Как да редактирам мобилната версия за профила на човека. Как да редактирам скъсяването на текста при последно мнение.

Всичко за форумната система phpBB
Аватар
deadlylord
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 572
Регистриран на: 04 Апр 2017, 16:35
Местоположение: Бургас, България
Получена благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

Как да редактирам мобилната версия за профила на човека. Как да редактирам скъсяването на текста при последно мнение.

Мнение от deadlylord » 08 Сеп 2018, 17:55

1) От къде може да се редактира "късата" и "дългата" версия на https://i.imgur.com/MplwO5s.png тоест как да изглежда и на колко пиксела да излиза късата версия
2) От къде може да се редактира https://i.imgur.com/np2bh4z.png тоест на колко букви да се слагат точките
Последно промяна от deadlylord на 08 Сеп 2018, 18:23, променено общо 2 пъти.

Аватар
1fRaNkkK
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 776
Регистриран на: 09 Окт 2016, 15:21
Се отблагодари: 8 пъти
Получена благодарност: 55 пъти

Имам няколко въпроса

Мнение от 1fRaNkkK » 08 Сеп 2018, 18:02

Оправи си заглавието.
Спрете с такива заглавия, това не е точно и ясно, за какво са тези въпроси.. Заглавията се използват, за да могат другите потребители да намерят точно такива проблеми/въпроси, за да няма повторения. Аз лично не бих отворил темата ти като видя 'Имам няколко въпроса', защото не съм сигурен дали проблема/въпроса е за това, което търся...

Аватар
Psych0_91
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 121
Регистриран на: 08 Сеп 2018, 15:53
Се отблагодари: 5 пъти
Получена благодарност: 6 пъти

Имам няколко въпроса

Мнение от Psych0_91 » 08 Сеп 2018, 18:05

Няма нещо наречено "къса и дълга версия" едното е мобилна версия а другата десктоп.
А и не разбрах какво точно искаш да промениш, обоснови се изчерпателно.

За второто може и от сял заявка или от php кода не съм много сигурен ако намеря информация ще споделя как да се направи.

Аватар
1fRaNkkK
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 776
Регистриран на: 09 Окт 2016, 15:21
Се отблагодари: 8 пъти
Получена благодарност: 55 пъти

Как да редактирам мобилната версия за профила на човека. Как да редактирам скъсяването на текста при последно мнение.

Мнение от 1fRaNkkK » 08 Сеп 2018, 19:00

За първото:
За да го направиш примерно да се 'смалява' под 700px отвори styles/your-style/theme/common.css и намери:

Код за потвърждение: Избери целия код

.linklist.compact .rightside > a > span {
	display: none;
}
и го изтрий.

След това най-отдолу сложи този код:

Код за потвърждение: Избери целия код

@media (max-width: 700px) {
	.rightside > a > span {
		display: none;
	}
}
За второто:
Отвори forum/includes/functions_display.php и намери:

Код за потвърждение: Избери целия код

$last_post_subject_truncated = truncate_string($last_post_subject, 30, 255, false, $user->lang['ELLIPSIS']);
Променяй числото 30.

След промените изчисти кеша и направи Hard Refresh(CTRL + F5).

Аватар
deadlylord
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 572
Регистриран на: 04 Апр 2017, 16:35
Местоположение: Бургас, България
Получена благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

Как да редактирам мобилната версия за профила на човека. Как да редактирам скъсяването на текста при последно мнение.

Мнение от deadlylord » 08 Сеп 2018, 21:21

А кой е template за версиите на потребителското меню?

Аватар
1fRaNkkK
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 776
Регистриран на: 09 Окт 2016, 15:21
Се отблагодари: 8 пъти
Получена благодарност: 55 пъти

Как да редактирам мобилната версия за профила на човека. Как да редактирам скъсяването на текста при последно мнение.

Мнение от 1fRaNkkK » 08 Сеп 2018, 21:41

deadlylord написа: 08 Сеп 2018, 21:21 А кой е template за версиите на потребителското меню?
Какво? Какво точно искаш, мисля че отговорите са над твоето мнение или не е, това което искаш?
Когато отговаряш и последното мнение в темата ти е поставил начин как да направиш, това което си поискал, трябва да дадеш информация дали се е получило или не, за да знаем, че искаш точно това, което съм писал...

Сега и аз съм на това мнение:
Psych0_91 написа:Няма нещо наречено "къса и дълга версия" едното е мобилна версия а другата десктоп.
А и не разбрах какво точно искаш да промениш, обоснови се изчерпателно.
или сега искаш нещо ново? Ако е така, това 'А кой е template за версиите на потребителското меню' нищо не ми говори...

Аватар
Psych0_91
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 121
Регистриран на: 08 Сеп 2018, 15:53
Се отблагодари: 5 пъти
Получена благодарност: 6 пъти

Как да редактирам мобилната версия за профила на човека. Как да редактирам скъсяването на текста при последно мнение.

Мнение от Psych0_91 » 08 Сеп 2018, 21:44

Все още не ме бива с глобуса а и си загубих бобените зърна и не мога да разгадая какво те мъчи, голяма част от форума знае отговора/те на въпроса/сите но като ги задаваш по такъв неадекватен начин как да те разбере човек ??
Просто го търси в стила който ползваш ако не е prosilver а в стилати ти няма правиш промяната в prosilver това ти е базовата стилизирация.

Публикувай отговор
  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Обратно към “PhpBB”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Semrush [Bot] и 12 госта