Въпрос за сървърите на интернет

Въпроси и проблеми свързани с AMXModX.
Аватар
MaPaXyuA
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 162
Регистриран на: 08 Ное 2016, 16:29
Местоположение: Горна Оряховица
Се отблагодари: 5 пъти
Получена благодарност: 18 пъти
Обратна връзка:

Re: Въпрос за сървърите на интернет

Мнение от MaPaXyuA » 27 Ное 2022, 10:27

Ето така излиза при мен..
общ брой сървъри 8274
Прикачени файлове
Snapshot0001.png
Snapshot0001.png (1.5 MiB) Преглеждано 453 пъти
Snapshot0001.png
Snapshot0001.png (1.5 MiB) Преглеждано 453 пъти
Snapshot0000.png
Snapshot0000.png (1.66 MiB) Преглеждано 453 пъти
Snapshot0000.png
Snapshot0000.png (1.66 MiB) Преглеждано 453 пъти
Изображение

Аватар
Toni_P
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 64
Регистриран на: 01 Юли 2022, 19:12
Се отблагодари: 14 пъти
Получена благодарност: 4 пъти

Re: Въпрос за сървърите на интернет

Мнение от Toni_P » 27 Ное 2022, 11:49

MaPaXyuA написа: 26 Ное 2022, 22:44
Siska написа: 26 Ное 2022, 15:17 Значи сървърите са добавени и в setti, но пак ги няма на интернет.
И сега искам да ви покажа снимка за която от моя гледна точка върви лафа "шах с пешките" :
Изображение
Ако е възможно някой да ми обясни това ???
"NEW" писахме като сменихме хоста, но сега там като гледам не отговарят нито картите , нито слотовете , нито нищо...
Не можах да намеря причина за това явление и от хоста нямат представа...
Това "Latency" което ти виждаш е от твоя интернет, ако беше с по-добър (Пример: 100/100) сървърите ще ги виждаш в началото. В момента интернета ти е 10/10 (download: 10 - upload: 10 ) Помисли за по-добър интернет... сега ти ги изкарва 50-60 latency , а ако си с интернет 100/100 то тогава ще ти ги изкарва с до най-много 10-15latency
Мисля, че не си съвсем прав за това, че ако например някой има супер бърз интернет, задължително ще има много нисък пинг към който и да е сървър и съответно ще го вижда в ИНТЕРНЕТ първи! Истината е следната според мен: Когато се свързваш към някого в мрежата, без значение дали е сръврър за игра или просто сайт - за бързината за свързване към него е от значение нивото на "свързаността" или "пряка връзка" към този сайт или сървър. Пример: защо когато си тествате скоростта си на ИНТЕРНЕТ в различните сайтове показва различни стойности? Проблема на Сиска е, че тя има лоша връзка към сървърите си, но не разбрах дали е само към нейните или към всички останали от този хост. Ако пинга директно в играта и в нейните и в другите от хоста на нейния ЦС е еднакво лош/добър - това означава само едно-че пряката връзка към целия хост е също такава лоша/добра! А ако пинга е висок само към нейните а в останалите има реално нисък - или сървърите са качени на калпава сървърна машина или са направени некачествено, или и двете !!! Това е всичко - да си направи проверката точно и да си направи изводите също така точно!!! Дори и със слаб нет - сравнението ще е обективно ако го направи точно!!! Повече друго според мен няма какво да коментираме!

p.s. А ако някой се запита как ако самия той има светкавично бърз интернет - ще има лаг/пинг към даден сървър , а към друг няма да има, ami za men обяснението е простичко: всичко зависи от качеството на самите пътища на доставка: кабели и разпределители ( оптични или не, стари или не... ) от разпределителните кутии, от сървърните машини, от стабилността на нета в ms(ping), ако щете зависи дори и от качeството на антивирусния софтуер на вътрешната LAN-мрежа в която доставчика си разпределя доставения Internet.....
И последно един съвет: Как да си изберем хост за своя сървър?! Ми, просто е -вземаш тестово за един месец от някъде и първата работа е да провериш пинга/latency-то ти в този сървър... Останалото си го знаете!!!

Аватар
Siska
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 771
Регистриран на: 03 Дек 2019, 22:29
Местоположение: Bedrock
Се отблагодари: 157 пъти
Получена благодарност: 48 пъти
Обратна връзка:

Re: Въпрос за сървърите на интернет

Мнение от Siska » 27 Ное 2022, 14:40

Предполагам , че и двамата не сте прочели последното ми съобщение :

Това са фалшиви сървъри , които изглеждат като нашите. Да не вземете да пробвате там да влизате.
Въпроса е , че нашите ги няма на интернет не само при мен ,а по принцип ги няма , а тези на нашия хост са там. Аз имам доста добър интернет като за домашен и сървърите не са натоварени.

