Странно крашване на ReHLDS + WaR3FT + CSDM

Въпроси и проблеми свързани с ReHLDS и допълненията.
Аватар
x7s
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 47
Регистриран на: 20 Яну 2018, 11:00
Местоположение: България
Се отблагодари: 19 пъти
Обратна връзка:

Странно крашване на ReHLDS + WaR3FT + CSDM

Мнение от x7s » 05 Мар 2018, 08:35

Здравейте
Вчера реших да пусна официално WaR3FT+ReSpAwN+CSDM събрахме се хора почнахме да играем и както си играем сървъра Крашна, прикачвам ви снимка с това което се случи в момента на крашването, и понеже не видях в логовете каква е причината, и защо сървъра крашва реших да питам и вас поне да открием проблема. :huh:
ReHLDS EROR.png
ReHLDS EROR.png (15.2 KiB) Преглеждано 3828 пъти
ReHLDS EROR.png
ReHLDS EROR.png (15.2 KiB) Преглеждано 3828 пъти
► Покажи скъсения текст
► Покажи скъсения текст
► Покажи скъсения текст
► Покажи скъсения текст
► Покажи скъсения текст

Аватар
Nikolow
Извън линия
AMXX Скриптър
AMXX Скриптър
Мнения: 196
Регистриран на: 27 Ное 2016, 13:02
Местоположение: Варна
Се отблагодари: 7 пъти
Получена благодарност: 79 пъти
Обратна връзка:

Странно крашване на ReHLDS + WaR3FT + CSDM

Мнение от Nikolow » 05 Мар 2018, 11:30

От скромният ми опит с този вид мод мога да кажа, че проблема идва от War3FT плъгина. С едно момче го мъчихме известно време, но уви не се справих. За да си сигурен премахни плъгина и остави само CSDM-то (без war3ft) и го остави известно време, за да затвърдим констатацията ми, че проблема е от него.
Естествено проблема може и да не е от него, но да кажем, че на 90% съм сигурен, че от там идва проблема ти.
Tired and retired...

Аватар
x7s
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 47
Регистриран на: 20 Яну 2018, 11:00
Местоположение: България
Се отблагодари: 19 пъти
Обратна връзка:

Странно крашване на ReHLDS + WaR3FT + CSDM

Мнение от x7s » 05 Мар 2018, 13:15

Съмнявам се да е точно от War3FT, тъй като си играх близо седмица да го пренапиша, самия плъгин и всичките му библиотеки, за да работи под Amx Mod X 1.8.3 последния билд и ReHLDS, но ще го проверя.
Сега съм решил, да намеря всеки един плъгин, който ползвам, и да го заменя с поддръжка на ReAPI, защото се съмнявам, че някой от старите плъгини, които ползвам сървъра крашва именно заради тяхната неправилно написан сорс код, който е вече много остарял, и вероятно ще се окаже точно така, но все пак ще проверя и твоята теория, за да съм на 100% сигурен. :tnx:

Едит: Ако някой знае как да накарам сървъра да изписва всичко, на всякъде в логове, ще съм благодарен да предостави малко информация за това :tnx:

Аватар
WaLkZ
Извън линия
Администратор
Администратор
Мнения: 799
Регистриран на: 05 Окт 2016, 21:13
Местоположение: Варна
Се отблагодари: 75 пъти
Получена благодарност: 227 пъти
Обратна връзка:

Странно крашване на ReHLDS + WaR3FT + CSDM

Мнение от WaLkZ » 05 Мар 2018, 14:20

Можеш да настройш при краш да прави дъмп лог. От тази тема съм подкарвал метода на s1lent. Работи, но по-трудната част е да се научиш как да го анализираш, за да разбереш откъде идва краша. Аз лично не съм се занимавал да изучавам анализирането и не мога да ти помогна.

Аватар
OciXCrom
Извън линия
Администратор
Администратор
Мнения: 7206
Регистриран на: 06 Окт 2016, 19:20
Местоположение: /resetscore
Се отблагодари: 117 пъти
Получена благодарност: 1295 пъти
Обратна връзка:

Странно крашване на ReHLDS + WaR3FT + CSDM

Мнение от OciXCrom » 05 Мар 2018, 15:10

Случайно да ползваш statsx_shell? Ако да, опитай без него.

Аватар
x7s
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 47
Регистриран на: 20 Яну 2018, 11:00
Местоположение: България
Се отблагодари: 19 пъти
Обратна връзка:

Странно крашване на ReHLDS + WaR3FT + CSDM

Мнение от x7s » 05 Мар 2018, 20:30

OciXCrom™ написа: 05 Мар 2018, 15:10 Случайно да ползваш statsx_shell? Ако да, опитай без него.
Всъщност Да, и го спрях, но отново крашна след това няколко пъти, накрая пуснах старата платформа, до като си намеря проблема, къде точно е за да го оправя.
Междо другото Statsx_Shell съм го преработил, и принципно в друг сървър, го ползвам и си работи постоянно, там нямам никакви проблеми с него, така че силно се съмнявам да е точно от там проблема, но ще го погледна отново дали няма някъде някаква функция, която е еднаква с някой от другите плъгини, защото преди малко установих, че съм сложил плъгин, който дропва гранати, след като някой умре, а аз във същото време съм ги махнал, да не остават на земята през ReCSDM, след като някой играч умре :confused:
WaLkZ написа: 05 Мар 2018, 14:20 Можеш да настройш при краш да прави дъмп лог. От тази тема съм подкарвал метода на s1lent. Работи, но по-трудната част е да се научиш как да го анализираш, за да разбереш откъде идва краша. Аз лично не съм се занимавал да изучавам анализирането и не мога да ти помогна.
Относно това с анализирането на проблеми това ми е като специялност в последно време само това правя, отстранявам само бъгави плъгини, които са с остарял код и ги замествам с нови такива за ReAPI :blush:
Междо другото тук в ReHLDS тия кварс въобще работят ли и ако работят правилно ли са написани от моя страна щото нищо не се записва в логовете освен кои какво оръжие ползва бил направил каска и т.н. все някви глупости където нямат нищо общо с това което беше преди 6-7години

Код за потвърждение: Избери целия код

// Server Logging
log on
mp_logdetail 1
mp_logmessages 1
sv_logbans 1
sv_logecho 1
sv_logfile 1
sv_log_onefile 1
:think:
Ако съм пропуснал някой квар бихте ли ми предложили такива и тяхното правилно местоположение, защото установявам сега, че mp_ стоят в game.cfg, а sv_ и останалите, които са нужни за някой плъгини да работят правилно, както искам аз, в server.cfg, а някой дори вече можело да се напишат и в amxx.cfg :blush:

Аватар
deadlylord
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 572
Регистриран на: 04 Апр 2017, 16:35
Местоположение: Бургас, България
Получена благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

Странно крашване на ReHLDS + WaR3FT + CSDM

Мнение от deadlylord » 05 Мар 2018, 20:33

При лошо написаните ранк системи, чата не се записва от log настройките от .cfg файловете и трябва да се сложи chat logger или да се оправи самата ранк система

Аватар
EMOTO2.COM
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 344
Регистриран на: 11 Яну 2018, 17:02
Се отблагодари: 26 пъти
Получена благодарност: 31 пъти
Обратна връзка:

Странно крашване на ReHLDS + WaR3FT + CSDM

Мнение от EMOTO2.COM » 05 Мар 2018, 20:47

Така като гледам колко излишни неща си наблъскал просто може да ти крашва от всичко. И аз имам точно такъв сървър но моят meta list е само с 10 неща и изобщо няма крашове... Моят съвет е да си направиш огромна оптимизация на самият сървър понеже имаш изключително излишни неща който могат да бъдат олекотени или се дублират, да си спреш WHBlocker-а и да си оправиш грешките в кода на уар крафт плугина. След това няма да чуеш за краш..
Присъедини се към най-доброто място за игра!
https://emoto2.com/

Аватар
x7s
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 47
Регистриран на: 20 Яну 2018, 11:00
Местоположение: България
Се отблагодари: 19 пъти
Обратна връзка:

Странно крашване на ReHLDS + WaR3FT + CSDM

Мнение от x7s » 05 Мар 2018, 20:59

deadlylord написа: 05 Мар 2018, 20:33 При лошо написаните ранк системи, чата не се записва от log настройките от .cfg файловете и трябва да се сложи chat logger или да се оправи самата ранк система
o_O малко се обърках o_O какво общо има ранк системата с чат логове и настройки в .cfg при това Statsx_Shell е спрян и пак крашна сървъра :(
би ли ми пояснил малко повече за chat logger, къде мога да се посветя да прочета за кво става дума :blush:
EMOTO2.COM написа: 05 Мар 2018, 20:47 Така като гледам колко излишни неща си наблъскал просто може да ти крашва от всичко. И аз имам точно такъв сървър но моят meta list е само с 10 неща и изобщо няма крашове... Моят съвет е да си направиш огромна оптимизация на самият сървър понеже имаш изключително излишни неща който могат да бъдат олекотени или се дублират, да си спреш WHBlocker-а и да си оправиш грешките в кода на уар крафт плугина. След това няма да чуеш за краш..
Сега ще видя след малко като премахна повечето плъгини, къде, и какво точно може да се махне още, макар че не виждам смисъл да е от WHBlocker-a все пак е Модул
Относно War3FT колегата OciXCrom™ ми помогна много с пренаписването му, защото когато се опитах да го компилирам на 1.8.3 последния билд за първи път излязоха супер много предупредителни грешки и си играх целия мод да го пренапиша правилно без грешки включително и библиотеките към мода, и ми отне близо седмица само с него плъгин да се занимавам.
Но Пак ще го проверя за всеки случай, след като премахна ненужните плъгини, които мога да мина и без тях, дали ще има някакви проблеми след това.

Аватар
cgozzie
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 1318
Регистриран на: 13 Окт 2016, 22:10
Местоположение: Варна
Се отблагодари: 244 пъти
Получена благодарност: 42 пъти

Странно крашване на ReHLDS + WaR3FT + CSDM

Мнение от cgozzie » 05 Мар 2018, 21:04

С риск да не стана смешен но до колкото си спомням и на мен точно това ми се случваше когато и аз си пусках от компа и смътно си спомням че това не беше от плъгин,за бърза проверка и да си на 100% дали е от плъгин пусни си чист сървър с тази конфигорация която си сглобил и ако пак ти изпише същото то не ти е от нито 1 плъгин.
Изображение

Публикувай отговор
  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Обратно към “Поддръжка / Помощ”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта