Photoshop или как си вадя парите?

Графичен, уеб дизайн и т.н.
Аватар
fab#
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 36
Регистриран на: 03 Юни 2017, 22:31

Photoshop или как си вадя парите?

Мнение от fab# » 26 Сеп 2017, 20:04

Здравейте! Не знам как да започна темата. Искам да изясня, че не се хваля, а просто споделям опит. Преди няколко години започнах да се занимавам с програмата. От начало всичко беше като „хоби“, но с напредване на времето и знанията ми започнах да препечелвам пари. Не говоря за децата, които ти изпращат SMS за ранкове и/или банери и подобни изработки, а за изработки на по-голямо ниво като уеб-дизайни и най-вече лога. За година и половина бях спрял напълно работата си с програмата. След известно време си закупих лаптоп и реших „отново“ да превърна мечтата ми в реалност и всичко започна от самото начало. Започнах да се занимавам отново с програмата и разбрах, че всъщност знанията ми са прекалено слаби, за да започна да се занимавам професиолано и да работя в студио. От начало започнах да се занимавам с конкурси. От 8 конкурса за лого спечелих три от тях, а парите си заслужаваха. Първият беше с награда от 200 лева, вторият 100, а последният, който спечелих преди 3 дена е 150 лева. Започнах да работя и за едно заведение, което всеки Четвъртък организира купони. Всеки Четвъртък се занимавам с изработката на flyers и билети. За изработката на flyers взимам 40 лева, а също така съчетавам и уменията си във фотографията — снимам с професионална камера, за което ми се плаща още 40 лева отгоре, а ако се налагат и билети им взимам по 20 лева. Единствената ми работа е свързана с обработката на снимки и добавяне на воден знак, което не ми отнема повече от половин час и е адски елементарно. Кофтите е, че всяка седмица имат различни „теми“ и става малко кофти понеже ми отнема няколко часа за изработката на flyer. Не работя с RGB, а CMYK, което комбинирано с добър принтер качеството е уникално. Забравих да спомена, че преди 2 месеца изработих меню за един ресторант и ми се плати 150 лева. Всичко беше супер simple&clean и работата беше няколко дена.
Защо пускам тази тема ли? За да разберете как се започва от нулата с Photoshop изтеглен с crack. Повярвайте ми, че решите да се занимавате сериозно и да отделите малко повече време на хобито си, ще стигнете доста далеч. Не твърдя, че съм „професионалист“ с програмата или нещо подобно. Както споменах по-горе — споделям опит! В интернет е пълно с безплатни уроци, а също така и конкурси. Има конкурски, които стигат над 500 лева парична награда за лого, а също така и за уеб-дизайни. За жалост с тях не мога да се гордея много понеже досега съм продал само 2 дизайна на смешната цена от 25$. :lol:
За жалост не мога да покажа личните си изработки на лога и flyers понеже съм подписал декларация, че след всяко плащане се отказвам от авторските си права към всяка една изработка и предоставям .psd файл на клиента. Това не ми е работата, а просто съм си превърнал хобито в лесен начин за вадене на пари, а в същото време си работя и напълно нормална работа както всички останали.
Изработка на поръчкови дизайни/банери/аватари и т.н. на минимални цени!

http://gdstudbg.deviantart.com/

Аватар
clancker
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 1
Регистриран на: 27 Сеп 2017, 16:10

Photoshop или как си вадя парите?

Мнение от clancker » 27 Сеп 2017, 16:20

Нали беше продал сумати дизайни за велики пари? Какво се случи? Или беше само за пред хората. Май се размениха ролите и сега хвалкото си ближе петите? Казах ти, че ще дойдеш на мойто 8). И какво стана не можеш да си покажеш изработките ли? Да не би да разбираш сега защо аз не можех?

Както и да е, не ме интересува развитието ти и нещата свързани с тебе, дори повече няма да се занимавам с тебе, просто внимавай на кой можеш да попаднеш в живота 8)

Аватар
fab#
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 36
Регистриран на: 03 Юни 2017, 22:31

Photoshop или как си вадя парите?

Мнение от fab# » 27 Сеп 2017, 20:38

Продал съм достатъчно дизайни преди да спра да се занимавам с програмата от периода на 2015-та, когато си бил на 13. xD
Никога не съм се хвалил във форумите, а всъщност беше обратното ама нали ми изтри темата… Ако толкова желаеш мога да ти ги покажа само ми кажи къде се намираш и ще ти дойда на гости. Явно още не можеш да приемеш факта, че от всичките деца, които ти коментираха темата с личните изработки с коментари от сорта на „super“, „браво“, „10/10“ и т.н., само моят беше на с градивна критика. А и освен това коментара ми беше под формата на съвети или предложения, но явно не си се научил как да приемаш критики.
Изработка на поръчкови дизайни/банери/аватари и т.н. на минимални цени!

http://gdstudbg.deviantart.com/

Публикувай отговор
  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Обратно към “Дизайн”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта