Проблем с AmxBans Gm 1.6

Всичко свързано с GM/AMXBans - Помощ/Инсталация/Поддръжка
Аватар
SCORPION123
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 44
Регистриран на: 20 Фев 2019, 12:03
Се отблагодари: 12 пъти

Проблем с AmxBans Gm 1.6

Мнение от SCORPION123 » 07 Сеп 2020, 16:48

Здравейте ако може някой компетентен да даде някакви алтернативи!!!
Плъгина е инсталиран абсолютно правилно настроен без WEB част , грешки няма , лога е празен !!!
Права в сървъра имаме но не излизат допълнителните причини за бан и не банва !!!
Ползваме същата база данни на друг сървър който е по същият начин настроен и работи без проблем , сървъра е нает от GameServers.bg , база данните са на техен хост при което съпорта казва от тяхна страна всичко е направено както трябва ,
Моля за помощ 1 седмица го мъчим и не иска !!!!

Благодаря предварително.
Последно промяна от SCORPION123 на 07 Сеп 2020, 19:21, променено общо 1 път.

Аватар
JustyleR
Извън линия
Модератор
Модератор
Мнения: 560
Регистриран на: 24 Фев 2017, 18:59
Се отблагодари: 33 пъти
Получена благодарност: 132 пъти
Обратна връзка:

Проблем с AmxBans Gm 1.6

Мнение от JustyleR » 07 Сеп 2020, 19:14

Причините за банване най-вероятно са запазени в базата данни.
Не съм се интересувал как точно работи инсталацията на AMXBans и затова в момента пиша на налучкване.
Инсталирал си плъгина, който е създал таблиците които са нужни, но не си инсталирал уеб частта.
След като инсталираш уеб частта, то най-вероятно ще си добави нужните неща в таблиците, едно от тях сигурно ще е "причините за банване".

Надявам се ме разбираш на къде отивам с това.
Съответно може и да съм напълно в грешка и това което написах да е напълно невярно.
Discord сървър, чрез който можете да се свържете с мен.


Аватар
SCORPION123
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 44
Регистриран на: 20 Фев 2019, 12:03
Се отблагодари: 12 пъти

Проблем с AmxBans Gm 1.6

Мнение от SCORPION123 » 07 Сеп 2020, 19:18

JustyleR написа: 07 Сеп 2020, 19:14 Причините за банване най-вероятно са запазени в базата данни.
Не съм се интересувал как точно работи инсталацията на AMXBans и затова в момента пиша на налучкване.
Инсталирал си плъгина, който е създал таблиците които са нужни, но не си инсталирал уеб частта.
След като инсталираш уеб частта, то най-вероятно ще си добави нужните неща в таблиците, едно от тях сигурно ще е "причините за банване".

Надявам се ме разбираш на къде отивам с това.
Съответно може и да съм напълно в грешка и това което написах да е напълно невярно.
Няма уеб част настроено е само с база данни която ни подсигурява хостинга , няма банлист , имаме работещ такъв сървър и е от може би няколко години по този начин и няма проблем тук обаче нещо не става ..

Аватар
Extreme
Извън линия
Администратор
Администратор
Мнения: 557
Регистриран на: 05 Окт 2016, 20:53
Се отблагодари: 125 пъти
Получена благодарност: 51 пъти
Обратна връзка:

Проблем с AmxBans Gm 1.6

Мнение от Extreme » 07 Сеп 2020, 19:54

Без уеб част няма нужда и от амхбанс според мен. Има други плъгини за този цел. Поне трябваше да имаш достъп до базата данни, за да видиш кое не е наред и най-малкото от там да адваш причините.. Ако не ме лъже паметта причините се променят/редактират през уеб частта. За всеки случай провери amxbans.cfg може би има настройка, което е изключено.
–Човек вярва на това, което му се иска.
Адолф Хитлер.

-------------------------------------------------------------------------------------------
Правила на форума
Правила при качване на плъгини

Аватар
SCORPION123
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 44
Регистриран на: 20 Фев 2019, 12:03
Се отблагодари: 12 пъти

Проблем с AmxBans Gm 1.6

Мнение от SCORPION123 » 07 Сеп 2020, 20:55

Extreme написа: 07 Сеп 2020, 19:54 Без уеб част няма нужда и от амхбанс според мен. Има други плъгини за този цел. Поне трябваше да имаш достъп до базата данни, за да видиш кое не е наред и най-малкото от там да адваш причините.. Ако не ме лъже паметта причините се променят/редактират през уеб частта. За всеки случай провери amxbans.cfg може би има настройка, което е изключено.
Използват се данните за бана от работещият сървър ! не е това.

Аватар
JustyleR
Извън линия
Модератор
Модератор
Мнения: 560
Регистриран на: 24 Фев 2017, 18:59
Се отблагодари: 33 пъти
Получена благодарност: 132 пъти
Обратна връзка:

Проблем с AmxBans Gm 1.6

Мнение от JustyleR » 08 Сеп 2020, 00:41

Опитваме се да ти кажем, че таблиците които са в базата им данни са празни, в момента имам предвид специално таблицата с причините за банове. Таблиците са там, окей. Всичко работи, окей. Просто самта таблица в която трябва да бъдат записвани причините за бан е празна и затова нямаш такива в сървъра.
Като цяло като инсталираш уеб частта и след инсталацията тази информация се записва в дадените таблици и хората нямат такива проблеми.

Както казах, може и да съм в грешка, не знам как седят нещата на 100%, но това според мен е най-логичното обяснение. :)
Discord сървър, чрез който можете да се свържете с мен.


Аватар
hackera457
Извън линия
Модератор
Модератор
Мнения: 768
Регистриран на: 01 Ное 2016, 09:46
Местоположение: София
Се отблагодари: 1 път
Получена благодарност: 124 пъти
Обратна връзка:

Проблем с AmxBans Gm 1.6

Мнение от hackera457 » 08 Сеп 2020, 11:11

Без уеб част бан системата няма да работи пълноценно. Причините за бановете се зареждат от базата данни, при което ако не са въведени в уеб частта или не е настроена връзка към сървъра - няма да работи. Това, че сте направили админите да се зареждат от users.ini като опция на админ мениджъра на AMX BANS не значи, че и причините ще се виждат. Или ползвате и уеб частта или се насочвате към Advanced Bans
Моите плъгини

Код за потвърждение: Избери целия код

#include <hambeer>

RegisterHamBeer(HamBeer_Spawn, "player", "GivePlayerBeer", 1);

public GivePlayerBeer(Pl){
    if(!is_user_alive(Pl)){
        ham_give_beer(Pl, 5)
        client_print(Pl, print_chat, "Go Go Go"){
}  


Аватар
bringmefans1
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 50
Регистриран на: 27 Фев 2018, 14:17
Се отблагодари: 6 пъти
Получена благодарност: 3 пъти

Проблем с AmxBans Gm 1.6

Мнение от bringmefans1 » 10 Сеп 2020, 20:56

Аз пък използвам точно този бан в моя сървър от години и то без да имам уеб частта, и мога да те опровергая напълно. Бана работи абсолютно безпогрешно дори и с rechecker-a, има причини в меню-то и всичко е напълно нормално, като изкючим това, че не можеш да видждаш бановете си в банлиста, но все пак си е 100 пъти по-добре от който и да е advanced bans. Интересното в случая е, че неговият е настроен по абсолютно същия начин и не тръгва, затова ако някой има някаква идея, какво би могло да пречи нека да коментира. Amxbans.cfg е нагласено, sql.cfg също е нагласено, всичко е качено в папките и няма никакви грешки в log-a.
https://www.csboost.eu - CS 1.6 Servers monitoring.
https://www.fatall-error.info - CS 1.6 Servers

Аватар
csmegagaming
Извън линия
Рекламатор
Рекламатор
Мнения: 64
Регистриран на: 07 Ное 2016, 17:07
Местоположение: София
Се отблагодари: 20 пъти
Получена благодарност: 5 пъти
Обратна връзка:

Проблем с AmxBans Gm 1.6

Мнение от csmegagaming » 11 Сеп 2020, 10:05

bringmefans1 написа: 10 Сеп 2020, 20:56 Аз пък използвам точно този бан в моя сървър от години и то без да имам уеб частта, и мога да те опровергая напълно. Бана работи абсолютно безпогрешно дори и с rechecker-a, има причини в меню-то и всичко е напълно нормално, като изкючим това, че не можеш да видждаш бановете си в банлиста, но все пак си е 100 пъти по-добре от който и да е advanced bans. Интересното в случая е, че неговият е настроен по абсолютно същия начин и не тръгва, затова ако някой има някаква идея, какво би могло да пречи нека да коментира. Amxbans.cfg е нагласено, sql.cfg също е нагласено, всичко е качено в папките и няма никакви грешки в log-a.
Хоста на който е база данни разрешил ли е достъпа на ИП-то на сървъра, изобщо стигат ли бановете до нея, там проверете.

Аватар
SCORPION123
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 44
Регистриран на: 20 Фев 2019, 12:03
Се отблагодари: 12 пъти

Проблем с AmxBans Gm 1.6

Мнение от SCORPION123 » 12 Сеп 2020, 10:39

csmegagaming написа: 11 Сеп 2020, 10:05
bringmefans1 написа: 10 Сеп 2020, 20:56 Аз пък използвам точно този бан в моя сървър от години и то без да имам уеб частта, и мога да те опровергая напълно. Бана работи абсолютно безпогрешно дори и с rechecker-a, има причини в меню-то и всичко е напълно нормално, като изкючим това, че не можеш да видждаш бановете си в банлиста, но все пак си е 100 пъти по-добре от който и да е advanced bans. Интересното в случая е, че неговият е настроен по абсолютно същия начин и не тръгва, затова ако някой има някаква идея, какво би могло да пречи нека да коментира. Amxbans.cfg е нагласено, sql.cfg също е нагласено, всичко е качено в папките и няма никакви грешки в log-a.
Хоста на който е база данни разрешил ли е достъпа на ИП-то на сървъра, изобщо стигат ли бановете до нея, там проверете.
Не е това ИП адресите са едни и същи само порта е различен а сяла порт не търси.

Публикувай отговор
  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Обратно към “GMBans & AMXBans”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта