Помощ за промяна в плъгин "Real weapon drop"

Въпроси и проблеми свързани с AMXModX.
Аватар
Siska
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 772
Регистриран на: 03 Дек 2019, 22:29
Местоположение: Bedrock
Се отблагодари: 157 пъти
Получена благодарност: 48 пъти
Обратна връзка:

Помощ за промяна в плъгин "Real weapon drop"

Мнение от Siska » 13 Дек 2020, 11:26

Здравейте хора :)
1. Имам нужда от помощ за един плъгин , който оставя всички оръжия на земята, но с празен пълнител.
Когато някой бъде повален той изпуска всички оръжия , но патроните ги няма, а аз искам да взема оръжието от земята с всички патрони , които играча си е купил и носил със себе си.

Има друг плъгин , който оставя оръжията на земята , но той пък не работи както трябва на amx 1.10 или не работи както трябва с regamedll.
А и този е по-хубав :
https://forums.alliedmods.net/showthread.php?p=619788
Та , ако може като взема оръжие от земята да е с всички патрони , които играча си е купил, а не само тези в първия пълнител...
И двата плъгина не работят както трябва мисля, че заради regamedll или amx 1.10 ...


2. Това е другия плъгин , който обаче явно не работи както трябва на amx 1.10 или може би проблема е в regamedll , но когато взема примерно бомба HE от земята , бомбата не може да се използва. Пробвахме и с команда mp_ , за да падат гранатите , но не става. И предполагам ,че от този плъгин , ако се махнат трите гранати HE, smoke и flash после вече ще може да се комбинира със mp_ командата за падане на гранатите на земята. https://forums.alliedmods.net/showthread.php?p=761924
Първия вариант ми е по-ценен, но и втория може да свърши работа в краен случай...

Общо взето единия плъгин няма патрони като остави оръжията на земята , а на другия не могат да се ползват бомбите като се вземат от земята...
Възможно ли е това да е причината двата плъгина да правят проблем :
"ReGameDLL не е бинарно съвместим с оригиналния, защото е компилиран с друг компилатор. Това означава, че метамод плъгини, които анализират бинарния код (Orpheu, Okapi) вероятно няма да работят с ReGameDLL".
И двата плъгина не работят както трябва и трябва да се редактира поне единия...
Искам да попитам също дали е възможно да се добави функция "drop money" ?
Търсих врага и го открих : това съм аз , трябва да се победя...
Изображение
WWW.CSMEGAGAMING.COM Изображение Изображение Skype : Sisi-1_1

Аватар
Siska
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 772
Регистриран на: 03 Дек 2019, 22:29
Местоположение: Bedrock
Се отблагодари: 157 пъти
Получена благодарност: 48 пъти
Обратна връзка:

Помощ за промяна в плъгин "Real weapon drop"

Мнение от Siska » 14 Дек 2020, 13:20

Какво може да пречи на real weapon drop да дава и патрони. Оказва се ,че явно нещо му пречи или така е написан, но установих ,че не е нито regamedll нито версия на amx. Може би някой друг плъгин пречи ? На LAN работи, значи някой друг плъгин пречи. Да дам ли списък с плъгините , някой може ли да помогне ???
Търсих врага и го открих : това съм аз , трябва да се победя...
Изображение
WWW.CSMEGAGAMING.COM Изображение Изображение Skype : Sisi-1_1

Аватар
atmax
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 492
Регистриран на: 22 Мар 2018, 15:06
Се отблагодари: 37 пъти
Получена благодарност: 43 пъти

Помощ за промяна в плъгин "Real weapon drop"

Мнение от atmax » 14 Дек 2020, 18:31

Не съм видял кода, но мисля че е възможно, ако се запазят стойностите на ammo-то, което има в себе си и после се подадат, когато другия обект вземе оръжието? Не знам даже дали се използват обекти за целта..
Едит: Погледнах real weapon drop би трябвало да дава патрони.. Виж си логовете за повече информация относно проблема.
Rest in peace my friend I always will remember you! 🖤👊

Аватар
Siska
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 772
Регистриран на: 03 Дек 2019, 22:29
Местоположение: Bedrock
Се отблагодари: 157 пъти
Получена благодарност: 48 пъти
Обратна връзка:

Помощ за промяна в плъгин "Real weapon drop"

Мнение от Siska » 14 Дек 2020, 18:39

atmax написа: 14 Дек 2020, 18:31 Не съм видял кода, но мисля че е възможно, ако се запазят стойностите на ammo-то, което има в себе си и после се подадат, когато другия обект вземе оръжието? Не знам даже дали се използват обекти за целта..
Ако имаш време и желаине да се занимаваш, мога, ако се налага още по-подробно да обесня какво се случва с двата плъгина , които оставят оръжията на земята. Ти ми помогна да оправя death weapon drop , но явно правеше проблеми с други плъгини и затова обновихме amx до 1.10 и сложихме regamedll. Сега, обаче този плъгин като пусне гранатите на земята те не могат да се ползват. Утре ще пробваме да махнем regamedll и да видим дали е от него проблема. Пробвахме да комбинираме плъгина с mp_nadedrops, но пак не бачка.
След това намерих този плъгин real weapon drop, който работи чудесно с бомбите , но пък оръжията са само с първия пълнител , а останалите патрони ги няма. Този плъгин има и друга опция , която позволява да хвърляме гранатите дори с копчето за хвърлане на оръжията. Но оръжията са без патрони и няма смисъл. И сега много ми се иска единия от двата да проработи. Утре като махнем regamedll и death weapon drop проработи , то най-вероятно ще ползваме него. Аз затова питам и дали може да се добави опцията за хвърлане на гранатите с копче за хвърляне на оръжията. Не е задължително в никакъв случай, но ако може ще е хубаво. Мога също вместо линкове към плъгините да сложа направо кодовете тук ???
Търсих врага и го открих : това съм аз , трябва да се победя...
Изображение
WWW.CSMEGAGAMING.COM Изображение Изображение Skype : Sisi-1_1

Аватар
atmax
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 492
Регистриран на: 22 Мар 2018, 15:06
Се отблагодари: 37 пъти
Получена благодарност: 43 пъти

Помощ за промяна в плъгин "Real weapon drop"

Мнение от atmax » 14 Дек 2020, 18:57

Както вече казах, виж си лога в amxmodx/logs папката, ако няма сложи debug срещу плъгина в списъка с плъгини. Покажи лога тук в тази тема. Време нямам и не съм сядал на компютър, повече от 2 седмици... Има си код написан за патроните, щом не ги дава, би следвало да изкара нещо в логовете.. :?
Rest in peace my friend I always will remember you! 🖤👊

Аватар
Siska
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 772
Регистриран на: 03 Дек 2019, 22:29
Местоположение: Bedrock
Се отблагодари: 157 пъти
Получена благодарност: 48 пъти
Обратна връзка:

Помощ за промяна в плъгин "Real weapon drop"

Мнение от Siska » 14 Дек 2020, 19:04

atmax написа: 14 Дек 2020, 18:57 Както вече казах, виж си лога в amxmodx/logs папката, ако няма сложи debug срещу плъгина в списъка с плъгини. Покажи лога тук в тази тема. Време нямам и не съм сядал на компютър, повече от 2 седмици... Има си код написан за патроните, щом не ги дава, би следвало да изкара нещо в логовете.. :?
Няма нищо в лога на нито един сървър. Пробвахме на всякакви сървъри с различни amx версии , със и без regamedll , със плъгини и без плъгини и навсякъде работи еднакво без грешки, но просто няма патрони, освен в първия пълнител. Патроните , които си купуваме ги няма.
Търсих врага и го открих : това съм аз , трябва да се победя...
Изображение
WWW.CSMEGAGAMING.COM Изображение Изображение Skype : Sisi-1_1

Аватар
Siska
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 772
Регистриран на: 03 Дек 2019, 22:29
Местоположение: Bedrock
Се отблагодари: 157 пъти
Получена благодарност: 48 пъти
Обратна връзка:

Помощ за промяна в плъгин "Real weapon drop"

Мнение от Siska » 28 Яну 2021, 22:30

Тук вече всичко е ясно и темата е за заключване...
Търсих врага и го открих : това съм аз , трябва да се победя...
Изображение
WWW.CSMEGAGAMING.COM Изображение Изображение Skype : Sisi-1_1

Аватар
m0ney
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 285
Регистриран на: 13 Апр 2020, 11:36
Се отблагодари: 83 пъти
Получена благодарност: 39 пъти
Обратна връзка:

Помощ за промяна в плъгин "Real weapon drop"

Мнение от m0ney » 28 Яну 2021, 23:40

Siska написа: 28 Яну 2021, 22:30 Тук вече всичко е ясно и темата е за заключване...
Ползваш плъгини от 2008 и 2009-та, качвайки amx версията няма да ти помогне, а даже обратното. Плъгините са написани с функцийте на стария амх, пробвай с версия компилирана 1.8.2 после ако не стане сървъра да падне на 1.8.2

Edit: https://i.imgur.com/3pJuCBA.png както виждаш тук дори на 1.8.3 не се компилира, защото ползва други функций.
Изображение
Изображение

Заключено
  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Обратно към “Поддръжка / Помощ”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта