префикса, цветния чат и останалите данни на играча вече автоматично ще се ъпдейтват при промяна на флаговете на играча от страна на друг плъгин или команда, без излишно натоварване.
  • Добавена е командата cm_reload, с която можете веднага да презаредите конфигурационния файл.
  • Добавен е и натив cm_reload_config_file() който върши същата работа.
  • Оптимизация и различни промени по кода.

Аватар
You Owe Me
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 185
Регистриран на: 07 Мар 2018, 19:34
Местоположение: Пред компютъра
Получена благодарност: 2 пъти

Chat Manager [Admin Prefix & Color Chat]

Мнение от You Owe Me » 08 Апр 2018, 23:32

Честно казано в тази нова версия малко ми е объркано, старата е по-добра, това поне е мое мнение. :)
I am actually not a Harry Potter FAN, but this song below is HOT AF :crazy:

Аватар
OciXCrom
Извън линия
Администратор
Администратор
Мнения: 7206
Регистриран на: 06 Окт 2016, 19:20
Местоположение: /resetscore
Се отблагодари: 117 пъти
Получена благодарност: 1295 пъти
Обратна връзка:

Chat Manager [Admin Prefix & Color Chat]

Мнение от OciXCrom » 08 Апр 2018, 23:42

Доста по-прегледно е, ще свикнеш. Старата може би беше по-проста, но никак не и по-добра. Тази има двойно повече възможности от предишната и доста повече "свобода" в конфигурацията, именно затова тази промяна на конфигурационния файл бе необходима. Ако искаш пиши кое точно те обърква за да го обясня по-подробно.

Аватар
OciXCrom
Извън линия
Администратор
Администратор
Мнения: 7206
Регистриран на: 06 Окт 2016, 19:20
Местоположение: /resetscore
Се отблагодари: 117 пъти
Получена благодарност: 1295 пъти
Обратна връзка:

Chat Manager [Admin Prefix & Color Chat]

Мнение от OciXCrom » 13 Апр 2018, 16:00

Изображение
  • Екстрите вече освен по "flag/name/ip/steam", може да се задават и по "anyflag" (добавя екстрата ако играчът има поне един от въведените флагове) и "noprefix" (добавя екстрата ако играчът няма префикс).
  • Премахнато е ограничението специално име да не може да се добавят по флаг.
  • Плъгинът crx_chatmanager_toggle е изцяло преработен. Командите /prefix и /colorchat са изцяло премахнати и на тяхно място е добавена командата /cm, която отваря меню с настройки:

    Изображение

Аватар
Marinovv
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 511
Регистриран на: 19 Сеп 2017, 10:01
Местоположение: България
Се отблагодари: 530 пъти
Получена благодарност: 13 пъти
Обратна връзка:

Chat Manager [Admin Prefix & Color Chat]

Мнение от Marinovv » 14 Апр 2018, 00:16

**** SPAM ***
Последно промяна от Marinovv на 03 Юни 2021, 22:58, променено общо 1 път.
Иван Маринов,

лицензиран оператор и пилот на професионални дронове клас C1 за всички държави в EU.

DJI Mavic 3 Classic | DJI Mavic 3 PRO - погледни света от различна перспектива.

Последвайте ме във Facebook

Аватар
OciXCrom
Извън линия
Администратор
Администратор
Мнения: 7206
Регистриран на: 06 Окт 2016, 19:20
Местоположение: /resetscore
Се отблагодари: 117 пъти
Получена благодарност: 1295 пъти
Обратна връзка:

Chat Manager [Admin Prefix & Color Chat]

Мнение от OciXCrom » 14 Апр 2018, 00:44

Как ще е коренно различна? :D Единствената промяна е това, че съм добавил допълнителни възможности за добавяне на екстрите, които никой не те кара да ползваш, както и леки поправки по .inc файла. Конфигурационният файл от 4.0 е съвместим с 4.1, демек няма нужда да правиш никакви промени в него. Кое по-точно е неясно?

Аватар
Marinovv
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 511
Регистриран на: 19 Сеп 2017, 10:01
Местоположение: България
Се отблагодари: 530 пъти
Получена благодарност: 13 пъти
Обратна връзка:

Chat Manager [Admin Prefix & Color Chat]

Мнение от Marinovv » 14 Апр 2018, 07:47

**** SPAM ****
Последно промяна от Marinovv на 03 Юни 2021, 22:59, променено общо 1 път.
Иван Маринов,

лицензиран оператор и пилот на професионални дронове клас C1 за всички държави в EU.

DJI Mavic 3 Classic | DJI Mavic 3 PRO - погледни света от различна перспектива.

Последвайте ме във Facebook

Аватар
OciXCrom
Извън линия
Администратор
Администратор
Мнения: 7206
Регистриран на: 06 Окт 2016, 19:20
Местоположение: /resetscore
Се отблагодари: 117 пъти
Получена благодарност: 1295 пъти
Обратна връзка:

Chat Manager [Admin Prefix & Color Chat]

Мнение от OciXCrom » 14 Апр 2018, 14:36

В .ini файла просто са преместени коментарите защото имаше едни и същи неща копирани по 3-4 пъти, а както всички знаем - коментарите (редовете започващи с #) нямат никакво действие и са там просто заради улеснение.

Не е вярно, че няма format, просто съм сменил името и съм добавил отделен такъв за обикновените играчи, тоест за тези без префикс. Ти понеже не си сменил файла, можеш да забележиш как когато човек без префикс пише в чата, има 2-3 интервала (space) между *DEAD* префикса и името на играча, което лично мен ме дразни и затова съм направил тези промени където това е оправено.

Няма значение дали във файла пише format1_team или admin_team, името не е от никакво значение. Всички формати се добавят в раздела [Format Definitions], тъй че ако искаш можеш и asdasdasd да пишеш и пак ще си работи като го зададеш в [User Formats]. Не знам как прецени, че не можеш да добавяш "format1 , format2, formatextra" - разбери, че имената на форматите не са от никакво значение.

Публикувай отговор
  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Обратно към “Одобрени плъгини”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта