Chat Manager [Admin Prefix & Color Chat]

Одобрените от нас плъгини. Моля, докладвайте ако забележите бъг с някой от плъгините в този раздел.
Аватар
Devil_In_I
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 39
Регистриран на: 16 Дек 2017, 12:17
Местоположение: Тук, там

Chat Manager [Admin Prefix & Color Chat]

Мнение от Devil_In_I » 06 Яну 2018, 14:57

OciXCrom™ написа: 06 Яну 2018, 14:46 Какво правим ако някой си сложи име от рода на "12.34.56.78:27015" или пък "STEAM_0:00123456789"? Think outside the box. ;)
Какво от това? Кажи ми кой нормален си прави името на steamid, а другото се счита за реклама, нали така? Умник, помислил съм и за това. И още нещо, не аз съм тоя който си поставя граници, а целият ви форум с глупавите ви правила, които ви карат да стоите все на същото никакво положение. ("Think outside the box", моите думи относно вашите правила, преди година-две и ето все сте си същите)
P.S. във функцията, която разпознава кое какво е, за име оставяш едно n отпред да търси и готово.
Последно промяна от Devil_In_I на 06 Яну 2018, 15:05, променено общо 2 пъти.
___________________________________________________666

_____________________________________________.__Roses are dead,
________________________________________________violets are few,
______________________________________________the person you love,
___________________________________________Never thinks of you!

Аватар
OciXCrom
Извън линия
Администратор
Администратор
Мнения: 7206
Регистриран на: 06 Окт 2016, 19:20
Местоположение: /resetscore
Се отблагодари: 117 пъти
Получена благодарност: 1295 пъти
Обратна връзка:

Chat Manager [Admin Prefix & Color Chat]

Мнение от OciXCrom » 06 Яну 2018, 15:02

Реклама е като сложиш твоето ИП, или пък локалното си ИП? Хич няма да се намери човек, който ще си сложи ИП/стийм в името само за да получи префикса, който е сложен специално по ИП/стийм. Според теб е по-добре да има дупка в плъгина, с която ще можеш да откраднеш префикса на друг човек, отколкото да има правилна проверка, нали така?

С това държание много бързо мога да ти прекратя достъпа до форума. Ако имаш намерения да го посещаваш, дръж се културно и недей да обвиняваш като не разбираш достатъчно. Тук сме се събрали за да помагаме на хората, а не да избиваме комплекси.
И още нещо, не аз съм тоя който си поставя граници, а целият ви форум с глупавите ви правила, които ви карат да стоите все на същото никакво положение. ("Think outside the box", моите думи относно вашите правила, преди година-две и ето все сте си същите)
Какъв е проблемът с правилата? Това, че не ползваме същите правила както другите сайтове, копирани от цс-хлапе.инфо ли? Това, че сме си направили труда да напишем собствени правила?
P.S. във функцията която разпознава кое какво е, за име оставяш едно n отпред и готово.
Функцията проверява само първата буква, а не цялата дума "name". ;)

Аватар
Devil_In_I
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 39
Регистриран на: 16 Дек 2017, 12:17
Местоположение: Тук, там

Chat Manager [Admin Prefix & Color Chat]

Мнение от Devil_In_I » 06 Яну 2018, 15:04

МНЕНИЕТО Е СКРИТО ОТ СТРАНА НА МОДЕРАТОР! ЦЪКНИ ВЪРХУ ЛЕНТАТА ЗА ДА ГО ПРЕГЛЕДАШ.
Последно промяна от OciXCrom на 06 Яну 2018, 15:08, променено общо 1 път.
Причина: Личи си от кой сайт идваш. Достъпът ти ще го забранявам лека-полека. +1 предупреждение.
___________________________________________________666

_____________________________________________.__Roses are dead,
________________________________________________violets are few,
______________________________________________the person you love,
___________________________________________Never thinks of you!