Надявам се някога някой да може да ми обясни защо нашите сървъри ги няма на интернет, а всички останали са там...
Търсих врага и го открих : това съм аз , трябва да се победя...
Изображение
WWW.CSMEGAGAMING.COM Изображение Изображение Skype : Sisi-1_1

Аватар
Radeon
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 143
Регистриран на: 04 Апр 2021, 11:30
Се отблагодари: 2 пъти
Получена благодарност: 34 пъти
Обратна връзка:

Re: Въпрос за сървърите на интернет

Мнение от Radeon » 28 Ное 2022, 09:44

качи стартовия скрипт за сървъра да го видим.

Аватар
Siska
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 771
Регистриран на: 03 Дек 2019, 22:29
Местоположение: Bedrock
Се отблагодари: 157 пъти
Получена благодарност: 48 пъти
Обратна връзка:

Re: Въпрос за сървърите на интернет

Мнение от Siska » 28 Ное 2022, 12:49

Radeon написа: 28 Ное 2022, 09:44 качи стартовия скрипт за сървъра да го видим.

Код за потвърждение: Избери целия код

./hlds_run -console -game [hidden] +ip 0.0.0.0 -port 27016 -sport [hidden] +map de_rats_1337 +maxplayers 21 -pingboost 3 -strictportbind -norestart -debug -condebug -noipx +sv_lan 0 -nojoy -secure
Търсих врага и го открих : това съм аз , трябва да се победя...
Изображение
WWW.CSMEGAGAMING.COM Изображение Изображение Skype : Sisi-1_1

Аватар
Radeon
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 143
Регистриран на: 04 Апр 2021, 11:30
Се отблагодари: 2 пъти
Получена благодарност: 34 пъти
Обратна връзка:

Re: Въпрос за сървърите на интернет

Мнение от Radeon » 28 Ное 2022, 17:30

Siska написа: 28 Ное 2022, 12:49
Radeon написа: 28 Ное 2022, 09:44 качи стартовия скрипт за сървъра да го видим.

Код за потвърждение: Избери целия код

./hlds_run -console -game [hidden] +ip 0.0.0.0 -port 27016 -sport [hidden] +map de_rats_1337 +maxplayers 21 -pingboost 3 -strictportbind -norestart -debug -condebug -noipx +sv_lan 0 -nojoy -secure
Аз не виждам проблем в тези настройки. По други форуми намерих същия проблем. Единия ползвал VPS , a другия със сигурност установил че е от firewall проблема. Аз не знам как работят master servers, предполагам че пингват твоя сървър и е възможно някаква защита да ги блокира. Като го стартираш сървъра изписва ли в конзолата му connection to steam servers successful ? Така и не намерих къде са ип-тата на master servers на reHLDS, aко примерно е спрял някой да може ръчно да го смениш.

Аватар
BeliaL
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 85
Регистриран на: 21 Окт 2019, 07:36
Се отблагодари: 9 пъти
Получена благодарност: 3 пъти

Re: Въпрос за сървърите на интернет

Мнение от BeliaL » 29 Ное 2022, 10:37

Според мен за да ти се показва сървъра в интернет графата не трябва ли бууст платена реклама. Не е бесплатно.

Аватар
Toni_P
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 64
Регистриран на: 01 Юли 2022, 19:12
Се отблагодари: 14 пъти
Получена благодарност: 4 пъти

Re: Въпрос за сървърите на интернет

Мнение от Toni_P » 29 Ное 2022, 11:07

BeliaL написа: 29 Ное 2022, 10:37 Според мен за да ти се показва сървъра в интернет графата не трябва ли бууст платена реклама. Не е бесплатно.
Това е така, но важи само за показване в тази графа на Non Steam. Ако си с платен CS1.6, (а явно не си щом питаш), всички сървъри си излизат безпроблемно, ако са правилно "стартирани"... На мен ми излизат спокойно над 6 000 такива, без значение "буустнати" или не !

Аватар
Siska
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 771
Регистриран на: 03 Дек 2019, 22:29
Местоположение: Bedrock
Се отблагодари: 157 пъти
Получена благодарност: 48 пъти
Обратна връзка:

Re: Въпрос за сървърите на интернет

Мнение от Siska » 29 Ное 2022, 11:42

От хоста намериха решение !!! :clap:
Оправи се :dance:
Благодаря на всички, които се включиха да помагат. :bg:
Може темата да се заключва...
Търсих врага и го открих : това съм аз , трябва да се победя...
Изображение
WWW.CSMEGAGAMING.COM Изображение Изображение Skype : Sisi-1_1

Аватар
bustA
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 264
Регистриран на: 20 Юни 2020, 11:47
Се отблагодари: 42 пъти
Получена благодарност: 27 пъти
Обратна връзка:

Re: Въпрос за сървърите на интернет

Мнение от bustA » 29 Ное 2022, 13:40

Сподели решението де... Да помогнеш и на друг
Cs-Plovdiv.com - Aim Attack - 93.123.16.4:27022 :gamer1:

Публикувай отговор
  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Обратно към “Поддръжка / Помощ”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта