Проблем при статус на сървърите в LGSL

PHP, MySQL, JavaScript, HTML, CSS и др.
Аватар
DARTANYAN
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 33
Регистриран на: 11 Яну 2023, 01:00
Местоположение: София, България
Се отблагодари: 5 пъти
Получена благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Проблем при статус на сървърите в LGSL

Мнение от DARTANYAN » 01 Фев 2023, 09:38

ChillX написа: 31 Яну 2023, 12:51
DARTANYAN написа: 29 Яну 2023, 16:49 Да мисля, че се наиграх като мигрирах, към тях, но без болка няма победа, на времето бяха доста силни, но сега май само името им е останало така!
Що не вземеш един vps от vultr с 1 core за $5-6 месечено, мяташ един free plesk admin и си настройваш каквото искаш (освен mail port-а, за това им пишеш вече).
Не са цвете в никакъв случай , но поне имаш повече достъп. Мога да ти пратя и код за кредит ама след месец и малко се правят на луди като всички хостинги и си го взимат.
Ами замислям се, би било супер това, защото е много по-добре, но ме притеснява факта, че не съм правил такива неща и не знам как да подкарам хостинга и домейна на VPS
✅ DUST2 ONLY - ⚙️ IP АДРЕС: 45.144.155.106:27015
Изображение
----------------------------------------------------------------------

Аватар
ChillX
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 92
Регистриран на: 19 Дек 2022, 00:40
Се отблагодари: 1 път
Получена благодарност: 26 пъти
Обратна връзка:

Re: Проблем при статус на сървърите в LGSL

Мнение от ChillX » 01 Фев 2023, 10:31

Пишеш в гугъл vultr credit, цъкаш на първия линк техния си с google ads отметка.
$5 е валидацията на акунта после ги връщат.
Ако случайно не си получил кредита ($200) си имат съпорт секция да си го потърсиш, като така или иначе ще ти трябват за да отключат TCP port 25 (SMTP) mail порта.

Правиш си нов сървър. Избираш Shared Cloud Compute $2.50/month, примерно Амстердам, 1 cpu, избираш Server Image > Marketplace > Plesk Web Admin Se (виж скрийншота) , махаш auto-back ups и става $6 на месец.

Изображение

Ако не се лъжа по default Plesk Admin е с Ubuntu 20.04 x64.
Има си конзола в vultr, влизаш с дадения там пас и юзър root и си правиш sudo apt-get update и sudo reboot
Влизаш в Plesk през дадения на пощата акаунт и домейна като го въведеш си настройва dns-а сам в повечето регистри (godaddy и тн). Ssl също се слага много лесно.
Ако нещо не се справиш ще помогна, но това си е като cpanеl, ъпдейтва се само и тн, всички настройки са налични като за начинащи, има уроци.
Plesk e free за до 3 домейна, иначе цената е почти колкото cpanel и се държи от същите хора. Vultr са си хищници като всеки хостинг, но цената спрямо качество са ок. Ако не ти хареса го спираш преди да ти изтече кредита. Можеш да провериш скоростта на сайтовете в подписа ми, хоствани на локация в сащ и пак е добра...

Аватар
DARTANYAN
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 33
Регистриран на: 11 Яну 2023, 01:00
Местоположение: София, България
Се отблагодари: 5 пъти
Получена благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Проблем при статус на сървърите в LGSL

Мнение от DARTANYAN » 01 Фев 2023, 22:00

Оправих, проблема с LGSL-то, оказа се в тях, че са блокирани портовете.

Може да заключвате
✅ DUST2 ONLY - ⚙️ IP АДРЕС: 45.144.155.106:27015
Изображение
----------------------------------------------------------------------

Заключено
  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Обратно към “Уеб Програмиране”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта