Chat Manager [Admin Prefix & Color Chat]

Одобрените от нас плъгини. Моля, докладвайте ако забележите бъг с някой от плъгините в този раздел.
Аватар
deadlylord
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 572
Регистриран на: 04 Апр 2017, 16:35
Местоположение: Бургас, България
Получена благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

Chat Manager [Admin Prefix & Color Chat]

Мнение от deadlylord » 24 Фев 2018, 19:08

А можеш ли да го направиш, като човека напише /prefix асдасд и да му сетва асдасд като префикс, то цялата идея зад командата беше тази, тъй като в другия чат едитор го има и всеки го иска

Аватар
OciXCrom
Извън линия
Администратор
Администратор
Мнения: 7206
Регистриран на: 06 Окт 2016, 19:20
Местоположение: /resetscore
Се отблагодари: 117 пъти
Получена благодарност: 1295 пъти
Обратна връзка:

Chat Manager [Admin Prefix & Color Chat]

Мнение от OciXCrom » 24 Фев 2018, 19:32

Няма такава команда в другия плъгин, а и нямам намерения да добаявм такава тук. Целта на командата е да се изключи префикса, както е и в стария плъгин. Не знам къде видя, че може да се задава префикс.

Аватар
deadlylord
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 572
Регистриран на: 04 Апр 2017, 16:35
Местоположение: Бургас, България
Получена благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

Re: Chat Manager [Admin Prefix & Color Chat]

Мнение от deadlylord » 24 Фев 2018, 20:55

AdminPrefixes.sma
(20.71 KiB) Свалено 112 пъти
AdminPrefixes.sma
(20.71 KiB) Свалено 112 пъти
public SetPlayerPrefix(id)

Админ с X права може да слага префикси на друг човек и има BAD_PREFIX, което спира хората от слагане на обиди или owner

Аватар
OciXCrom
Извън линия
Администратор
Администратор
Мнения: 7206
Регистриран на: 06 Окт 2016, 19:20
Местоположение: /resetscore
Се отблагодари: 117 пъти
Получена благодарност: 1295 пъти
Обратна връзка:

Re: Chat Manager [Admin Prefix & Color Chat]

Мнение от OciXCrom » 24 Фев 2018, 22:41

Това е напълно друга команда, а не /prefix, както ти казваш.

Аватар
Devil_In_I
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 39
Регистриран на: 16 Дек 2017, 12:17
Местоположение: Тук, там

Chat Manager [Admin Prefix & Color Chat]

Мнение от Devil_In_I » 10 Мар 2018, 13:33

OciXCrom™ написа: 06 Яну 2018, 15:25 Хем си го видял, хем ми казваш да "оставя едно n отпред". Ако пише "n OciXCrom prefix", то пак ще е същото като "name OciXCrom prefix", ако искаш и "nnnnnnnnnnnnnnnnnnnn" пиши - няма да има разлика. Аз ли не те разбирам какво имаш предвид, или ти не се изказваш правилно? И, никъде не съм казал, че съм "идеален". Правиш си регистрация тук и почваш да се държиш като стока с мен - според теб нормално ли е това?
Хем никъде не съм написал да слагаш "n" отпред.
___________________________________________________666

_____________________________________________.__Roses are dead,
________________________________________________violets are few,
______________________________________________the person you love,
___________________________________________Never thinks of you!

Аватар
Marinovv
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 511
Регистриран на: 19 Сеп 2017, 10:01
Местоположение: България
Се отблагодари: 530 пъти
Получена благодарност: 13 пъти
Обратна връзка:

Chat Manager [Admin Prefix & Color Chat]

Мнение от Marinovv » 04 Апр 2018, 17:20

**** SPAM ***
Последно промяна от Marinovv на 03 Юни 2021, 22:50, променено общо 1 път.
Иван Маринов,

лицензиран оператор и пилот на професионални дронове клас C1 за всички държави в EU.

DJI Mavic 3 Classic | DJI Mavic 3 PRO - погледни света от различна перспектива.

Последвайте ме във Facebook

Аватар
OciXCrom
Извън линия
Администратор
Администратор
Мнения: 7206
Регистриран на: 06 Окт 2016, 19:20
Местоположение: /resetscore
Се отблагодари: 117 пъти
Получена благодарност: 1295 пъти
Обратна връзка:

Chat Manager [Admin Prefix & Color Chat]

Мнение от OciXCrom » 04 Апр 2018, 20:13

Качи целия файл.

Аватар
deadlylord
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 572
Регистриран на: 04 Апр 2017, 16:35
Местоположение: Бургас, България
Получена благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

Chat Manager [Admin Prefix & Color Chat]

Мнение от deadlylord » 05 Апр 2018, 16:16

Проблеми [ ПОКАЖИ ]
Предложения [ ПОКАЖИ ]

Аватар
OciXCrom
Извън линия
Администратор
Администратор
Мнения: 7206
Регистриран на: 06 Окт 2016, 19:20
Местоположение: /resetscore
Се отблагодари: 117 пъти
Получена благодарност: 1295 пъти
Обратна връзка:

Chat Manager [Admin Prefix & Color Chat]

Мнение от OciXCrom » 06 Апр 2018, 01:30

Когато имаме човек с начален префикс [owner] и след това във файла се смени на [test], използваме UpdateData, префикса се сменя, след това сменяме на [test2] отново се сменя, след това решаваме да махнем името на човека от файла с префикси и тук се бъгва, вместо да се върне към [owner], той си остава [test2] докато човека не влезе на ново в сървъра

Без ReadFile() в UpdateData е невъзможно да се използва cm_set_user_prefix, тъй като реално никога няма да работи, тъй като без ReadFile сървъра няма достъп до обновените prefix
Не виждам какъв е проблемът? UpdateData функцията просто ъпдейтва данните на играча според нещата първоначално прочетени от файла и запазени в самия плъгин. Тя не чете отново файла, просто сравнява флаговете на играча и намира съответстващия префикс за тях. Целта на функцията е данните да се обновят при промяна на флаговете, а не файлът да се прочете отново. Може да добавя отделна функция за четене на файла.
Ще бъде доста по-добре, nativite от плъгина да ги сложиш в include, за да бъдат по-лесни за използване
Wtf? Не виждаш ли chatmanager.inc файла?! #include <chatmanager>?
също така самити nativi са трудни за разбиране, вместо да използват прости и логични думи, вместо
Не разбрах кое му е трудното? Коя част от "cm_set_user_prefix" е неразбираема, и как по-точно ще помогне ако добавя "set_user_prefix" под него, тоест напълно същите думи, обаче без "cm_" префикса?! Добавих обяснения в .inc файла.
За чат цветовете, вместо да бъдат според флаговете на човека, по-добре би било да се направи по следния начин, хората да могат да си създават формати
Казал съм преди, че ще добавя опция да може да се добавя различна FORMAT_SAY настройка за всеки флаг. По този начин имаш достатъчно "контрола" върху чата. Надали ще ти трябват повече формати отколкото има флагове.
Нови формати за cromchat
Не виждам как тези нови "формати" ще може да се комбинират с текущите. Абсолютно объркващо ще е.
PS Можеш да се опиташ да излъжиш играта с нещо като това и да имаме достъп до още по "цветен чат"
С това което си предоставил изцяло се променя отбора на играча. Ако отвориш cromchat.inc, ще видиш, че се ползват подобни кодове за да се "излъже" играта да покаже друг отборен цвят, тъй че не виждам какво точно предлагаш. Всички възможни опции за цветове си ги има - нормален/зелен/червен/син/бял/според отбора.

Аватар
deadlylord
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 572
Регистриран на: 04 Апр 2017, 16:35
Местоположение: Бургас, България
Получена благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

Chat Manager [Admin Prefix & Color Chat]

Мнение от deadlylord » 06 Апр 2018, 02:03

Явно като съм си местил файловете при преинсталацията не съм си качил всичките Include файлове и ми липсваше.
За самия натив, просто е супер труден за разбиране от човек, който не се занимава с pawn, а нещото, което аз предлагам е отделна функция в кода, която просто да се вида при използване на нативе със съотвените параметри
Според мен начина, който аз съм написал е много по-добър, тъй като можеш да сложиш на хората уникален за тях стил, а пък това, че кодовете ще бъдат объркващи като напишеш точно и ясно какво значат, никой няма да се бърка, а ефекта ще е налице, всяка буква или дума на хората ще бъде в различен цвят. Разгледах include проблема е в това, че кода се изпълнява 1 път и хората имат 1 цвят, нещото, което аз предлагам е

1)Записваш отбора на човека
2)Изречението се цикли буква по буква или дума по дума(както го направи за рекламите)
3)При всяка буква/дума се сменя отбора на човека и се слага различен цвят
4)Връщаш отбора на човека

Ето ти примерен код на javascript за цикленето, а пък цвета ще го получим с помоща на още една променлива color и делене с остатък на индекса

Код за потвърждение: Избери целия код

index%0 == 0  |index%1 == 0  |index%2 == 0 //това се прави 
червен отбор |син отбор      |бял отбор      //за всичките отбори
color = цвят   |color = цвят    |color = цвят   //като се следва формата
PS Знам, че най-вероятно има и по-красив начин да се направи, но го написах набързо, само да покажа логиката(дори и не е завършен)
Последно промяна от deadlylord на 06 Апр 2018, 02:18, променено общо 1 път.

Публикувай отговор
  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Обратно към “Одобрени плъгини”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта