Въпрос за сървърите на интернет

Въпроси и проблеми свързани с AMXModX.
Аватар
Toni_P
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 64
Регистриран на: 01 Юли 2022, 19:12
Се отблагодари: 14 пъти
Получена благодарност: 4 пъти

Re: Въпрос за сървърите на интернет

Мнение от Toni_P » 23 Ное 2022, 14:16

Radeon написа: 23 Ное 2022, 13:50 При мен в server.cfg няма sv_lan "0" и sv_region "255" и пак се вижда в интернет. Но sv_lan "0" ми е добавен във файла който стартира сървъра.

Код за потвърждение: Избери целия код

 @echo off
cls
echo Auto-ON.
echo Y_for_exit!
title Server
:hlds
echo (%time%) SERVER_ONLINE!
reg add "HKCU\Software\Valve\Steam\ActiveProcess" /v SteamClientDll /t REG_SZ /d "" /f
start/Realtime /wait hlds.exe -console -game cstrike -autoupdate +port 27017 +maxplayers 32 +map de_dust2 +sv_lan 0 +rcon_password "" 
echo (%time%) restart
goto hlds 
Сървъра ти се вижда най-вече защото е добавен от някого, някога... на сайта на cs-seti. Това е моето мнение! А командите в server.cfg не са излишни, и не съм ги измислил аз :) , а тя втората от двете цитирани от теб команди се приема по дефолт за целия свят, ако имаш първата... , тъй, че нищо ново...

Аватар
Toni_P
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 64
Регистриран на: 01 Юли 2022, 19:12
Се отблагодари: 14 пъти
Получена благодарност: 4 пъти

Re: Въпрос за сървърите на интернет

Мнение от Toni_P » 23 Ное 2022, 15:21

Не искам да ставам досаден но се сетих за другата част на "темата" - за това как най-напред излизат едни - а после други съръври... Ми има обяснение: на графата "latency" - при едно натискане - показва сървърите примерно "по възходящ ред на латенция, а при второ: по низходящ... демек - или най-напред излизат сървъри с най-нисък пинг, или с най-висок(коментираме само steam разбира се)... Мистерията с пинга към твоя сървър не я разбрах - пинга към твоя сървър на твоя steam-цс е винаги този който виждаш като латенция в Интернет графата както и този който ти показва в играта когато си в сървъра...Няма как да има различия! Има разлика на нонстийм -показва двойна разлика, да не би там да си се объркал/а?

Аватар
Siska
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 772
Регистриран на: 03 Дек 2019, 22:29
Местоположение: Bedrock
Се отблагодари: 157 пъти
Получена благодарност: 48 пъти
Обратна връзка:

Re: Въпрос за сървърите на интернет

Мнение от Siska » 23 Ное 2022, 18:39

Признавам, че не си спомням точно , когато бяхме на "арена" , но мисля ,че тогава нямах стийм. А иначе съвсем наскоро се сетих да пусна стийм и да проверя на интернет какво излиза. И забелязах , че повечето български сървъри са най-отгоре със нисък пинг естествено, защото сме българи. После надолу почват чуждите с по-висок пинг и т.н. Но нашите изобщо все едно не съществуват, а сме на хост в момента чиито сървъри са там заедно с другите. И сега като се замисля те всички настройки от цефегето са техни и даже са написали на места "не барай" или нещо такова. И най-важното като ги питахме казаха , че не правят абсолютно нищо, за да са там сървърите, които би трябвало да са същите като нашите , нали те ги пускат все пак. Пълна мистерия...
Търсих врага и го открих : това съм аз , трябва да се победя...
Изображение
WWW.CSMEGAGAMING.COM Изображение Изображение Skype : Sisi-1_1

Аватар
Toni_P
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 64
Регистриран на: 01 Юли 2022, 19:12
Се отблагодари: 14 пъти
Получена благодарност: 4 пъти

Re: Въпрос за сървърите на интернет

Мнение от Toni_P » 23 Ное 2022, 19:14

Ма да питам, да не би в стартовия скрипт да ти лиспва командата sv_lan 0, както е написал и Radeon, май трябва да е задължително в стартиращия файл, щото и на мен го има там...?! За друго не са сещам?

Аватар
Siska
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 772
Регистриран на: 03 Дек 2019, 22:29
Местоположение: Bedrock
Се отблагодари: 157 пъти
Получена благодарност: 48 пъти
Обратна връзка:

Re: Въпрос за сървърите на интернет

Мнение от Siska » 23 Ное 2022, 19:32

Toni_P написа: 23 Ное 2022, 19:14 Ма да питам, да не би в стартовия скрипт да ти лиспва командата sv_lan 0, както е написал и Radeon, май трябва да е задължително в стартиращия файл, щото и на мен го има там...?! За друго не са сещам?
+sv_lan 0
Има го това , да.
Ще проуча и другите неща , които ми написахте, но като гледам "http://css.setti.info" не работи в момента...
Търсих врага и го открих : това съм аз , трябва да се победя...
Изображение
WWW.CSMEGAGAMING.COM Изображение Изображение Skype : Sisi-1_1

Аватар
Gmilanov
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 186
Регистриран на: 13 Апр 2019, 14:32
Се отблагодари: 16 пъти
Получена благодарност: 16 пъти
Обратна връзка:

Re: Въпрос за сървърите на интернет

Мнение от Gmilanov » 24 Ное 2022, 11:18

При мен няма такова неща като sv_lan , нито във стартъп файла нито при server.cfg, а сървъра ми се вижда в интернет графата.
Изображение

Аватар
Siska
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 772
Регистриран на: 03 Дек 2019, 22:29
Местоположение: Bedrock
Се отблагодари: 157 пъти
Получена благодарност: 48 пъти
Обратна връзка:

Re: Въпрос за сървърите на интернет

Мнение от Siska » 26 Ное 2022, 15:17

Значи сървърите са добавени и в setti, но пак ги няма на интернет.
И сега искам да ви покажа снимка за която от моя гледна точка върви лафа "шах с пешките" :
Изображение
Ако е възможно някой да ми обясни това ???
"NEW" писахме като сменихме хоста, но сега там като гледам не отговарят нито картите , нито слотовете , нито нищо...
Не можах да намеря причина за това явление и от хоста нямат представа...
Търсих врага и го открих : това съм аз , трябва да се победя...
Изображение
WWW.CSMEGAGAMING.COM Изображение Изображение Skype : Sisi-1_1

Аватар
Toni_P
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 64
Регистриран на: 01 Юли 2022, 19:12
Се отблагодари: 14 пъти
Получена благодарност: 4 пъти

Re: Въпрос за сървърите на интернет

Мнение от Toni_P » 26 Ное 2022, 20:36

Siska написа: 26 Ное 2022, 15:17 Значи сървърите са добавени и в setti, но пак ги няма на интернет.
И сега искам да ви покажа снимка за която от моя гледна точка върви лафа "шах с пешките" :
Изображение
Ако е възможно някой да ми обясни това ???
"NEW" писахме като сменихме хоста, но сега там като гледам не отговарят нито картите , нито слотовете , нито нищо...
Не можах да намеря причина за това явление и от хоста нямат представа...
Явно това трябва да се е реалния "пинг" от вашия ИП до сървъра? На единия от двамата е безкрайно слаб ИНТЕТНЕТ-а !!! Друго обяснение е - да са наблъскани сървърите със "всевъзможни" плъгини които да товарят самата машина, което е трудно за вярване? Т.е. ако се конектнеш към други сървъри на този хост - имаш по-нисък пинг , или ако и там е същия... -просто нета е слаб на единия от двамката ви...

Аватар
MaPaXyuA
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 162
Регистриран на: 08 Ное 2016, 16:29
Местоположение: Горна Оряховица
Се отблагодари: 5 пъти
Получена благодарност: 18 пъти
Обратна връзка:

Re: Въпрос за сървърите на интернет

Мнение от MaPaXyuA » 26 Ное 2022, 22:44

Siska написа: 26 Ное 2022, 15:17 Значи сървърите са добавени и в setti, но пак ги няма на интернет.
И сега искам да ви покажа снимка за която от моя гледна точка върви лафа "шах с пешките" :
Изображение
Ако е възможно някой да ми обясни това ???
"NEW" писахме като сменихме хоста, но сега там като гледам не отговарят нито картите , нито слотовете , нито нищо...
Не можах да намеря причина за това явление и от хоста нямат представа...
Това "Latency" което ти виждаш е от твоя интернет, ако беше с по-добър (Пример: 100/100) сървърите ще ги виждаш в началото. В момента интернета ти е 10/10 (download: 10 - upload: 10 ) Помисли за по-добър интернет... сега ти ги изкарва 50-60 latency , а ако си с интернет 100/100 то тогава ще ти ги изкарва с до най-много 10-15latency
Изображение

Аватар
Siska
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 772
Регистриран на: 03 Дек 2019, 22:29
Местоположение: Bedrock
Се отблагодари: 157 пъти
Получена благодарност: 48 пъти
Обратна връзка:

Re: Въпрос за сървърите на интернет

Мнение от Siska » 27 Ное 2022, 00:36

Това са фалшиви сървъри , които изглеждат като нашите. Да не вземете да пробвате там да влизате.
Въпроса е , че нашите ги няма на интернет не само при мен ,а по принцип ги няма , а тези на нашия хост са там. Аз имам доста добър интернет като за домашен и сървърите не са натоварени. Много е странна тази работи и още се опитваме да разберем...
Търсих врага и го открих : това съм аз , трябва да се победя...
Изображение
WWW.CSMEGAGAMING.COM Изображение Изображение Skype : Sisi-1_1

Публикувай отговор
  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Обратно към “Поддръжка / Помощ”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта