Каква е "хавата" в CS 1.6 - поздрави от Ветеран

Форум за всичко останало, което си няма собствен раздел.
Аватар
Dr. House
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 18
Регистриран на: 03 Юли 2019, 18:27
Се отблагодари: 2 пъти
Получена благодарност: 4 пъти

Каква е "хавата" в CS 1.6 - поздрави от Ветеран

Мнение от Dr. House » 03 Юли 2019, 18:39

Попаднах на форумчето и ми стана доста интересно и реших да попитам как се справят сегашнте CS 1.6 вериги, все още върви ли като едно време.

Аз съм малко от ветераните и някои от Вас може да ме помнят или познават. Бях горд собственик на Cs Evropa (csevropa.com) и беше доста успешен проект, с доста сплотен екип. Сървърите бяха уникални сами по себе си, с редактирани модове специално за веригата, както и имахме специален дизайнер за скинове. Познат съм като "Dr. House", "Fear-Me" и просто "Георги". Някои викаха на сървърите 80-то, защото ип адреса беше 80.80.146.6.

Веднага след CS 1.6 имах проекти в SA-MP с Roleplay сървър отново с авторски gamemode, който отново имаше временен успех, последва и GTA V сървър.

:gamer2:

Все още пазя всички сървъри, системата на сайта и всичко останало на външен хард диск. Замислих си дали би породило интерес, ако запаля двигателя на всичко.

На този етап съм собственик на фирма за web development, маркетинг, реклама, 360 градусови разходки, принт/печат услуги, крипто инвестиции и други по-малки дейности като дребна търговия.
Someone different.

Аватар
Bartian
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 280
Регистриран на: 01 Сеп 2018, 14:43
Се отблагодари: 65 пъти
Получена благодарност: 78 пъти

Каква е "хавата" в CS 1.6 - поздрави от Ветеран

Мнение от Bartian » 03 Юли 2019, 18:55

"Хавата" е зле , играта умира и то само във България , всеки гледа да прави мръсно на другия / всеки 2ри отваря сървър , а ако отвориш и сайт се готви за бахти флууда , защото в БГ сме свикнали да си прайм шмекери на този до себе си и като цяло няма хора ама ако имаш желание и мерак може да постигнеш нещо!
Думата "хакер" е неправилно използвана в смисъл на "компютърен хакер" от някои журналисти. Ние, хакерите, отказваме да приемем това тълкуване и продължаваме да означаваме с него смисъла на "някой, който обича да го програмира и да го ползва". Изображение

Аватар
Dr. House
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 18
Регистриран на: 03 Юли 2019, 18:27
Се отблагодари: 2 пъти
Получена благодарност: 4 пъти

Каква е "хавата" в CS 1.6 - поздрави от Ветеран

Мнение от Dr. House » 03 Юли 2019, 19:11

Bartian написа: 03 Юли 2019, 18:55 "Хавата" е зле , играта умира и то само във България , всеки гледа да прави мръсно на другия / всеки 2ри отваря сървър , а ако отвориш и сайт се готви за бахти флууда , защото в БГ сме свикнали да си прайм шмекери на този до себе си и като цяло няма хора ама ако имаш желание и мерак може да постигнеш нещо!
Ако купиш защитен VPS или нает сървър от OVH примерно, не е ли решение на "ddos"?

Аз лично няма да имам проблеми с това, защото мрежата ми е гигабитова с 3 рутера за по 500-600лв. Даже си мислих да отдам 2 машини, прашасват в нас с FTP достъп и гагабитова връзка.

Винаги можеш и просто да отрежеш международния трафик.
Someone different.

Аватар
Halu
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 50
Регистриран на: 06 Апр 2019, 17:11
Се отблагодари: 4 пъти
Получена благодарност: 8 пъти

Каква е "хавата" в CS 1.6 - поздрави от Ветеран

Мнение от Halu » 03 Юли 2019, 19:12

Здравей и от мен! Като цяло има много да се коментира по темата , както и много различни гледни точки но като цяло трябва да знаеш някои неща преди да се захванеш с "изгубена кауза" , казано накратко.

1.Сървърите УМРЯХА в България , с изключение на малка част от веригите , които и те самите блъскат яко пари кой за бууст , кой за реклами в други цс сайтове и все очевАдни факти , които са ни ясни на повечето.


2.За НОВИ сървъри няма смисъл да си хабиш от ресурсите, времето както и кинтите - ако толкова искаш да е на ЦС , по-добре да е на ЦС:ГО - нещо в България което е НОВО от периода 2012 насам , макар и да не съм и голям почитател там по може да събереш хора и да се поинтересуват. Даже и аз с едни колеги от работа се бяхме замислили за това , но по-скоро в бъдеще , след време като освободим повечко време , желание , ресурси и други необходимости за стартирането на игрални сървъри на тази и на други игри , от които ще имаш перспективи занапред в бъдеще и няма да е положението като в 1.6-а.

3.Забрави за старите времена , и аз на това се надявах като стартирах собствени сървъри , но УВИ не е като преди по редица причини. Преди ЦС-а беше жив в България и се пълнеше сървър само да го пуснеш , да се вижда в интернет графата , и след това една рекламка в цс сайтове и това е то (домошарка или на хостинг , успехи си имаше няма спор!) ; Тези времена отминаха , сега е коренно различно - в цс-а е пълно с псуващи селяни , лапетии на по 14-15 които са разбрали за цс от 1-2 години и вече искат сървъри и да са админи , нищо че нямат и понятие от основните амх команди , камоли от скриптинг и от сериозни неща.. :hooray:

4.И аз имах доста известна верига в България , няма да споменавам коя но ако все пак има заинтересовани нека драснат.


5.Зависи до колко разбираш от сферите , в които те бива можеш да обмислиш идеята за хостинг на сайтове , впс и тем подобни , а защо не и собствен блог , който да е полезен като цяло за хората които се интересуват от най-различни интернет интереси.

Аватар
Dr. House
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 18
Регистриран на: 03 Юли 2019, 18:27
Се отблагодари: 2 пъти
Получена благодарност: 4 пъти

Каква е "хавата" в CS 1.6 - поздрави от Ветеран

Мнение от Dr. House » 03 Юли 2019, 19:17

Halu написа: 03 Юли 2019, 19:12 Здравей и от мен! Като цяло има много да се коментира по темата , както и много различни гледни точки но като цяло трябва да знаеш някои неща преди да се захванеш с "изгубена кауза" , казано накратко.

1.Сървърите УМРЯХА в България , с изключение на малка част от веригите , които и те самите блъскат яко пари кой за бууст , кой за реклами в други цс сайтове и все очевАдни факти , които са ни ясни на повечето.


2.За НОВИ сървъри няма смисъл да си хабиш от ресурсите, времето както и кинтите - ако толкова искаш да е на ЦС , по-добре да е на ЦС:ГО - нещо в България което е НОВО от периода 2012 насам , макар и да не съм и голям почитател там по може да събереш хора и да се поинтересуват. Даже и аз с едни колеги от работа се бяхме замислили за това , но по-скоро в бъдеще , след време като освободим повечко време , желание , ресурси и други необходимости за стартирането на игрални сървъри на тази и на други игри , от които ще имаш перспективи занапред в бъдеще и няма да е положението като в 1.6-а.

3.Забрави за старите времена , и аз на това се надявах като стартирах собствени сървъри , но УВИ не е като преди по редица причини. Преди ЦС-а беше жив в България и се пълнеше сървър само да го пуснеш , да се вижда в интернет графата , и след това една рекламка в цс сайтове и това е то (домошарка или на хостинг , успехи си имаше няма спор!) ; Тези времена отминаха , сега е коренно различно - в цс-а е пълно с псуващи селяни , лапетии на по 14-15 които са разбрали за цс от 1-2 години и вече искат сървъри и да са админи , нищо че нямат и понятие от основните амх команди , камоли от скриптинг и от сериозни неща.. :hooray:

4.И аз имах доста известна верига в България , няма да споменавам коя но ако все пак има заинтересовани нека драснат.


5.Зависи до колко разбираш от сферите , в които те бива можеш да обмислиш идеята за хостинг на сайтове , впс и тем подобни , а защо не и собствен блог , който да е полезен като цяло за хората които се интересуват от най-различни интернет интереси.
На коя верига си бил собственик, адски е възжмоно да те помня или познавам. Аз бях помогнал и на един приятел да си отвори CS Animal (csanimal.info), беше базирана само на Zombie сървъри и му вървеше адски много, чак ме надмина в печалбите от СМС-и.

Това новото reHLDS какво е, има ли смисъл от него, наистина ли помага?

За други игри, в момента върви най много да си отвориш GTA V Roleplay сървър като eclipse-rp.net и забогатяваш съвсем бързо. Даже в момента съм собственик на домейна GTA.BG и се чудя, кой инвеститор би го купил.
Someone different.

Аватар
<VeCo>
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 145
Регистриран на: 28 Яну 2019, 19:01
Се отблагодари: 11 пъти
Получена благодарност: 80 пъти
Обратна връзка:

Каква е "хавата" в CS 1.6 - поздрави от Ветеран

Мнение от <VeCo> » 03 Юли 2019, 19:20

всичко е умряло, няма кой да играе в сървърите, най-много да платиш да те буустнат с ботове и пак нищо няма да спечелиш от тях
:pepo_think3:

Аватар
illusion
Извън линия
Developer
Developer
Мнения: 1810
Регистриран на: 27 Ное 2016, 17:47
Местоположение: CraftVision
Се отблагодари: 151 пъти
Получена благодарност: 370 пъти
Обратна връзка:

Каква е "хавата" в CS 1.6 - поздрави от Ветеран

Мнение от illusion » 03 Юли 2019, 19:29

За жалост reHLDS трябваше да бъде създаден много по-рано, а не когато лично в България самата игра "умря", така да го кажем. Хората в България предпочитат новото (Fornite, GTA 5, CS:GO - макар, че и CS:GO е на път на умиране).. reHLDS е по-стабилен откъм защита, с него дойдоха и новите плъгини на ReAPI. Всяка хост компания вече го предлага, така че няма ти какво да се занимаваш, освен да ъпдейтваш версията, което е минимално елементарно.

За сървърите няма какво да кажа на това дередже където сме в момента -> сървър, развит без boost няма. Само за една верига знам, че имат хора лично с много рядък бууст, но не мисля да рекламирам. Иначе ако сега почнеш верига и ако не буустваш.. хора не очаквай (dead game).

Аватар
HDS
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 22
Регистриран на: 02 Юли 2019, 22:19
Се отблагодари: 10 пъти
Получена благодарност: 1 път

Каква е "хавата" в CS 1.6 - поздрави от Ветеран

Мнение от HDS » 03 Юли 2019, 19:46

Ами те тия от македония направо направиха милиони от тия реклами и то ОТ ЦС не от нещо друго, аз не знам, как на нашите програмисти не им хрумна тази идея да променят клиентската част на цс-а и да добавят вътре собствен мастър сървър и да рекламират, тук-там *( поне за 10 000 лева ) , а сега щяха да са милионери.
gametracker.rs*( warzone , kgb hosting )

Аватар
Dr. House
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 18
Регистриран на: 03 Юли 2019, 18:27
Се отблагодари: 2 пъти
Получена благодарност: 4 пъти

Каква е "хавата" в CS 1.6 - поздрави от Ветеран

Мнение от Dr. House » 03 Юли 2019, 19:54

ЦС БГ ИНФО все още ли е фактор за реклама?

С Иво преди бяхме приятели, но съм му изгубил контактите.
Someone different.

Аватар
HDS
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 22
Регистриран на: 02 Юли 2019, 22:19
Се отблагодари: 10 пъти
Получена благодарност: 1 път

Каква е "хавата" в CS 1.6 - поздрави от Ветеран

Мнение от HDS » 03 Юли 2019, 19:55

/// Блокиран текст/линк [НЕЖЕЛАН САЙТ] /// не мисля, че има файда от него, само влезни и виж рекламираните сървъри.
Графата , където са трите рекламирани сървъри, ако не са пълни значи, няма играчи в сървърите или по-скоро няма играчи в самата игра .
Преди 2012-та всички бяха пълни и то до 2-3 часа през нощта то не само и през 2015 също.
Сега сме 2019. .. .
Ако смяташ да пускаш сървър, си приготви пари за хостинг и пари за реклама на месец поне за 160 лева.

Публикувай отговор
  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Обратно към “Off-Topic”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 23 госта