Аватар
Devil_In_I
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 39
Регистриран на: 16 Дек 2017, 12:17
Местоположение: Тук, там

Chat Manager [Admin Prefix & Color Chat]

Мнение от Devil_In_I » 06 Яну 2018, 15:19

OciXCrom™ написа: 06 Яну 2018, 15:02 Функцията проверява само първата буква, а не цялата дума "name". ;)
Това съм го видял, не съм от никой си сайт. И е смешно да казваш, че някой ще иска да си сложи име steamid или ip. Също това, че води до дупка в плъгина ти. Смешно е как причисляваш напълно независим човек към някаква група, без да го познаваш, без нищичко. И не приемаш това, че не си идеален. Научи се да разбираш българският език, както трябва, при възможност. Щото имах предвид, че "ip", "steamid", "name" префиксите, нямат смисъл и че никой няма да сложи за nick (ако е по име ранка) някакво steamid или ip (освен ако не рекламира ip-то).
Последно промяна от Devil_In_I на 06 Яну 2018, 16:19, променено общо 1 път.
___________________________________________________666

_____________________________________________.__Roses are dead,
________________________________________________violets are few,
______________________________________________the person you love,
___________________________________________Never thinks of you!

Аватар
OciXCrom
Извън линия
Администратор
Администратор
Мнения: 7206
Регистриран на: 06 Окт 2016, 19:20
Местоположение: /resetscore
Се отблагодари: 117 пъти
Получена благодарност: 1295 пъти
Обратна връзка:

Chat Manager [Admin Prefix & Color Chat]

Мнение от OciXCrom » 06 Яну 2018, 15:25

Хем си го видял, хем ми казваш да "оставя едно n отпред". Ако пише "n OciXCrom prefix", то пак ще е същото като "name OciXCrom prefix", ако искаш и "nnnnnnnnnnnnnnnnnnnn" пиши - няма да има разлика. Аз ли не те разбирам какво имаш предвид, или ти не се изказваш правилно? И, никъде не съм казал, че съм "идеален". Правиш си регистрация тук и почваш да се държиш като стока с мен - според теб нормално ли е това?

Аватар
x7s
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 47
Регистриран на: 20 Яну 2018, 11:00
Местоположение: България
Се отблагодари: 19 пъти
Обратна връзка:

Chat Manager [Admin Prefix & Color Chat]

Мнение от x7s » 20 Яну 2018, 11:53

Здравейте
Имам едно запитване, понеже не съм се занимавал с това от доста време, и някой неща не са ми ясни все още, може ли да се направи плъгина да работи с nvault библиотека, и допълнителна cvar за да добавям префикси директно с команда по-време на игра?
Пример:

Код за потвърждение: Избери целия код

register_cvar("CRXChatManagerAdd", "CRXChatManager_addprefix", 0, 0.00);
register_clcmd("say /AdminPrefix", "adminprefix", -1, "", -1);
И съответно да отваря nvault да си проверява дали вече съществува такъв префикс, и ако съществува да връща отговор, че вече има такъв префикс, за да се измисли нов такъв.
Вместо да използва фаилът .ini, който трябва да отварям всеки път и да го редактирам, за да добавям префикс на определен админ.
А файлът .ini в /config папката да си остане, като конфигурационен, как точно да показва всеки префикс и т.н.
Ако може да се направи от някой по-разбиращ ще се радвам да ни покаже, как точно става това.
Благодаря предварително.

ПП.
Скрито съдържание
Форумът изисква да си влезнал в акаунта си за да можеш да четеш това.

Аватар
OciXCrom
Извън линия
Администратор
Администратор
Мнения: 7206
Регистриран на: 06 Окт 2016, 19:20
Местоположение: /resetscore
Се отблагодари: 117 пъти
Получена благодарност: 1295 пъти
Обратна връзка:

Chat Manager [Admin Prefix & Color Chat]

Мнение от OciXCrom » 20 Яну 2018, 16:33

Може да стане, разбира се. По-скоро ще изработя отделен плъгин за тази цел, отколкото да редактирам главния или да вкарвам нещата в него. Може да се направи ако има запазен префикс в nVault, да ползва този вместо зададения в .ini файла префикс. Тези дни съм малко зает с изпити и не мога да кажа със сигурност кога ще имам време да го направя.

Аватар
deadlylord
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 572
Регистриран на: 04 Апр 2017, 16:35
Местоположение: Бургас, България
Получена благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

Chat Manager [Admin Prefix & Color Chat]

Мнение от deadlylord » 20 Яну 2018, 17:10

Просто добави команда /prefix и хората да си пишат prefix-a + whitelist за префикси, който да не са достъпни + флаг за достъп до командата

Аватар
x7s
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 47
Регистриран на: 20 Яну 2018, 11:00
Местоположение: България
Се отблагодари: 19 пъти
Обратна връзка:

Chat Manager [Admin Prefix & Color Chat]

Мнение от x7s » 20 Яну 2018, 22:19

OciXCrom™ написа: 20 Яну 2018, 16:33 Може да стане, разбира се. По-скоро ще изработя отделен плъгин за тази цел, отколкото да редактирам главния или да вкарвам нещата в него. Може да се направи ако има запазен префикс в nVault, да ползва този вместо зададения в .ini файла префикс. Тези дни съм малко зает с изпити и не мога да кажа със сигурност кога ще имам време да го направя.
:yahoo: :tnx: Ще си пусна заявка тогава, пък да видим какво ще се получи

EDIT:
deadlylord написа: 20 Яну 2018, 17:10 Просто добави команда /prefix и хората да си пишат prefix-a + whitelist за префикси, който да не са достъпни + флаг за достъп до командата
Както вече споменах не съм се занимавал от много време с това.
И много неща в момента са ми непонятни имаи предвид, че не съм се занимавал с PAWN от версията му amxmodx-1.8.2-dev-hg60.
Когато се занимавах с това, всичките ми разработки работеха, без никакви проблеми и не ми крашваха сървърите бъгавите и излишно натрупани плъгини.
Сега нещата са доста по-добре написани и правилният вариянт за мен, е да се уча от хората, които разбират, какво правят.
Ще ми отнеме много време да седна и наново да препрочета сумати форуми, за да разбера кое, как точно се прави, защо се ползва дадена функция по определен начин, кои нативи би трябвало да ползвам за нея и как във един ред и т.н.
По-добрият вариянт в случая е да се уча от някой, който разбира и да ми напише такъв плъгин,ако има такава възможност, от колкото да се правя на знаещ и да оплескам всичко :coffee:
ПС. Не ме разбирайте погрешно, не ме мързи, но по-добрият вариянт е да видя нагледно от някои разбиращ. А и така ще се уча в движение, как правилно да пиша плъгини. Защото имам някои много стари разработки, които смятам да преработя и да ползвам отново. Но това за сега е малко невъзможно, защото повечето неща, които имам, не се компилират правилно на последния билд 1.8.3 и евентуално ще пускам заявки доста често, за преправяне на стари плъгини, или направата на нови такива, които бих желал да ползвам.
А също така и другите потребители на този форум може да се възползват от това също ;)

Аватар
csmegagaming
Извън линия
Рекламатор
Рекламатор
Мнения: 64
Регистриран на: 07 Ное 2016, 17:07
Местоположение: София
Се отблагодари: 20 пъти
Получена благодарност: 5 пъти
Обратна връзка:

Chat Manager [Admin Prefix & Color Chat]

Мнение от csmegagaming » 24 Яну 2018, 08:46

Здравейте, добавих плъгина, админите виждат чатовете, но като пишат излизат двойни https://imgur.com/a/TIssm
Ползвам и adminchat.amxx, но ако го спра не мога да пиша с y@ и u@
Поздрави

п.п. Оправих го, моя грешка.

Публикувай отговор
  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Обратно към “Одобрени плъгини”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта