Chat Manager [Admin Prefix & Color Chat]

Одобрените от нас плъгини. Моля, докладвайте ако забележите бъг с някой от плъгините в този раздел.
Аватар
deadlylord
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 572
Регистриран на: 04 Апр 2017, 16:35
Местоположение: Бургас, България
Получена благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

Chat Manager [Admin Prefix & Color Chat]

Мнение от deadlylord » 06 Апр 2018, 22:28

Смирнофф ми прати тази снимка, така че нещото, което предлагам е възможно и извинявай, че те занимавам с глупости и прищавки, просто седнах да си оправям нещата по сървъра и стигнах до чата и започнах да пиша нещата, който направих/оправих/биха били полезни

Аватар
OciXCrom
Извън линия
Администратор
Администратор
Мнения: 7206
Регистриран на: 06 Окт 2016, 19:20
Местоположение: /resetscore
Се отблагодари: 117 пъти
Получена благодарност: 1295 пъти
Обратна връзка:

Chat Manager [Admin Prefix & Color Chat]

Мнение от OciXCrom » 07 Апр 2018, 00:47

Аз казвам, че е невъзможно да се комбинира повече от един отборен цвят. На снимката няма такова нещо.

Аватар
deadlylord
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 572
Регистриран на: 04 Апр 2017, 16:35
Местоположение: Бургас, България
Получена благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

Chat Manager [Admin Prefix & Color Chat]

Мнение от deadlylord » 07 Апр 2018, 01:52

deadlylord написа: [ ПОКАЖИ ]
Нещо по-различно ли съм написал в това мнение?
А за RED GREEN YELLOW WHITE го написах само и единствено, защото първоначално бях предложил доста по-сложно решение на "проблема" ...
И да като цяло ако позволиш на хората да си оцветят имената би било супер!
За новите формати всъщност трябва да бъдат направени по-малко по различен начин [ ПОКАЖИ ]

Аватар
OciXCrom
Извън линия
Администратор
Администратор
Мнения: 7206
Регистриран на: 06 Окт 2016, 19:20
Местоположение: /resetscore
Се отблагодари: 117 пъти
Получена благодарност: 1295 пъти
Обратна връзка:

Chat Manager [Admin Prefix & Color Chat]

Мнение от OciXCrom » 07 Апр 2018, 21:25

Преработих плъгина и качих временно новата версия тук. Който иска нека да тества и да каже ако има някакви проблеми.
deadlylord написа: 07 Апр 2018, 01:52
Добавени са доста от нещата, които предложи. Разгледай новия .ini файл и дай мнение.

Аватар
Marinovv
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 511
Регистриран на: 19 Сеп 2017, 10:01
Местоположение: България
Се отблагодари: 530 пъти
Получена благодарност: 13 пъти
Обратна връзка:

Chat Manager [Admin Prefix & Color Chat]

Мнение от Marinovv » 07 Апр 2018, 23:55

OciXCrom™ написа: 07 Апр 2018, 21:25 Преработих плъгина и качих временно новата версия тук. Който иска нека да тества и да каже ако има някакви проблеми.
deadlylord написа: 07 Апр 2018, 01:52
Добавени са доста от нещата, които предложи. Разгледай новия .ini файл и дай мнение.
Тествах новата -Beta версия. Страхотна е! Има повече възможности, а това е важно за всеки собственик на сървър. Единствения минус донякъде е, че изисква малко време да свикнеш с новия конфигурационен файл ChatManager.ini
Последно промяна от Marinovv на 03 Юни 2021, 22:56, променено общо 1 път.
Иван Маринов,

лицензиран оператор и пилот на професионални дронове клас C1 за всички държави в EU.

DJI Mavic 3 Classic | DJI Mavic 3 PRO - погледни света от различна перспектива.

Последвайте ме във Facebook

Аватар
deadlylord
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 572
Регистриран на: 04 Апр 2017, 16:35
Местоположение: Бургас, България
Получена благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

Chat Manager [Admin Prefix & Color Chat]

Мнение от deadlylord » 08 Апр 2018, 00:35

Браво! Добавил си всичките неща, за който написах, дори си направил логове за съобщенията!
Единственото нещо, което ме притеснява е че префикса се сменя от реда, където слагаш префикс, а пък за имената си има отделна част. Същото нещо се получава и при admin prefix, който са част от другите флагове и флаговете за цветен чат, който са отделени

Както казах според мен би били по-лесно config файла да има 2 графи, вместо 5 за по-лесно използване, формата може да бъде следния
► Покажи скъсения текст
Ще бъде хубавo, хората, който тестват плъгина да споделят, по кой начин би им било по-удобно да си настроват плъгина !

Аватар
OciXCrom
Извън линия
Администратор
Администратор
Мнения: 7206
Регистриран на: 06 Окт 2016, 19:20
Местоположение: /resetscore
Се отблагодари: 117 пъти
Получена благодарност: 1295 пъти
Обратна връзка:

Chat Manager [Admin Prefix & Color Chat]

Мнение от OciXCrom » 08 Апр 2018, 00:55

Нещо си дал лош пример в кода или аз не съм те разбрал правилно. Няма смисъл да се слага всичко в една графа. В момента е в пъти по-прегледно. Както си го написал, ще трябва да се задава формата във всеки един ред, даже и когато не искаме да го променим.

Аватар
deadlylord
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 572
Регистриран на: 04 Апр 2017, 16:35
Местоположение: Бургас, България
Получена благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

Chat Manager [Admin Prefix & Color Chat]

Мнение от deadlylord » 08 Апр 2018, 00:58

OciXCrom™ написа: 08 Апр 2018, 00:55 Нещо си дал лош пример в кода или аз не съм те разбрал правилно. Няма смисъл да се слага всичко в една графа. В момента е в пъти по-прегледно. Както си го написал, ще трябва да се задава формата във всеки един ред, даже и когато не искаме да го променим.
Прав си плъгина ще стане доста по-товарещ. Би ли обяснил, защо реши да вкараш админ prefix към нормалните? Може би, за да оправиш малкия пробнлем с решреша на префиксите?

Аватар
OciXCrom
Извън линия
Администратор
Администратор
Мнения: 7206
Регистриран на: 06 Окт 2016, 19:20
Местоположение: /resetscore
Се отблагодари: 117 пъти
Получена благодарност: 1295 пъти
Обратна връзка:

Chat Manager [Admin Prefix & Color Chat]

Мнение от OciXCrom » 08 Апр 2018, 01:06

Не разбрах към кои нормални съм ги вкарал? Преди имаше една графа за префикси по флаг и още една за префикси по ник/ип/стийм, а пък цветен чат можеше да се слага само по флаг. Сега направих всичко да може да се слага по флаг/ник/ип/стийм и затова си има отделна графа за всичко. Ако ги сложа в една графа, ще трябва да е така:

"prefix" "name" "OciXCrom" "[I Created This!]"
"colorchat" "flag" "d" "&x04"
"format" "name" "deadlylord" "format1" "format2"

Демек ще трябва в началото да се напише за какво става дума. В момента няма нужда да се пише и се спестява излишен аргумент, изглежда по-прегледно и самият код е по-чист.

Аватар
deadlylord
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 572
Регистриран на: 04 Апр 2017, 16:35
Местоположение: Бургас, България
Получена благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

Chat Manager [Admin Prefix & Color Chat]

Мнение от deadlylord » 08 Апр 2018, 02:05

Видях къде е проблема и какво беше обърканото, графата за [Chat Colors](chat_color) е напълно ненужна или поне не и да бъде част от форматите, тъй като ако се използва chat_color отново няма да може да се постигне ефекта единия да има бял чат, а другия червен, за това при форматите вместо chat_color трябва да бъдат цифрите &x04

format1 = $dead_prefix$ &x04$admin_prefix$ &x03$custom_name$ &x01: &x04$message$
format1_team = $dead_prefix$ ($team$) &x04$admin_prefix$ &x03$custom_name$ &x01: &x04$message$

Публикувай отговор
  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Обратно към “Одобрени плъгини”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Semrush [Bot] и 10 госта