Заменяне на звуци от карта

Въпроси и проблеми свързани с AMXModX.

Модератори: Extreme, Extreme, Extreme, Extreme, Extreme, Extreme, Extreme

Аватар
Lethality
Извън линия
VHE Mapper
VHE Mapper
Мнения: 211
Регистриран на: 06 Яну 2020, 15:41
Местоположение: Германия
Се отблагодари: 34 пъти
Получена благодарност: 50 пъти
Обратна връзка:

Заменяне на звуци от карта

Мнение от Lethality » 23 Мар 2021, 16:37

Здравейте,

възможно ли е звуци, които са закачени към мап (направени заедно със създаването на мапа и прикачени в него) да се заменят по някакъв начин без да се налага да се едитва мапа? Този плъгин е доста стар и не съм сигурен дали ще работи.. Има ли някой идея как ще стане или е невъзможно?
Благодаря!

Аватар
Siska
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 772
Регистриран на: 03 Дек 2019, 22:29
Местоположение: Bedrock
Се отблагодари: 157 пъти
Получена благодарност: 48 пъти
Обратна връзка:

Заменяне на звуци от карта

Мнение от Siska » 23 Мар 2021, 17:06

Този плъгин не е стар и си работи , но е за amxx 1.82.
При мен не работи правилно на новия amx.
Има звуци по картите , които не могат да бъдат пипани, а има други , които можеш спокойно да замениш или с този плъгин и с такива подобни има няколко в нета, или можеш просто да преименуваш картата и съответните взуци и да я качиш наново , за да може да се изтегли в играта на хората. По принцип е доста лесно...
Аз например си смених мелодията на картата ел дорадо с друга пак каубойска , но от един уестърн с музика на Мориконе и т.н.
Последно промяна от OciXCrom на 23 Мар 2021, 20:53, променено общо 1 път.
Причина: Нарушена т. 9 от Правилата на форума!
Търсих врага и го открих : това съм аз , трябва да се победя...
Изображение
WWW.CSMEGAGAMING.COM Изображение Изображение Skype : Sisi-1_1

Аватар
OciXCrom
Извън линия
Администратор
Администратор
Мнения: 7206
Регистриран на: 06 Окт 2016, 19:20
Местоположение: /resetscore
Се отблагодари: 117 пъти
Получена благодарност: 1295 пъти
Обратна връзка:

Заменяне на звуци от карта

Мнение от OciXCrom » 23 Мар 2021, 20:55

За 569-ти път, AMXX е backwards compatible и няма как плъгини да не работят на по-нови версии. Може да не работи ако имаш ReHLDS защото не е съвместим с Orpheu модула.

Аватар
Lethality
Извън линия
VHE Mapper
VHE Mapper
Мнения: 211
Регистриран на: 06 Яну 2020, 15:41
Местоположение: Германия
Се отблагодари: 34 пъти
Получена благодарност: 50 пъти
Обратна връзка:

Заменяне на звуци от карта

Мнение от Lethality » 23 Мар 2021, 21:03

Да, точно това исках да попитам, защото прочетох това за Orpheu модула. Има ли версия на това съответно без Orpheu модула, която да работи на ReHLDS, като цяло изобщо възможно ли ще е без самия модул?

Името на звука няма как да го преименувам с различно от това на оригиналното, защото е от самия мап и трябва да си стои със същото име. Може единствено да сложа свой звук и да го преименувам със същото име, което е било оригиналното на мапа. След това обаче, който е имал звука съответно вече веднъж изтеглен ще продължава да чува стария. Затова няма как без едит на мапа, мисля, или без плъгин, който да свърши тази работа.

Аватар
Siska
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 772
Регистриран на: 03 Дек 2019, 22:29
Местоположение: Bedrock
Се отблагодари: 157 пъти
Получена благодарност: 48 пъти
Обратна връзка:

Заменяне на звуци от карта

Мнение от Siska » 23 Мар 2021, 22:57

menkisa написа: 23 Мар 2021, 21:03 Да, точно това исках да попитам, защото прочетох това за Orpheu модула. Има ли версия на това съответно без Orpheu модула, която да работи на ReHLDS, като цяло изобщо възможно ли ще е без самия модул?

Името на звука няма как да го преименувам с различно от това на оригиналното, защото е от самия мап и трябва да си стои със същото име. Може единствено да сложа свой звук и да го преименувам със същото име, което е било оригиналното на мапа. След това обаче, който е имал звука съответно вече веднъж изтеглен ще продължава да чува стария. Затова няма как без едит на мапа, мисля, или без плъгин, който да свърши тази работа.
Не виждам какво ти пречи да отвориш картата и да промениш името на мелодията. Използвай хекс едитор , много е лесно. А горния плъгин е може би най-полезния, но на 1.10 не се компилира , а като го компилирам на 1.82 тръгва и работи , нo сървъра зареждда много бавно при рестарт и при смяна на карта. Автора не помага за такива неща, пише , че трябва сами да се оправим. Orpheu модула явно е проблема , но ако искаш пробвай.
Има още два начина за смяна на на модели , саунд, спрайт и т.н.
Единият е GHW_Weapon_Replacement, а другото е ънпрекеч модула с , който можеш да правиш същите неща. Даже в момента се занимавам с него тъкмо попълвах :)
Търсих врага и го открих : това съм аз , трябва да се победя...
Изображение
WWW.CSMEGAGAMING.COM Изображение Изображение Skype : Sisi-1_1

Аватар
Lethality
Извън линия
VHE Mapper
VHE Mapper
Мнения: 211
Регистриран на: 06 Яну 2020, 15:41
Местоположение: Германия
Се отблагодари: 34 пъти
Получена благодарност: 50 пъти
Обратна връзка:

Заменяне на звуци от карта

Мнение от Lethality » 23 Мар 2021, 23:30

Как се отваря картата, за да го променя? Би ли дал повече информация?

Аватар
Siska
Извън линия
Потребител
Потребител
Мнения: 772
Регистриран на: 03 Дек 2019, 22:29
Местоположение: Bedrock
Се отблагодари: 157 пъти
Получена благодарност: 48 пъти
Обратна връзка:

Заменяне на звуци от карта

Мнение от Siska » 23 Мар 2021, 23:59

menkisa написа: 23 Мар 2021, 23:30 Как се отваря картата, за да го променя? Би ли дал повече информация?
Бих ти дала всичката информация. Изтегляш програма "hex editor" и с нея отваряш .bsp. Същото можеш да направиш и с notepad ++ или друга подобна програма. После с търсачка на самата програма намираш този ред където е въпросния саунд. Променяш името на саунда с ново име със същия брой символи , за да нямаш проблеми после. По принцип може и с различен брой символи , но ти го направи с еднакъв. Ако "wav" файла се казва "sheep.wav" , то твоя ще е "sheet.wav". Примерно , нали... Пробвай ще видиш , че е много лесно. Горните начини с плъгин или модул също са ти вариант. Дори с прекеч модула би трябвало да можеш да замениш саунд и в същото време да "ънпрекечнеш" стария. Така би трябвало да излиза , че все едно нищо не си качил от гледна точка на ресурсите, нали разбираш...
Търсих врага и го открих : това съм аз , трябва да се победя...
Изображение
WWW.CSMEGAGAMING.COM Изображение Изображение Skype : Sisi-1_1

Аватар
Lethality
Извън линия
VHE Mapper
VHE Mapper
Мнения: 211
Регистриран на: 06 Яну 2020, 15:41
Местоположение: Германия
Се отблагодари: 34 пъти
Получена благодарност: 50 пъти
Обратна връзка:

Заменяне на звуци от карта

Мнение от Lethality » 24 Мар 2021, 01:33

До сега си играх, сменях имена и така нататък, но тази тънкост, че трябва да е еднакъв брой символи с оригиналното не го очаквах. Опитах със същия брой символи да заменя името както ти каза и се получи !!! Благодаря ти много!!

Аватар
Lethality
Извън линия
VHE Mapper
VHE Mapper
Мнения: 211
Регистриран на: 06 Яну 2020, 15:41
Местоположение: Германия
Се отблагодари: 34 пъти
Получена благодарност: 50 пъти
Обратна връзка:

Заменяне на звуци от карта

Мнение от Lethality » 24 Мар 2021, 03:27

Възникна друг проблем обаче.. Освен, че смених имената на звуците, нищо друго не е барано. Сега strip-ва оръжията на всеки още на spawn включително и ножа.

PS: Оправих го по същия начин, който ти описа. Лок :lock:

Публикувай отговор
  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Обратно към “Поддръжка / Помощ”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта