Смяна на стила на бутона на Wordpress.

PHP, MySQL, JavaScript, HTML, CSS и др.
Аватар
Stoyan VK
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 23
Регистриран на: 17 Апр 2017, 19:27
Местоположение: Sofia, Bulgaria
Се отблагодари: 3 пъти
Обратна връзка:

Смяна на стила на бутона на Wordpress.

Мнение от Stoyan VK » 01 Фев 2022, 01:44

Здравейте, отне ми доста време да намеря CSS файла, който държи стила на бутоните, които искам да сменя.
Пробвах доста алтернативи, но не успя да направи хубав семпъл бутон, какъвто е на самата тема .. CSS файла се намира в директория -

Код за потвърждение: Избери целия код

htdocs/wp-includes/css/dist/block-library/style.min.css
, което ми се стори доста странно, понеже е продукт към woocommerce. Както и да е, искам да помоля някой да ми помогне да сменя стила на бутона.
Не разбира достатъчно добре от CSS езика.

Пълният CSS файл, който искам да променя: https://dox.abv.bg/download?id=fd0ecb5e14
Пълният CSS файл от който искам да взема менюто. https://dox.abv.bg/download?id=4402c5e106 >> CSS кода на бутона с който искам да заменя грозния.

Код за потвърждение: Избери целия код

.woocommerce ul.products li.product .button {
	margin-top: 5px;
	background-color: rgba(255,255,255,0.7);
	border: 1px solid #333;
	color: #333;
	border-radius: 0;
	padding: 8px 38px;
}

.woocommerce ul.products li.product .button:hover {
	background-color: #f77426;
	border-color: #f77426;
	color: #fff;
}

Прилагам снимка на бутона, който искам да сменя. - „КУПИ“.

Изображение

Това е CSS кода на менюто.

Код за потвърждение: Избери целия код

color:#fff;
background-color:#32373c;
border-radius:9999px;
box-shadow:none;
cursor:pointer;
display:inline-block;
font-size:1.125em;
padding:calc(.667em + 2px) calc(1.333em + 2px);
text-align:center;
text-decoration:none;
word-break:break-word;
box-sizing:border-box}
Искам да го направя да изглежда като бутоните от самата тема на wordpress.

Прилагам снимки към тях.

Изображение / Изображение

Възможно ли е това да се случи, искам да благодаря предварително на момчето което би изявило желание да помогне. Нека бутона ако е възможно да е толкова широк колкото в долнита два примера.

P.S
ПРИ ИНСТАЛИРАНЕ НА ДЕМО(Child theme) ВЕРСИЯТА БУТОНА Е СЪВСЕМ РАЗЛИЧЕН. И КАК ДА ГО НАПРАВЯ Я МОЯТ ТАКА:
Това е демото за да видите в инспекцията ако ви трябва нещо да намерите. https://demo.themefreesia.com/shoppingcart/
Изображение
"Бъди промяната, която искаш да видиш в света." ~ Махатма Ганди

Аватар
Алекс
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 114
Регистриран на: 03 Яну 2017, 01:13
Местоположение: $this->locale()
Се отблагодари: 3 пъти
Получена благодарност: 9 пъти
Обратна връзка:

Смяна на стила на бутона на Wordpress.

Мнение от Алекс » 03 Фев 2022, 13:06

Абсолютно нищо не разбрах от цялата главоблъсканица, която си написал. Предполагам, че искаш това.
01001100 01100001 01110010 01100001 01110110 01100101 01101100

Аватар
Iliq
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 7
Регистриран на: 23 Сеп 2021, 14:02

Смяна на стила на бутона на Wordpress.

Мнение от Iliq » 03 Фев 2022, 18:10

Здравейте, не ви съветвам да пипате по файловете, защото след обновяване на по нова версия ще ви се махнат промените.
И аз както горният потребител не аъм сигурен, че ви разбирам напълно, но това което разбирам е, че искате бутона да е като втора и трета снимка, а на вас ви е като на първата. Ако е така ще мога да ви помогна, но ще ми трябва линк към сайта. Относно CSS кода той се поставя в Appearance > Customize > Additional CSS надявам се да съм бил полезен.

Аватар
Stoyan VK
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 23
Регистриран на: 17 Апр 2017, 19:27
Местоположение: Sofia, Bulgaria
Се отблагодари: 3 пъти
Обратна връзка:

Смяна на стила на бутона на Wordpress.

Мнение от Stoyan VK » 04 Фев 2022, 16:32

Iliq написа: 03 Фев 2022, 18:10 Здравейте, не ви съветвам да пипате по файловете, защото след обновяване на по нова версия ще ви се махнат промените.
И аз както горният потребител не аъм сигурен, че ви разбирам напълно, но това което разбирам е, че искате бутона да е като втора и трета снимка, а на вас ви е като на първата. Ако е така ще мога да ви помогна, но ще ми трябва линк към сайта. Относно CSS кода той се поставя в Appearance > Customize > Additional CSS надявам се да съм бил полезен.
Здравей, благодаря за съвета за CSS, тъй като не съм много навътре с Wordpress, досега не бях разбрал за какво е това Custum CSS. Но вече ще го ползвам по предназначение. Относно стила на продуктите. След като прегледах детайлно опциите, разбрах, че този стил се добива чрез „Джаджа“, предоставена от темата.
Проблема ми сега е, че конкретния Widget го има само при настройките. А като влезна в редактиране на страница тази джаджа изчезва, както и още няколко. И не знам как да ги добавя към страницата за редактиране. Давам пример:

Изображение

Страница на редактиране, както си лични:

Изображение





Като цяло идеята ми беше просто като добавя продукт, да изглежда по този начин.
Изображение

Защото сега ми е така:

Изображение


Имам вариант да ползвам Widget-a на темата, обаче не мога да си подредя разпределенията, когато се добави от „Настройки“, защото ми се появяват отгоре на съдържанието, което съм добавил към страницата, а не под него.
"Бъди промяната, която искаш да видиш в света." ~ Махатма Ганди

Аватар
Iliq
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 7
Регистриран на: 23 Сеп 2021, 14:02

Смяна на стила на бутона на Wordpress.

Мнение от Iliq » 04 Фев 2022, 20:38

Здравей, това което показваш са две различни неща. Едното е блок другото джаджи. Блоковете са за създаване на дизайна на вашите страници, а джаджите са приставки които се ползват на определени места за които ви позволява темата. Както по рано казах ще ми трябва линк на сайта, но сега виждам, че работите локално. Ако споделите коя тема ползвате ще бъда по полезн. Също мога да ви посъветвам да разгледате настройките на темата може да има опция за този дизайн, може да погледнете и документацията на темата.

Аватар
Stoyan VK
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 23
Регистриран на: 17 Апр 2017, 19:27
Местоположение: Sofia, Bulgaria
Се отблагодари: 3 пъти
Обратна връзка:

Смяна на стила на бутона на Wordpress.

Мнение от Stoyan VK » 05 Фев 2022, 00:49

Iliq написа: 04 Фев 2022, 20:38 Здравей, това което показваш са две различни неща. Едното е блок другото джаджи. Блоковете са за създаване на дизайна на вашите страници, а джаджите са приставки които се ползват на определени места за които ви позволява темата. Както по рано казах ще ми трябва линк на сайта, но сега виждам, че работите локално. Ако споделите коя тема ползвате ще бъда по полезн. Също мога да ви посъветвам да разгледате настройките на темата може да има опция за този дизайн, може да погледнете и документацията на
https://bg.wordpress.org/themes/shoppingcart/ Това е темплейта. Относно настройките къде се намират, тъй като влезна в теми -> shoppcard -> Настройки ми излиза страницата от първата снимка. А от там мога само с показания Widget: TF: Product grid column widget, в едитването на страницата точно това го няма.
"Бъди промяната, която искаш да видиш в света." ~ Махатма Ганди

Аватар
Iliq
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 7
Регистриран на: 23 Сеп 2021, 14:02

Смяна на стила на бутона на Wordpress.

Мнение от Iliq » 05 Фев 2022, 10:00

Разгледах темата която ползваш и това което виждам е, че тази тема се контролира от Widgets секцията, цялата начална страница се редактира от там което е доста ограничено, но няма какво да се направи освен да се закупи, но не те съветвам има къде къде по хубави теми дори и безплатни, но да се върнем на въпроса ти относно бутона при мен си е както го искаш. Настройките на темата се намират в Customize, но и там няма опция за промяна на темплейта на продуктите. Ако си минавал през няколко теми на една инсталация моят съвет е да изтриеш всичко и да инсталираш наново. Ако често ползваш WordPress ползвай LocalWp безплатна и супер за работа разгледай в Ютуб ако ти допадне инсталирай. И последен съвет една инсталация една тема.

Публикувай отговор
  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Обратно към “Уеб Програмиране”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта